İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Soğuk Çalışma Sorunlarım..

Mehmet Şahbaz

Recommended Posts

Mehmet Şahbaz

Arkadaşlar merhaba 

bundan 6 ay önce aldım arabayı biraz acemiliğime geldi ilk arabam olduğu için, aldım alalı sorunlarını çözemedim ilk çekişi düşük diye bir ustaya gittim sente ayarı yapılacak dediler tamam dedim sente ayarını yaptırdım bi fark olmadı daha sonra maddi durumum biraz kötü olduğundan ustaya götüremedim sonra araba teklemeye başladı tekrar gittim bi elektrikçiye yönlendirdiler beni buji ler buji kabloları ve ateşleme bobininin değişmesine rağmen tekleme düzelmedi sonra bir usta sübaplar kaçırıyor üst kapağın yapılması lazım dedi üst kapak yapıldı sübaplar değişti bir ay felan kullandım şimdi yine teklemeye başladı ayrıca sabahları boğulma ve çekiş zorluğuda devam ediyor bunlardan önce çekiş için baskı-balata değişti onada 1 ay oluyor anlayacağınız bayaa para harcamama rağmen hala başladığım yerdeyim yardımlarınızı bekliyorum..

Yorum bağlantısı
Alp Kaya

slm aracın lpg+ benzinlimi.yani ikisindede aynı sorunu yapıyormu.yazmamışsın.yazarsan yorum yapabiliriz

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geçmiş olsun. subaplar yeni. motor ısınınca sorun kalmıyor mu? tekleme yapmıyor mu?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Şahbaz

LPG’de de aynı benzindede aynı herşekilde tekleme var yalnız 3000 deviri geçince çok azalıyor tektük oluyor ama 3000 altında baya sarsıntılı 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

önce maf sensörünün ve lambda sensörünün çalışmasını arıza tespit cihazı ile kontrol ettireceksiniz. arıza kodu okutmak değil karışmasın. sorunlu grafik varsa parça önce temizlenir, düzelmez ise değişir. o parça sağlam ise, ateşleme sistemi elden geçecek bu sefer

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Şahbaz

Ateşleme sisteminde değişmeyen parça kalmadı 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kötü senaryo yine supab? teşhisi basit, kompresyon testi yapılacak bir mekanikerde ama önce maf ve lambda baktırın

Yorum bağlantısı
Mehmet Şahbaz

Daha bir ay olmadı ama sübaplar değişeli ve yapılalı sanki o zamanda sübap değilmiş problem gibi geliyor ama adam akıllı gösterecek kimse yok 

Yorum bağlantısı
Mehmet Şahbaz
(düzenlendi)

Motor sıcakkende tekliyor soğukken de yalnız 3000 devir üstünde çok azalıyor 

tarihinde Mehmet Şahbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ateşlemeye de tekrar baktırın.
Buji kablosu sorunları da bazen böyle tepki verir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Şahbaz

sorunu kendim çözdüm eksatrik mil sensörü kabloları kısa devre yapmış teklemenin sebebi buymuş bilginize..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...