İçeriğe Yönlendir

B Ehliyetiyle Kullanılabilen Motosiklet

Efe Serhan Oğuz

Recommended Posts

Efe Serhan Oğuz

Vespa Primavera 50

1 litre benzin ile 35.5 kilometre yol gidebiliyor.

49,9cc’lik tek silindirli ve hava soğutmalı bir motora sahip. (TEK SİLİNDİR, 4 ZAMANLI, 3 SUPABLI)

M, A1, A2, A ve B Sınıfı ehliyet ile kullanılabilir. 

Boyutlar 1,860 / 735 / 1,330 MM

8 Litre depo Euro 4 motor.

primavera-MY18-50-4T3V-nero-vulcano-00.p

2,9l/100km

Maksimum hız 45 km/h

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Geçenlerde haberlerde okumuştum, fiyatlar yaklaşık 15 bin liradan başlıyordu, yorumlarda Broadway alırız 4 teker gideriz gibi epey gırgır muhabbet dönüyordu   :D :D :D 

Yorum bağlantısı
Efe Serhan Oğuz

Fiyatlar uçuk evet :D

Ama şehir içi özellikle yazlık bölgeler için ideal bir ulaşım aracı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

vespa güzeldir ama pahalı işte, bunların topunu elektrikliler atacak sanırım, hele öyle bisikletler varkı acaipler....

Yorum bağlantısı
Zafer Ak

Vespa kendine has tarzı olan klas bir motordur.

Motor merakım olsa, pat pat scooterlardan almak yerine vespa alırdım :) 

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
vespa güzeldir ama pahalı işte, bunların topunu elektrikliler atacak sanırım, hele öyle bisikletler varkı acaipler....

Sahil kasabasinda yasadigimizdan herhal, buralarda elini sallasan elektrikliye carpiyor. Zaten gectigimiz dune kadar her yere yuruyerek gidiyordum arabayi tepmiyeyim sehir ici, alayim bir elektrikli diye dusundum. Soyle etrafi kokladim baktim ki olanlarin tamamina yakini letgoda satilik. Gezerken goruyorum saginda solunda dukkan onunde satilik yazanlar. Sordum bazi arkadaslara. Evet elektrikli oldugu icin yurutmesi ucuz ama batarya senesi doldumu bitiyor degismesi benzinli motoru yurutme maliyetinden pahaliya geliyor. Birde belli gucun ustundekilere plaka ve muayene gelmis dediler. E bu durumda cazibesi kalmadi zaten. Bu siralar ya 50cc almayi, yada ehlihet alip burda dag bayirda gezmeye cross alsammi diye ciddi dusunmeye basladim.

Nasip belkide modaya tatli su tipinde de olsa bir 4 ceker filan alirmiyim diye de dusunmeden edemiyorum. Servet abilerin mesajlari gordukce gaza geliyorum zaten. :-)

Yorum bağlantısı
Mesut Nalbant

Malum sitede eski 50 cc motorlar kıymetlendi bu ehliyet olayından sonra.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Mondialde bir motor vardı 4000 civarı fiyatı vardı sanırım. Geçen haftalarda bakmıştım.

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Bizim bir hemşeri vardı. Eski bir vespa ile Avrupa yı turlamıştı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Avrupayı turlarsın da Mecidikeköy'den Tuzla'ya gidemezsin. O mesele.

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Benim babam da daha yeni aldı Honda Today.Bu motoru B sınıfı ehliyetle de kullanabiliyor muşuz.İkinci el makine için bu seçenek de değerlendirilebilir.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Bu vespa harkulade müthiş ve okadarda kaliteli malzemeden üretilmiş parasının hesabını bilmeyen adam için on numero.İşletme maliyeti elektirikliden ucuza gelir.Kaliteli bir bisiklet olmuş 2500-tl aslında buna 15 bin tl çok değilde bizim paramızın değeri yok.Alım gücümüz günden güne azalıyor.Asıl sıkıntı orda.Avrupa mallarınada ek gümrük vergisi gelse idi bunun fiyatı olurdu 18 bin lira.Yandı gülüm keten helvam.Yazık bu vatandaşa.Binelim çinliye.

Şimdi, Mustafa Özcan yazdı:

Benim babam da daha yeni aldı Honda Today.Bu motoru B sınıfı ehliyetle de kullanabiliyor muşuz.İkinci el makine için bu seçenek de değerlendirilebilir.

Her kapıda olması lazım.Alet hiç yakmıyor.Fıtı fıtı şehir içi dolmuştan ucuza geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Ben riske girmeden verdim 2 sene önce 600 liraya A2 aldım bi tanede mondial 150 cc motor aldım mis gibi geziyorum.100 km de 2 litre benzin

Yorum bağlantısı
Rifat Şeker
(düzenlendi)

Bende ara sıra gezmek sağa sola gitmek yazın kullanmak için geçen sene almıştım bir tane Mondial Revival 50 modelini tip olarak vespayı andırıyor. Kalite çin işte üzerindeki beyin kısıtlı 45km geçmiyor zaten yasal olanı bu ama aliexpress te CDI üniteleri mevcut değiştirince o zaman 70km falan rahat görüyor. Ekonomik 2 kişi saatlerce geziyoruz. Sağlam yokuşlarda bile üzmüyor. Ama 50cc işte bununla otobana çıkmayacaksanız şehir içi için çok iyi bir alternatif.  Ekonomik :) bunlardan alınca diğer araç sürücülerinin sizi fark etmesi için flaşör çakar benzeri lambalar takmak lazım (ben taktım .) Işıklarda kalkarken sizi üzmüyor en azından kaçacak mesafenizi oluşturacak kadar hızlı kalkabiliyor.

tarihinde Rifat Şeker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
3 saat önce, Erdem Dertsiz yazdı:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-rmg-moto-gusto-cinar-motor-sizleri-senetle-vadeli-motosiklet-sahibi-yapiyor-539461300/detay

Adı 50 lik kendi 125 yada 150 lik olan motor. Zaten blog 150cc bloğu. İyi bir rodaj sonrası 100 Km/h i çok rahat geçebilir.

Youtube da bir arkadaş baya bir video çekmiş.

o bu mu efsane 125 lik

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
1 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

o bu mu efsane 125 lik

yeni çıkanı diyorsan abi evet. Bizde aldık bir tane arkadaşa denemek için :)

Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Honda CG125  /CB 125

600px-Honda_CB125.jpg

Bunların yenisi var mı?

https://honda.com.tr/cb125f var hocam ama baya şekil değiştirdi. CG125 efsane makina.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 saat önce, Erdem Dertsiz yazdı:

yeni çıkanı diyorsan abi evet. Bizde aldık bir tane arkadaşa denemek için

b ehliyet mtv siz misss

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yukardaki klasik görünümlüden herhangi bir marka herhangi bir yerde mevcut mu?

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
(düzenlendi)

rx9-20170718-104543-1.png

küba rx9 50cc 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-sifir-motor-2-haftalik-b-ehliyet-ile-kullanilabilen-vergi-yok-536507147/detay

hocam 4 vites. b ehliyet ile kullanabiliyorsunuz. vergi yok. trafik sigortası isteğe bağlıydı yanlış hatırlamıyorsam. maksimum 80 yapar gibi düşünün üstünde çok zorlamak gerekiyor. 

bunun üst silindir ile pistonu değiştirip 80 cc yapıyorlar.

tarihinde Erdem Dertsiz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...