İçeriğe Yönlendir

Japon ama İngiliz Malı

Bülent Tarakçı

Recommended Posts

Bülent Tarakçı

Naçizane benim Avensisim. Ellerinizden öper. Yol trafiğe kapalıydı, çalışma yapılıyordu. Şimdi "Kaldırıma parketmişsin diyenler çıkar." Bu formdaşlardan bir şey kaçmaz. Cevabımı önceden vereyim :)

9m3Zlk.jpg

qGaOn5.jpg

• Beğen 14
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kaldırıma bile yakışmış :)
Maşallah

• Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

Kazasız belasız sürüşler

Hayırlı olsun

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bu kadarcık fotoğrafla arabam konusu mu olur :) Tepeden çekilmiş hem de. Detayları görelim, içini görelim :)

Kazasız belasız inşallah.

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa

Yol kapalı tabelası göremiyoruz ama :biggrin:

Güle güle binin.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Hayırlı olsun güle güle kullanın.
Yol yaya trafiğine de kapanmış [emoji16]

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Hayılrı olsun aracınız ama arkadaşaların da dediği gibi biraz detaylandırın bu güzelliği herkes görsün...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

:good1: maşallah, güzel günlerde binin inşaallah...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Maşallah, babama aldığımızın aynısının rengi değişiği :)
Çok hoş bir görüntüsü var bu arabaların. Konforu da güzel. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

Toyotanın en güzel araçlarından biri,Allah kaza bela vermesin.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Hayırlı mübarek olsun. Güle güle kullanın.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

Japon markası, İngiltere'de üretiliyor, elektronik aksamları Türkiye'den Yazaki (Bursa) diye bir Japon firmasından İngiltere'ye gidiyor. Arabanızda Bizim de payımız var. Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
21 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

fotolar nerede acaba?

Eski sinema panoları geldi aklıma;

Pek yakında!

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
(düzenlendi)

Fotoğrafları doğru yüklemiştim ama kaybolmuşlar. Hızlıresim.com da sıkıntı var gibi. "resimyukle.xyz" den atıyorum.

OWf01J.jpg

T394Af.jpg

HKNGa6.jpg

KQ20UQ.jpg

CUIA3R.jpg

VKd91H.jpg

TCUQIc.jpg

xy4xP2.jpg

GBJ4Qf.jpg

tarihinde Bülent Tarakçı tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Allah kaza bela vermesin. Nasıl memnun musunuz? Ben de bakıyorum bunlara. Eksi artı me dersiniz?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

nazarlık. jpeg

alkış. gif

Dünyanın en sorunsuz aracı listesinde 2.sırada. [emoji4]

Aracın en kötü tarafı sanayi yolunu unutursunuz.

erkek adam arada sanayiye gidecek kafa dağıtacak ama yok bu araçla seneden seneye bakıma gidiyorsun ciddi sıkıcı bir araç

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
(düzenlendi)
22 saat önce, Osman Yücel Çetin yazdı:

Allah kaza bela vermesin. Nasıl memnun musunuz? Ben de bakıyorum bunlara. Eksi artı me dersiniz?

Durum şu;

Bir kere harika yol tutuyor. Ki eski bir  Ford kullanıcısı olarak yazıyorum bunları. Güvenlik had safhada. Motor atmosferik. Fakat Lpg ile düşünürseniz iyi olduğu söyleniyor. Benim araçta Lpg li ve şimdilik sıkıntı yok. Ağırlığına göre de az yakıyor.Lpg ile benzin dahil ortalama 25 ile 28 krş.  Direksiyondan bazen ses geliyor(lok lok gibi bir ses. Ama uzun yolda yapmıyor. Kronikmiş. Sadece ş.içinde ara sıra ses var). Elektrikli direksiyon var. Direksiyon çok hissiyatlı, yumuşak bir yapısı var. Lastiklerimin kış lastiği olmasından mıdır bilemiyorum, 110 dan sonra yol sesini yavaş yavaş almaya başlıyor. Motor sesi zaten yok gibi. Durduğu yerde  çalıştığı bile anlaşılmıyor. Süratli giderken de motorun bağırtısını falan duymuyorsunuz. Arkada oturanlar için şaft tüneli yok. Bu çok iyi.  Elinizden öpsün 2 çocuğum var ve C-Max tan sonra bunu daha çok sevdiler. Oldukça geniş bir arka yolcu bölümü var. Arka kapılar ve arka camda orjinalinde güneşlik var. Aracın genel görünüşünü çok seviyorum. Resimlerde arkası fazla yayvan görünüyor.Ama gerçekte öyle değil. Bagaj dersen tam mafyalık. Çifter çifter tık milleti içeri :) . O derece geniş. Fren kaliperleri ses yapar diyorlar(Kronikmiş). Bir ara baktıracağım. Bende ses yok gibi. İşin özü "D" sınıfı bir araç olduğunu gösteriyor. Ben Avensis i hiç kullanmadan aldım. Denk gelince 1.6 veya 1.8 olmasını önemsemeden aldım. Biraz binerim. Beğenirsem satar. Otomatiğe çeviririm dedim. Bindim beğendim, kısa bir süre içinde satıp, vergisi fazla da olsa 1.8 otomatiğini alacağım. "1.6 Yolda gidiyor mu?" diye soracak olursanız. Evet gidiyor. Toyota, motor gücünü tekerleklere aktarma işini iyi yapmış. Zaten 132 bg. 3800-4000 devirde 160 kmh yapıyor. 

Tavsiye eder miyim?............... Ralli yapmak gibi bir düşünceniz yoksa (Gerçi 0-100 ü 10 sn'de yapıyor), evet ederim. Verdiğiniz paraya fazlasıyla değer. Arabada yok yok(Sunroof hariç). Hele bu araba -Mondeo gibi- bu paralara alınıyorken, turbo da olsa Passat a 15 -20 bin fazla vermek, her ne kadar teknik ve yakıt açısından üstün olduğu belirtilse de, kişisel tercihtir ama bence gereksiz (Bu aracın eşdeğeri Highline olabilir). Bir de bu araç bırak turboyu, atmosferik haliyle bile 1.6 benzinli ve 1.6 dizel de otomatik olsaydı, piyasayı epeyce sallardı. Otomatik 1.8 ve 2.0 benzinli de var. Bu da aracı vergi yönünden dezavantajlı duruma getiriyor. 1.6 dizel motor var. Üstelik BMW den geliyor. Fakat otomatiği yok. 1.6 dizeller,  Allah günah yazmasın "Bence çok çirkin". Aklıma gelen şimdilik bunlar.

tarihinde Bülent Tarakçı tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...