İçeriğe Yönlendir

Focus 2 Otomatik Vites LPG Tüketimi

Rıdvan Turan

Recommended Posts

Rıdvan Turan

Arkadaşlar merhaba aracım 2008 focus otomatik. BRC marka Lpg sistemi var araçta. 35 litre Lpg ile ile 250 km şehir içi gidiyorum.Şehir Dışı ise 35 litre ile 420 km. Bana şehir içinde haddinden fazla yakıyor gibime geliyor, Sizlere danışmak istedim. Sizlerde yakıt tüketimi nasıl.Şimdiden yanıtlayan arkadaşlara teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Arkadaşlar merhaba aracım 2008 focus otomatik. BRC marka Lpg sistemi var araçta. 35 litre Lpg ile ile 250 km şehir içi gidiyorum.Şehir Dışı ise 35 litre ile 420 km. Bana şehir içinde haddinden fazla yakıyor gibime geliyor, Sizlere danışmak istedim. Sizlerde yakıt tüketimi nasıl.Şimdiden yanıtlayan arkadaşlara teşekkürler.

O motor ve o şanzımana göre tüketiminiz normal.
Yorum bağlantısı
Rıdvan Turan
(düzenlendi)
12 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

O motor ve o şanzımana göre tüketiminiz normal.

Doğrudur üstadım lakin şöyle bir durum var benim arkadaşın 2,0 toyota carina sı var otomatik 99 model. O arkadaş 300 km üzerinde yol gittiğini söyledi. Bendeki 1,6 motor 250 km  olunca garibime gitti danışmak istedim bu sebeple.Ayrıca bu araçta cvt şanzıman mı oluyor ? Ben bu araçta hangi  şanzımanı kullanıldığını bilmiyorumda 

tarihinde Rıdvan Turan tarafından düzenlendi
düzeltme
Yorum bağlantısı
Emin Onuk

bende 2009 otomatik var  29-30 lt civarı ile 250 km yapıyor, ama sürüşe göre tabi ki değişiyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Doğrudur üstadım lakin şöyle bir durum var benim arkadaşın 2,0 toyota carina sı var otomatik 99 model. O arkadaş 300 km üzerinde yol gittiğini söyledi. Bendeki 1,6 motor 250 km  olunca garibime gitti danışmak istedim bu sebeple.Ayrıca bu araçta cvt şanzıman mı oluyor ? Ben bu araçta hangi  şanzımanı kullanıldığını bilmiyorumda 

Carina ile karşılaştırmak yanlış olur Rıdvan Bey
Sizin şanzımanınız tork konvertörlü klasik otomatik. Sağlamdır ama verimsizdir. Motorunuz da sağlam bir motor ama o da çok verimli değil. Bu sebeple yakıtınız böyle.
Cvt değil sizin şanzıman.
Cvt ler sadece dizel focus2 ve dizel cmax1 lerde kullanıldı.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...