İçeriğe Yönlendir

Apple Pupa Servis Onarım Hakkında...

Ramazan Turan

Recommended Posts

Ramazan Turan

08.03.2018 Tarihinde Apple 6S Plus cep telefonumu Samsun Pupa servisine kargo ile gönderdim. Cep telefonunun titreşiminde ve Home tuşunda sorun vardı. Servis cihazı alıp inceledikten sonra "Apple Onarım Merkezine İnceleme için gönderilmiştir." diye not düştü ve 1 hafta sonra da "Apple Onarım Merkezi tarafından Ekran değişimi yapılmıştır, diğer belirtilen problemler testlerden geçmiştir." diyerek SMS geldi. Gönderdiğim telefonun ekranı sağlamdı ki telefon henüz 3-4 aylık... Haftaya Samsun'a ziyarete gideceğim, muhtemelen Samsun Pupa biz değişimi yapmadık onarımı "Apple Onarım Merkezi" yapmıştır diyecek, telefonu henüz almadım, aldıktan sonra gerekli incelemeyi yapacağım ama sağlam ekranı neden değiştirdiler merak ediyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim...  Teşekkürler... 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Muhtemelen home tuşunun ayrı değişim prosedürü olmadığı için ekran komple değişmiştir. Yetkili serviste yapılmış zaten değişim, sıkıntı etmeyin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

ramazan bey home tuşu ekranla birlikte ayrı değişimi yok diye biliyorum, hatta yan sanayi ekran takanların home tuşları çalışmıyordu :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Normal bir işlem, artık yeni yıl ile birlikte Apple cihaz değişimini en az indirdi, yani cidden problemli olanlar hariç cihaz değişmiyor. Ayrıca Ekran ile birlikte bir çok parça da değişiyor, şöyle ki ekrana monte olarak home tuşu ön kamera şu an için aklıma gelenler. Zaten şöyle de bir durum var bildiğim kadarıyla, ekran değişimlerini Apple sadece Gebze'deki merkezinde ve el değmeden bir makine vasıtasıyla yapıyor. Servis kendisi yapamıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

değişmesin daha iyi başkasının 2. elini toplayıp sıfır diye yolluoylar. hijyen de ayrı dert bence

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Teşekkürler arkadaşlar, Home tuşunun ayrı olduğunu düşünüyordum. 

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Çevrem herkes gönderdim yenisi geldi diyordu. Babamın 5sini 4. kez servise gönderdim yine pil değiştirmişler geliyor bakalım kargoda.

2 aydır telefon servisten geliyor 2 gün kullanıp düzelmediğini anlayıp bir daha gönderiyoruz :nea:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Çevrem herkes gönderdim yenisi geldi diyordu.

aynısını pupaya sormuştum, önce tamir dedi, şaşırdım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
18 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

aynısını pupaya sormuştum, önce tamir dedi, şaşırdım.

2 sene olacak sanırım, değişim bitti. Artık onarım var.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Apple'ın para basma zamanı doldu demekki. Eskisi kadar çok karla satamıyor, çinli telefonlar geliyor bağıra bağıra...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
40 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Apple'ın para basma zamanı doldu demekki. Eskisi kadar çok karla satamıyor, çinli telefonlar geliyor bağıra bağıra...

Hayır, değişim bu ülkede art niyetle kullanıldığı için Apple farkına vardı, onarıma gitti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
5 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Hayır, değişim bu ülkede art niyetle kullanıldığı için Apple farkına vardı, onarıma gitti.

Sen art niyeti git de o gelişmiş denilen ülkelerde birde gör.Aklına gelmeyecek işler oluyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
2 saat önce, Mert Gulkokan yazdı:

Birkaç saaat önce 2189 tl ye paralel ithalat samsung note fe aldık
Alet ayrı bir dünya :)

Çok merak ettiğim bir telefon, sonuçta Note 7 olarak adlandırılıyor ama garanti olayı kafama takılıyor. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tuluhan Şıpka

FE edition 3500 den 3200 indirildi ve günü rahatlikla çikartiyor..bayagi bir kisilma yok ...4 aydir kullanan biri olarak

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...