İçeriğe Yönlendir

Yeni TV seçimi 3D mi? 4K mı?

TamerErdoğan

Recommended Posts

TamerErdoğan
(düzenlendi)

Yeni bir televizyon alma düşüncem var ama özellikler cok kafamı karıstırdı

4 UHD olanlar veya 4K olmayanlar var Bütçe 4500 Max önerilerinizi alabilrmiyim

Bu aksam almayı planlıyorum muhtemel Vatan'dan

tarihinde TamerErdoğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

3D gelişimi durdu galiba.. 

imkan varsa 4K al. 

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

bu hafta lg-40UH630V aldık.

Önce gidip mağazada kontrol ettim. Alacaksanız UHD alınız diğerlerinde piksellerde beyaz hüzmeler var. UHD olanlarda daha net görüntü var.

Mağazada 2599 tl olan tv yi yine tekosadan 2084 TL ye aldım. İnternette daha uygun.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

3d almayın. ben almıştım zamanında yanında da 8 tane gözlük verdiler. 1 defa bile 3d bir şey izlemedik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Uslu

3D geçti abi artık. alma derim ben. ama kesinlikle 4K al.

http://www.vatanbilgisayar.com/lg-55uj651v-55-140-cm-4k-uhd-webos-3-5-smart-tv-dahili-uydu-alici.html

şuan kampanyada görünüyor bu, iyi de özellikleri. Kendimde LG kullanıyorum çok memnunum. TV nin kendi hoparlörleri bile gayet güzel.

TV yi koyacağın alan ne kadar büyük bilmiyorum ama benim evin salonu 30 m2 falan. TV izleme mesafem de dört dört buçuk metre arası. 126 ekran TV küçük kaldı salonda.

Babamın evinde denemek için açtığımda kocaman gelmişti gözüme ama benim evde küçük kaldı.

Yani ne kadar büyük ekran alırsan o kadar iyi olur izleme mesafane bağlı olarak. Mağazada 50 '' olarak aldanıp evde hayal kırıklığı yaşamayın sonra. 

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

3D gereksiz, 4K da olmasa da olur şimdilik. Bence önemli olan panel frekansı, siyah performansı, ekran boyutu, işletim sistemi ve belki ses sistemi bakılabilir. 4K içerik ileride yaygınlaşabilir ama kısa vadede çok da kullanacağım bir şey değil. Bu arada genel olarak Full HD görüntüyü Full HD TV daha iyi gösterir. İçeriğin çoğu Full HD iken 4K çok da aramazdım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

4K şimdilik gereksiz bence de ama iyi panel, iyi görüntü veren tvler de genelde 4K oluyor. Bence önemli olan siyahı siyah, beyazı beyaz gibi veren panel.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

3D yi belki senede 2 3 defa açarsınız,çok hatta hiç kullanmicağınız bir özellik.4K Qled Tv ler mükemmel tamamen sizin isteğinize Tv izleme keyfinize bağlı,Samsung Tv ler hem servis hem özellik hem de kalite bakımından diğerlerinden baya bi iyidir tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

3d türkiyede gerçekten ilgi çekmedi en kısa yoldan en net görüntü makbul olan,4k ve daha üstü bütçeniz neye yeterse artık,ekran kalitesi konusunda samsung'u her türlü tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

3 d dünyada tutmadı e devamlı da tv alamayacağınıza göre 4 K almanızı tavsiye ediyorum 4 K Almazsanız 1 2 sene sonra pişman olursunuz. 

Marka olarak da philips lg ve samsung 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

4, 5 senedir tv tavsiyesi konularını okuyorum. 4K hep önerilmiş ama halen doğru düzgün 4K yayın yok. Bence öncelik panel kalitesine ve doğru renk verebilmesine verilmeli, zaten bu tv'lerde 4K da olacaktır.

4K olayı 3d'den sonraki reklam malzemesi oldu.

Yorum bağlantısı
Okan Kocatepe

1 ay önce Samsung 9 serisi UHD 4k bir TV aldım. Eğer kaynak 4k bir görüntü veriyorsa seyretmeye doyamıyorsunuz, mükemmel bir seyir zevki oluyor. Fakat bildiğiniz üzere şu anda TV yayınlarımız HD kalitesinde. 4k bir sinema filminin dosya boyutu 50 GB civarında. Görüntü kalitesi ve çözünürlüğündeki yüksekliği buradan da anlayabilirsiniz.

Şu anda TV yayınlarını izlemek için 4k bir TV almak bence çok ta gerekli değil, çünkü normal bir FullHD tvdeki görüntü kalitesinin bir bilemedin iki katı bir görüntü kalitesi farkı var. Fakat usbden 4k film izleyeceğim, oyun konsolunda oyun oynayacağım yada almışken son teknolojiyi alayım derseniz elbette 4k almalısınız.

Bütçenize 250 TL daha ekleyerek benim aldığım tvyi alabilirsiniz. Çünkü hem renklerin doğallığı, hem siyahların derinliği hem de görüntü kalitesindeki üstünlüğüyle şu anda çok pahalı olan yeni teknoloji QLED tvlere en yakın resim kalitesi veren birkaç tv den biri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız

Bu maceradan yeni cikmis biri olarak yazayim.İsik sizmasina fazla takilmayin 55'' icin yaziyorum 10.000 tl gibi bi rakam verip Oled almayacaginiz icin flat panelerde gece isik sizmasi kacinilmaz.Benim icin olmazsa olmaz kullanisli bir smart sistemi idi.İsletim sistemi olarak Samsung tizen kullaniyor,Philips artik android kullaniyor,philipsin arti olarak esnek bir ram yapisi var.Flash bellekle ram artira biliyorsunuz.Ben samsung tercih ettim ve tizen isletim sistemini cok begendim.Zaten genel oalrak yorumlarda samsung isletim sistemi tercihi yonunde idi.

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

netflix gibi platformlar kullanmıyorsanız FHD bir tv yeter da artar bile. Akıllı bir FHD öneririm.

Bende projeksiyon var HD film zamanı açıyorum koca duvarda ekşınlayıp kapatıyorum. Günlük tv izlemiyorsanız böyle bir şey de olabilir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Kocatepe
21 dakika önce, TamerErdoğan yazdı:

@Okan Kocatepe tv'nizin modeli ne öğrenebilirmiyim? 

Samsung 55MU9000

55" 9 Serisi Premium Smart 4K Ultra HD LED TV

Yorum bağlantısı
TamerErdoğan

siz nerden almıstınız cihazı? Vatanda 5200 fiyat var

Yorum bağlantısı
Okan Kocatepe

Ben tvyi yaklaşık 6 ay forumlardan araştırdım ve takip ettim. Özellikle yabancı forum sitelerindeki yorumları ve karşılaştırmaları okudum, ondan sonra almaya karar verdim. Vatan bilgisayarın 22.00 dan sonraki kampanyalı fiyatlarını ve Teknosanın gittigidiyordaki kampanyalarını takip ettim. 4.750 TL ye Teknosanın gittigidiyor mağazasından aldım. İndirim denk getirmek için takip etmek gerekiyor. Bu arada bir alt model olan mu8000 ile arasında 10 bit VA panel olması ve 100hz frekans gibi major farklılıklar var. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Almamak en doğrusu. Hem zamanı tv de geçirmek hem maliyet dış açık vb.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
43 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

dsmart ta 4K yayın hangi kanalda?

Trt 4k var uyduda. Dsamartta da vardir muhtemelen. Guzel kanal

Yorum bağlantısı
Turhan Onat

75''  altı tvlerde 3D seyretmenin bir keyfi olmaz. Yine 4K çözünürlük büyük ekranlı tv lerde farkını gösterir. 40'' bir tv de 4K ile Full HD arasındaki farkı zor algılarsınız.

Film odaklı iseniz kesinlikle plazma düşünün ( Halen bulunuyormu bilmem ) LG den uzak durun, Samsung'a temkinli yaklaşın. Bu iki markanın servisleri iyi para kazanır. Yine bu modellerin üst seviyeleri bi nebze iyidir.

Peki hangisini alacağız dersen Panasonic veya Sony üzerine odaklanın. Bana sorarsanız ikinci el Pioneer 5090 veya 6090 serisinden bir tv buluyorsanız kaçırmayın.:)

Selamlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

5 bin lira.........TV.......
Hocam 2008'de evlenirken aldığım televizyon bozulmasa televizyon falan almazdım ama şuan almak durumundayım, almışken de iyi olsun diyorum. Para içerde kalsın diye Vestel veya Arçelik bakıyorum ama onlar da pahalı.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...