İçeriğe Yönlendir

Kargocular Apartmana Kargo Çıkarmıyorlar mı?

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

Osman Bilgin

ürünü nereden alındığından da fark edebilir, teknosadan buzdolabı aldıysan çıkartırlar ama n11 de x satıcısından aldıysan çıkartmayabilirler, gibi geliyor bana, çünkü  eskişehir bimeksten buzdolabı almıştım, kocelinden tam emin değilim ama horoz lojistik getirmişti, mutfağa koymuşlardı. şu da olabilir ambar lojistik türü çalışanlar kapıya hizmet ama posta kargo gibi çalışanlar girişe.. bir çok arkadaş var kargocu niye aydınlatmıyorlar bizi :=)

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)

evidadan bir dolap aldım ertesi gün satıcı kargolamsıtı mng kargo burdaki subeye geliyor ürün arıyorum adamları telefona bakmıyorlar sikayet falan derken 1 hafta gecti daha gelmedi sonra tesadüf fırmayı bizim carsıda gördüm mal indiriyordu elemana söyledim abi senin ki cok agır ben yanlızım ben giteremem onu diyor yav kardesim benim sorunum mu yok.

müdürlükleri bile telefona cvp vermiyor en son twitterdan yazdım ki eliexpresteki ürünler bile sizden daha hızlı geliyor diye sonra yorumu sildiler :) ürün 4 gün sonra geldi

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
1 saat önce, Murat Sürücü yazdı:

Yerel esnaf bile bazen kıllık yapabiliyor, gerçi daha ender bir durum. Bir keresinde halı almıştım eve, apartman kapısında bırakmıştı arkadaş. Beli ağrıyormuş. Ya sabır deyip taşımıştım. İnternetten büyük eşyalar alınca da kargocular sorun yapmışlardı ama genelde konuşarak hallettik. Lojistik firmaları genelde daireye kadar çıkarıyorlar (asansör varsa)

İki kez halı aldım, ikisinde de mağazada 4-5 tane halı şeçtim ve hepsini eve getirdiler. Odaya yere tek tek serip baktık ve içinden birini seçtik. Onun da açılmamışını sonra getirip bıraktılar. Esnaftan esnafa çok var. 

Televizyonu internetten almıştım, kargo şubesinden teslim alacağım demiştim. Taşırken zarar vermelerinden korkmuştum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Maalesef kargo şirketleri çok düşük ücretlere eleman çalıştırdıkları için ve personelde gün içinde tüm kargoyu dağıtabilmek için zamana karşı yarışıyorlar, şikayette etseniz firma kendi hatasını bildiği için dikkate almıyor. Yurtiçi k dan gelen kişi zili çalmasına ve kapı otomatiğini açmama rağmen 2 kat yukarıya asansörle küçük bir kargoyu çıkarmak yerine geldik evde yoktunuz diye kağıt bıraktı, 5 dk teslim edeceği kargo için giyinip gidip kargomu almak 30 dk aldı. Bu ve benzeri bir çok memnuniyetsizlik yüzünden yurtiçi k yerine diğer tüm kargo şirketlerini seçiyorum

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

30 kilo üzeri kata çıkartma mecburiyeti yok. Tamamiyle çalışanın insafıyla alakalı bir durum.
Bazı şubelerde(genelde küçük ilçelerde) belli bir desinin üstünde adrese teslimatta yok şubeden alınması gerekiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
On 15.03.2018 at 17:22, Selçuk Bakış yazdı:

Kapıya teslim olayı biraz farklı ve kelime oyunu var. Öncelikle iş güvenliği açısından kapıya teslim olayı yasal olarak var bunu biliyorum ama apartman kapısı değil benim kapıma getireceksiniz deme hakkınızda bildiğim kadarıyla var. Yani kargocuların yaptığının yasal dayanağı mevcut ama yasada açık olabilir.

Birde bilinçsiz müşteriler var.

Adam kapıda ödeme tahsilatlı kargo alıyor. Geçerken şubeye uğrayıp kargosunu alacak ama ben kapıda ödemeli almıştım burdan alabiliyormuyum kargoyu diyor :biggrin: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Yav arkadaş, enternetten daha ucuz diye beyaz eşya alıyorsunuz. bir düşünün neden bayiden daha ucuz? Adam kapının önüne koyup gider tabiki yoksa eve kadar çıkarıp kurulum yaparsa o fiyatlara ulaşamaz zaten. Teknoloji marketlerde kasada kucağa verilen ürün ile eve getirip kurluan ürün arasında tabiki fiyat farkı olur. Aynı hizmeti beklemek enteresan bişey.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
8 saat önce, Hüseyin Sönmez yazdı:

Yav arkadaş, enternetten daha ucuz diye beyaz eşya alıyorsunuz. bir düşünün neden bayiden daha ucuz? Adam kapının önüne koyup gider tabiki yoksa eve kadar çıkarıp kurulum yaparsa o fiyatlara ulaşamaz zaten. Teknoloji marketlerde kasada kucağa verilen ürün ile eve getirip kurluan ürün arasında tabiki fiyat farkı olur. Aynı hizmeti beklemek enteresan bişey.

Emeğin sömürüldüğü düzende bekleniyor abi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...