İçeriğe Yönlendir

Yeni TV seçimi 3D mi? 4K mı?

TamerErdoğan

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

not: yanlış anlama olmasın kendim görüş açısından söylüyorum, yap demek haddimize değil kimseye.

Emzik gibi diğer ülkelerden teknoloji ürünü almaktan hoşlanmıyorum ülkem adına.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
not: yanlış anlama olmasın kendim görüş açısından söylüyorum, yap demek haddimize değil kimseye.
Emzik gibi diğer ülkelerden teknoloji ürünü almaktan hoşlanmıyorum ülkem adına.
Yok Hocam ne demek niye yanlış anlayayım söylediklerinizde çok haklısınız.
Yorum bağlantısı
TamerErdoğan
75''  altı tvlerde 3D seyretmenin bir keyfi olmaz. Yine 4K çözünürlük büyük ekranlı tv lerde farkını gösterir. 40'' bir tv de 4K ile Full HD arasındaki farkı zor algılarsınız.
Film odaklı iseniz kesinlikle plazma düşünün ( Halen bulunuyormu bilmem ) LG den uzak durun, Samsung'a temkinli yaklaşın. Bu iki markanın servisleri iyi para kazanır. Yine bu modellerin üst seviyeleri bi nebze iyidir.

Peki hangisini alacağız dersen Panasonic veya Sony üzerine odaklanın. Bana sorarsanız ikinci el Pioneer 5090 veya 6090 serisinden bir tv buluyorsanız kaçırmayın.:)

Selamlar.
Bende de şu an Panasonic plazma var Tamam 11 senelik Ama artık zamanım geldi demeye başladı ekran kararmaları falan geliyor ondan düşünmeye başladım Hakkımızda hayırlısı olsun
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Lg 55uj630v kullanıyorum. 4-5 ay önce 3000 e almıştım. Memnunum. Tek yaşadığım sıkıntı, web browserdan film izlemeye çalışınca bellek yetersiz diyor. Denemedim ama flash disk takınca düzeliyor diyorlar. 

Yorum bağlantısı
Efe Serhan Oğuz
A. Yıldırım Yıldız
75''  altı tvlerde 3D seyretmenin bir keyfi olmaz. Yine 4K çözünürlük büyük ekranlı tv lerde farkını gösterir. 40'' bir tv de 4K ile Full HD arasındaki farkı zor algılarsınız.
Film odaklı iseniz kesinlikle plazma düşünün ( Halen bulunuyormu bilmem ) LG den uzak durun, Samsung'a temkinli yaklaşın. Bu iki markanın servisleri iyi para kazanır. Yine bu modellerin üst seviyeleri bi nebze iyidir.

Peki hangisini alacağız dersen Panasonic veya Sony üzerine odaklanın. Bana sorarsanız ikinci el Pioneer 5090 veya 6090 serisinden bir tv buluyorsanız kaçırmayın.:)

Selamlar.

Nihayet bunca yorum icinde isyen anlayan birinin yorumunu gordum. :-) Pioneer 6090 kesin donus yaparken getirmistim senelerdir tik demedi. Gecen yil kucuk bir arizasi oldu, onuda ebaydan bulup hallettim daha epey zaman goturur beni. Film icin plazma hala tek gecerim. Zaten bu isin nirvanasidir kendisi. Bu islere merakli olanlarin bir sekilde yolunun kesisecegi @Albani rumuzlu Can abi vardir. Onun tabiriyle adamlar bu cihazi (pioneer kuro) uretip, bu is boyle olur demis ve dukkani kapatmislar. Yil olmus 2018 hala bu cihazin yanindan gecerken utancindan basini eymeyecek tv/panel yok.
Gelelim gunumuz sartlarina. An itibariyle plazma yok. En azindan bir yerlerde depoda kalmis va bulunmadikca. Ikinci elde de guvenilecek esigi geceli cok zaman oldu. Saglamida zaten bugun hala elinde tutan cidden rengi, manzarayi bilen/anlayan adamlar olduklari icin satmazlar bosa aramayin. Yapilacak en mantikli is eger mutlaka alinmasi sarti varsa 4k kafaya yatan guzel cihazlardan secim yapip almak. 4k gereksiz, yayin yok, vs vs bosverin bence. An itibariyle uretimi durduruldugunun uzerinden 5 sene gecmis paneli niye alasiniz? Tv demiyorum panel diyorum. 3d goreceli. Yorum yapanlarin cogu gereksiz der. Senede iki bilemedin uc kez kullandim/kullanirsin der vs. Ben yogun olarak kullaniyorum. Alirken aradigin olmazsa olmazdi mesela. 3d olacaksa pasif gozluklu olmamasina dikkat edilmeli. Pasif gozluklu olanlar ips panel oluyor genelde. Renkler cafcaflidir ama dogru renk olayini onlarda unutun. 3d olmayacaksa yine ips degil va panel olsun elbette. Ureticiler bu bilgileri vermedikleri icin internette forum vb yerlerde model model cihazlari arastirmaktan baska care kalmiyor. Samsung, lg kesinlikle uzak dururum kendi payima. Sony eski sony degil. Panasonic Turkiye'ye gecen sene gelenler alt serilerdir. Bu yil ne degisti henuz bakmadim. Ilk mesajda bahsedilen butce dahilinde zaten adam akilli tabir edebilecegimiz cihazlari pek vermiyorlar. Eh bilmem kimin portakali da degiliz sharp elite alalim. Internette goremiyorum su siralar ama beko/arcelik bayilerinde bulunuyor. Grundig 55clx8589sp, dahada iyisi grundig 55vlx8586bp. Fiyatlar ozelliklerine gore cok makul ve paneller va. Aktif 3d, cift tunerli dahili uydu alicisi, cift kayit vs gibi cogu cihazda olmayan ozelliklere sahipler. Birde yukarida yazdiklarima ters dussede vestel 55ca9550 alinabilir. Pasif 3d yani ips paneldir ama bu cihaz fena cihaz degil. Fiyat performans anlaminda. Buda internette yok ama magazalarda bulunabiliyor. Aceleniz yoksa gittigidiyorda ara ara satista debk gelir. Yaklasik 2 hafta once bir arkadasa aldik 2950 tl gibi bir rakamdan. Biraz eski uretim oldugu icin stokta kalan gittigidiyor, sahibinden gibi yerlerde uygun rakama satiyor ara ara. Bunlar disinda ne var derseniz; yok! Nerdeyse hepsi al birini vur oburune modunda piyasa. Sanildiginin aksine samsung ve lg servis ve ariza durumlarinda da en vukuatli olanlardir ayrica uzak durmaya en buyuk sebeplerden biride budur zaten.
Zor is vesselam. Kolay gelsin.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
11 saat önce, TamerErdoğan yazdı:
11 saat önce, Turhan Onat yazdı:

Selamlar.

Bende de şu an Panasonic plazma var Tamam 11 senelik Ama artık zamanım geldi demeye başladı ekran kararmaları falan geliyor ondan düşünmeye başladım Hakkımızda hayırlısı olsun

Samsung alın, netlik ve canlılık daha iyi, ben 55KU7000 kullanıyorum ürün 4K, evet sadece TRT4K var ama yaygınlaşacağı kesin, ayrıca interneti aktif kullanırım x265 10 bit filmler var biraz daha sıkıştırılış, 20-25 gb boyut tutuyor. ayda 1-2 tane indirip izliyoruz, mesela 15 gb animasyon bile fazlasıyla iyi görünüyor. Ben Vatan bilgisayardan almıştım, tabi o zaman rakamlar daha uygundu, şimdi M serisi var. 

Yorum bağlantısı
Turhan Onat
21 saat önce, A. Yıldırım Yıldız yazdı:

Nihayet bunca yorum icinde isyen anlayan birinin yorumunu gordum. :-) Pioneer 6090 kesin donus yaparken getirmistim senelerdir tik demedi. Gecen yil kucuk bir arizasi oldu, onuda ebaydan bulup hallettim daha epey zaman goturur beni. Film icin plazma hala tek gecerim. Zaten bu isin nirvanasidir kendisi. Bu islere merakli olanlarin bir sekilde yolunun kesisecegi @Albani rumuzlu Can abi vardir. Onun tabiriyle adamlar bu cihazi (pioneer kuro) uretip, bu is boyle olur demis ve dukkani kapatmislar. Yil olmus 2018 hala bu cihazin yanindan gecerken utancindan basini eymeyecek tv/panel yok.
Gelelim gunumuz sartlarina. An itibariyle plazma yok. En azindan bir yerlerde depoda kalmis va bulunmadikca. Ikinci elde de guvenilecek esigi geceli cok zaman oldu. Saglamida zaten bugun hala elinde tutan cidden rengi, manzarayi bilen/anlayan adamlar olduklari icin satmazlar bosa aramayin. Yapilacak en mantikli is eger mutlaka alinmasi sarti varsa 4k kafaya yatan guzel cihazlardan secim yapip almak. 4k gereksiz, yayin yok, vs vs bosverin bence. An itibariyle uretimi durduruldugunun uzerinden 5 sene gecmis paneli niye alasiniz? Tv demiyorum panel diyorum. 3d goreceli. Yorum yapanlarin cogu gereksiz der. Senede iki bilemedin uc kez kullandim/kullanirsin der vs. Ben yogun olarak kullaniyorum. Alirken aradigin olmazsa olmazdi mesela. 3d olacaksa pasif gozluklu olmamasina dikkat edilmeli. Pasif gozluklu olanlar ips panel oluyor genelde. Renkler cafcaflidir ama dogru renk olayini onlarda unutun. 3d olmayacaksa yine ips degil va panel olsun elbette. Ureticiler bu bilgileri vermedikleri icin internette forum vb yerlerde model model cihazlari arastirmaktan baska care kalmiyor. Samsung, lg kesinlikle uzak dururum kendi payima. Sony eski sony degil. Panasonic Turkiye'ye gecen sene gelenler alt serilerdir. Bu yil ne degisti henuz bakmadim. Ilk mesajda bahsedilen butce dahilinde zaten adam akilli tabir edebilecegimiz cihazlari pek vermiyorlar. Eh bilmem kimin portakali da degiliz sharp elite alalim. Internette goremiyorum su siralar ama beko/arcelik bayilerinde bulunuyor. Grundig 55clx8589sp, dahada iyisi grundig 55vlx8586bp. Fiyatlar ozelliklerine gore cok makul ve paneller va. Aktif 3d, cift tunerli dahili uydu alicisi, cift kayit vs gibi cogu cihazda olmayan ozelliklere sahipler. Birde yukarida yazdiklarima ters dussede vestel 55ca9550 alinabilir. Pasif 3d yani ips paneldir ama bu cihaz fena cihaz degil. Fiyat performans anlaminda. Buda internette yok ama magazalarda bulunabiliyor. Aceleniz yoksa gittigidiyorda ara ara satista debk gelir. Yaklasik 2 hafta once bir arkadasa aldik 2950 tl gibi bir rakamdan. Biraz eski uretim oldugu icin stokta kalan gittigidiyor, sahibinden gibi yerlerde uygun rakama satiyor ara ara. Bunlar disinda ne var derseniz; yok! Nerdeyse hepsi al birini vur oburune modunda piyasa. Sanildiginin aksine samsung ve lg servis ve ariza durumlarinda da en vukuatli olanlardir ayrica uzak durmaya en buyuk sebeplerden biride budur zaten.
Zor is vesselam. Kolay gelsin.

Merhaba,  6090'ı  olurda ileride satmayı düşünürseniz lütfen önceliği bana verin :) Bu arada bende bir 5090 bir de  pio 43 rxe mevcut.  Sinema içinse Panasonic  AT 6000  kullanıyorum. Gri ton perde ile.

Selamlar,

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Diğer medeni ülkelerin vatandaşları gibi mümkün olduğunca yerli ürün alın yerli mal tüketin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Merhaba,  6090'ı  olurda ileride satmayı düşünürseniz lütfen önceliği bana verin [emoji4] Bu arada bende bir 5090 bir de  pio 43 rxe mevcut.  Sinema içinse Panasonic  AT 6000  kullanıyorum. Gri ton perde ile.

Selamlar,

Muhtemelen satmayi dusundugumde daha iyisi cikmistir. O vakit zaten sizde ondan almak istersiniz hakli olarak. :-) Ama aklimda olsun. Benim icin su donem sinema odasi lukse kactigi icin projeksiyonum yok. Ama ilerde neden olmasin. 43 rxe orta halli salon kullanimlari icin ideal cihaz. Bir ara aramis ama bulamamistim. O sebepten led aldim. Ama bu gunlerde sharp elite denk geldi gumrukte. Onun ihalesini bekliyorum ama bana kalir mi, takip eden var mi hic bilmiyorum. Insallah alabilirim. Oda olmazsa hisense fald panel var amcaoglumda. Ingiltere'de yasiyor. Ebaydan denk geldi cok komik rakama aldim ihalede. Satici Belcika'dan kargoladi. Nakliyesiyle birlikte bana maliyeti 438 tl oldu. Hala inanasim gelmiyor. :-) Sharp i ihaleden alamazsam amcaoglu yazin gelirken getirtecegim. Her iki cihazda sadece panel. Bir tanede humax 4k veya technisat stc 4k arastiriyorum oda denk gelirse epey zaman bu isler icin harcama yapmama gerek kalmayacak.
Simdi mode her isi yaparim diyen cihazlar ama maalesef kazin ayagi oyle degil. Smart dedigimiz sey hala bilgisayar gibi dusunuldugu icin tatmin etmiyor. Tatmin olanlar icin sorun degil ama bu ekstra isler islemciye gereksiz yuk ve asil yapmasi gereken ise negatif etki ediyor. Bunuda insanlara anlatmak problem. Hos aslinda buda gereksiz. Zira herkes sinema tutkunu degil. Sinema tutkunu olupta illa dogada gozun gordugu rengi, manzarayi birebir yansiyan cihaz/panel olsun demeyende var. Herkes bunlarin hepsi olsun demek zorunda da degil. Burada tek sorun aslinda birkac cihaz disinda hangi marka hangi model alirsa alsin kisi, al birini vur oburune oldugu. Bu sebepten gereksiz yere ayni isi yapan cihazlara fazla para verilmemesi gerektigini izah etmek. Birde yerli markalar bilinenin aksine servis noktasinda en iyi konumdalar. Grundig led aldim gecen yil. Inanmiyor cogu kisi ama isik sizmasi, golgelenme efekti gibi sorunlardan 3 kez degisim yapildi. Bir samsung, lg, sony, panasonicte bunu ne duydum ne gordum. Cok ovulen habite tavsiye edilen en vukuatli samsung kanunen degisim ve iade hakki olan killaniciya eziyetten baska birsey yapmiyor olu piksel konusunda. Aksi yonde yargi kararlari oldugu halde bilmem su adede kadar olu piksel normaldit deyip geciyor. Sonra musteri hakem heyeti, mahkeme kosturup duruyor. Isin sonuca baglanmasi zaten yilan hikayesine donuyor.
Velhasil su an ulkemizde satisi yapilan markalar icinde servis noktasinda en az sorunlusu arcelik/beko/grundig grubu. Hemen ardindan da bir diger yerli vestel geliyor. Ne kadar yerli olduklarini tartismiyorum. Markalarin yerli olmasindan hareketle yuruyorum. Hem bunlari yakininizda bulunan bayi kanaliyla aldiginizda yakin cevrenizden muhatab bulmus oluyorsunuz bir problem dahilinde. Yabanci markalarda bu durumda yok. Butun bunlari dusununce cok ekstra bir durum cikarda ciddi iyi bir cihazi uygun paraya denk getirmedikce yabanci markalara haddini asan paralar vermeye hic gerek yok. Nacizane tavsiyem bu yonde. Herkese selamlar.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
15 saat önce, Hüseyin Sönmez yazdı:

Diğer medeni ülkelerin vatandaşları gibi mümkün olduğunca yerli ürün alın yerli mal tüketin.

yerli tost makinası hangisi link versene

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
5 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

ekmek kızartanlardan vardır onu şeettim,kızartınca tinn diye otomatik atanlardan.

büfe tipi mi güzelmiş bunda steak bile kzıartılır

Tükana al bi tane gider yazarsınız hem de toplu tost şansı var hakkını öder kısa zamanda.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Tv Alınacaksa en ucuzu yeterli.Ben yıllardır seyredecek bir şey bulamıyorum ve haftada  bir kaç saat hanımın gönlü olsun diye yanında oturup bakınıyorum. 3d yada 4k yayında yok, olacağıda yok. En basitinden alın  paranıza yazık.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
6 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Tv Alınacaksa en ucuzu yeterli.Ben yıllardır seyredecek bir şey bulamıyorum ve haftada  bir kaç saat hanımın gönlü olsun diye yanında oturup bakınıyorum. 3d yada 4k yayında yok, olacağıda yok. En basitinden alın  paranıza yazık.

Aynı kabiledeyiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Pio 5090 vardı zamanında. Şimdi samsung lcd ile idare ediyoruz. Yerli destekleyelim elbet ama yabancı paneli alıp üstüne marka basmakla olmuyor bence. Hem de daha pahalıya satıyorlar aynı paneli

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
Pio 5090 vardı zamanında. Şimdi samsung lcd ile idare ediyoruz. Yerli destekleyelim elbet ama yabancı paneli alıp üstüne marka basmakla olmuyor bence. Hem de daha pahalıya satıyorlar aynı paneli

Ah ah 5090 dan inip samsunga nasil bindiniz hocam? Ariza mi yapti hayirdir? Haklisiniz cogu durumda dediginiz gibi pahaliymis goruntusu hakim. Fakat yerli markalarda ozellikle samsung ve lg misali zibil gibi model yok. Burali olduklari icin bizim neleri aradigimizi bildiklerinden cihazlarda ozellik belirlerken isabetli atislari var. Vestel ve alt markalarini saymiyorum. Arcelik/beko/grundig (koc) grubu kasdettigim. Misal 4k ciktiginda kendinden uydulu samsung, lg, sony, vs vs cihazlar alipta trt 4k acmiyor bu diye forumlarda veryansin eden cokken koc grubu markalarinda millet hem trt 4k hem yabanci uydulardaki 4k yayinlari seyrediyordu. 4k cihazlarda usb 3.0 yoktu. Gibi ornekler cogaltilabilir. Bu noktadan bakinca 2000 tl panele verip bunlarin olmadigi anlasilinca yanina uydu cihazi, hadi yetmedi 4k destekli media player vs almaya kalkinca nerden baksak 1000-1500 tl altinda malolmuyor. Toplam maliyet aldi basini gitti iste. Simdi cogu markada bu durum oturdu artik ama bu seferde yeni yeni cafcafli isimlerle yok quantum dot, yok amuda kalkan dot gibi cesitli ateaksiyinlardan bahsedip "ben size bunu degilde sunu vereyim"e geliyor magazadaki eleman. Baktigimiz cihaz 2000 tl idi. Bu digeri 4000-5000 tl filan. Birde kimsenin ne oldugunu anlamadigi uzaylilarin koydugu isimler gibi zamazingolarla mevzuyu susleyince milletin kafasi karisiyor. E bizim milletteki kafada zaten "almisken en iyisi olsun" kafasi olunca kredi karti ekstreleri kravat boyuna ulasiyor. :-) Ciddi merakli adamlarin zaten nokta atisidir baktiklari. Normal kullanici icin mumkun olanin en fiyat/performans goruneni makuldur. Hatta cogu butun gun kimin eli kimin cebinde misali kadin programlari ve dizi seyretmek icin acik kaldigi icin performansi bir kenara koyup fiyatta en makulu hakikaten en makul secenek. :-) Zira en kaliteli cihazla en ucuza satilan standart cihazi yan yana getirip 100 kisiye seyrettirsek markalari kapatip, 2 bilemedin 3 kisi anlar kaliteli olani. Gerisi sadece parlakliga bakar. Veya mevzunun test olmasindan sebep kurnazlik yapar sallar sudur der ya tutarsa. :-) Biraz asartirinca fiyat/performansta yabanci markalara pranga vuracak yerliler var. Birkacini yukarida yazmistim. Grundig olanlar rahat bulunuyor bayilerde. Vestel olanda acelesi olmayan icin yine hala bulunabilir.
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
11 saat önce, A. Yıldırım Yıldız yazdı:

Ah ah 5090 dan inip samsunga nasil bindiniz hocam? Ariza mi yapti hayirdir? Haklisiniz cogu durumda dediginiz gibi pahaliymis goruntusu hakim. Fakat yerli markalarda ozellikle samsung ve lg misali zibil gibi model yok. Burali olduklari icin bizim neleri aradigimizi bildiklerinden cihazlarda ozellik belirlerken isabetli atislari var. Vestel ve alt markalarini saymiyorum. Arcelik/beko/grundig (koc) grubu kasdettigim. Misal 4k ciktiginda kendinden uydulu samsung, lg, sony, vs vs cihazlar alipta trt 4k acmiyor bu diye forumlarda veryansin eden cokken koc grubu markalarinda millet hem trt 4k hem yabanci uydulardaki 4k yayinlari seyrediyordu. 4k cihazlarda usb 3.0 yoktu. Gibi ornekler cogaltilabilir. Bu noktadan bakinca 2000 tl panele verip bunlarin olmadigi anlasilinca yanina uydu cihazi, hadi yetmedi 4k destekli media player vs almaya kalkinca nerden baksak 1000-1500 tl altinda malolmuyor. Toplam maliyet aldi basini gitti iste. Simdi cogu markada bu durum oturdu artik ama bu seferde yeni yeni cafcafli isimlerle yok quantum dot, yok amuda kalkan dot gibi cesitli ateaksiyinlardan bahsedip "ben size bunu degilde sunu vereyim"e geliyor magazadaki eleman. Baktigimiz cihaz 2000 tl idi. Bu digeri 4000-5000 tl filan. Birde kimsenin ne oldugunu anlamadigi uzaylilarin koydugu isimler gibi zamazingolarla mevzuyu susleyince milletin kafasi karisiyor. E bizim milletteki kafada zaten "almisken en iyisi olsun" kafasi olunca kredi karti ekstreleri kravat boyuna ulasiyor. :-) Ciddi merakli adamlarin zaten nokta atisidir baktiklari. Normal kullanici icin mumkun olanin en fiyat/performans goruneni makuldur. Hatta cogu butun gun kimin eli kimin cebinde misali kadin programlari ve dizi seyretmek icin acik kaldigi icin performansi bir kenara koyup fiyatta en makulu hakikaten en makul secenek. :-) Zira en kaliteli cihazla en ucuza satilan standart cihazi yan yana getirip 100 kisiye seyrettirsek markalari kapatip, 2 bilemedin 3 kisi anlar kaliteli olani. Gerisi sadece parlakliga bakar. Veya mevzunun test olmasindan sebep kurnazlik yapar sallar sudur der ya tutarsa. :-) Biraz asartirinca fiyat/performansta yabanci markalara pranga vuracak yerliler var. Birkacini yukarida yazmistim. Grundig olanlar rahat bulunuyor bayilerde. Vestel olanda acelesi olmayan icin yine hala bulunabilir.

Zamanında forumlarda tv araştırırken albani'yle tanştım, pioneer 5090 falan kaçırmıştık ama sv685 aldım. Hem de teşhir ürünü. Ankara'da bir mağazadaydı, kardeşime baktırdım ve aldım. Şimdi film ya da maç izlerken keyfi çok güzel. Siyahları plazma kadar güzel. Doğru rengi veriyor, local dimming çok güzel çalışıyor. Ayarlar da albani'nin ayarları. Hanım dizi izliyor, onun için ucuz yollu bir şey alasım var, sv685 maç ve film için dursun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
Zamanında forumlarda tv araştırırken albani'yle tanştım, pioneer 5090 falan kaçırmıştık ama sv685 aldım. Hem de teşhir ürünü. Ankara'da bir mağazadaydı, kardeşime baktırdım ve aldım. Şimdi film ya da maç izlerken keyfi çok güzel. Siyahları plazma kadar güzel. Doğru rengi veriyor, local dimming çok güzel çalışıyor. Ayarlar da albani'nin ayarları. Hanım dizi izliyor, onun için ucuz yollu bir şey alasım var, sv685 maç ve film için dursun.

Plazmanin elektrik sarfiyatindan sebep bende toshiba sv685 dusundum ama temiz cihaz bulamayinca vazgecmistim. Adam gibi fald paneldir kendisi. Cok isabetli secim olmus. Simdi alacaginiz cihaz sizi kesmeyecektir soylemis olayim ama zaten biliyorsunuz. :-) Birkac mesaj yukarida bahsettigim grundigleri bir inceleyin derim. Hatta bulabilirseniz flx serisi olanlar epeyce guzeldir. Ama fiyatlar pek giris seviyesi bandinda degil. Hos zaten film ve mac disinda standart seyir icin kullanilacaksa en hesapli ve kullanilacak odaya/salona gire en ideal buyuklukte olanlar icinden bir secim yapip konuyu kapatmak makul cozum. Yoksa merakli adam icin bu isinde dibi bucagi yok. Zaten lcd/led olu dogmus teknoloji. Hele su saatten sonra fazla yatirim tapmaktan kacinmali eger aciliyet varsa. Acil degilse beklenmeli. Bu arada birkac gumruk ilani gozume carpti sv685 olarak. Hatta yedek parcalar ve panellerde vardi. Bu cihaza sahip olanlar bence gumruk ilanlarini iyi takip etmeli. 225 liraya panel aldik birine. Bunu serviste yaptigimizi dusunsek uykularimiz kacardi herhalde faturadan sonra. :-)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Turhan Onat

Hocam şu gümrük ilanı konularında yardımlarını esirgeme bizden :) Link  verirsen seviniriz.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

ille  alıncaksa bende yerli öncelikli olarak, alabileceğiniz en üst düzey aleti alın, ben alırsam 4k alacağım, oda yayında değil Ps4pro dan dolayı :D

bu arada bizdeki HD yayınlar 1080İ yani P değil, yani tam full HD değil, adam gibi yayın yok bunun yanında izleyecek yayında kanalda yok gibi, internet olmasa yandık, hiç izleyecek şey yok gibi memlekette, uyduruk dizileride izlemek tv ye zarar resmen...

On 16.03.2018 at 22:19, Mehmet Göktürk yazdı:

çokta inmemek lazım ve görmeden almamak, tamam ekonomide, 2000 e vestel almış bizim şirket, taktık binaya, diğer odayada 1200 tl ye axen marka almıştım, bunun panel vestele duman attırıyor resmen, görmeden almamak lazım....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...