İçeriğe Yönlendir

Focus I - Km Sensörü Fiyatı

Doğukan İpekçi

Recommended Posts

Doğukan İpekçi

Merhaba aracımda uzun zamandır olan problem bugünlerde sıklaştı km giderken birden sıfırlanıyor ve ara sıra normale dönüyor yani bazen çalışıyor bazen çalışmıyor.Yaptırmak için ford parçaları satan bir mağazaya sordum orjinal km sensörüne 185 tl fiyat söylediler işçilik hariç sizce yaptırmalı mıyım fiyat normal mi?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Mutlaka orjinal alın. Yan sanayi kısa dayanıyor diyorlar.

Yorum bağlantısı
Doğukan İpekçi

Konuştuğum kişi orjinal olduğunu idda ediyor ben nasıl orjinal olduğundan emin olabilirim

54 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Fiyatı bilemem ama yaptırmalısınız mutlaka.

Biraz daha bu şekilde durmasının bir zararı var mı hava değişimleriyle sıklaştı tüm kış bi kere bile yapmamıştı problem geçen yazdan kalma.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Silkeleme hatta seyir halinde stop etmeye kadar varacak arıza.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğukan İpekçi
38 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

Silkeleme hatta seyir halinde stop etmeye kadar varacak arıza.

Evet hafif hafif var ama yaptırdığım zaman bu problemler ortadan kalkacak değil mi?Yani ayın 2 si gibi yaptırmayı planlıyordum malum kredi kartı ekstresi,öğrencilik bide malum..

Yorum bağlantısı
mustafa çetinkaya

yan sanayi ürünlerinde kendi içlerinde kalitesi farklı olanları oluyor. Ben yan sanayi aldım ilk 6-7 ay sonra bozuldu. Farklı marka aldım yan sanayi kullanıyorum hala imkan varsa orjinal alın.

Yorum bağlantısı
Doğukan İpekçi
13 dakika önce, mustafa çetinkaya yazdı:

yan sanayi ürünlerinde kendi içlerinde kalitesi farklı olanları oluyor. Ben yan sanayi aldım ilk 6-7 ay sonra bozuldu. Farklı marka aldım yan sanayi kullanıyorum hala imkan varsa orjinal alın.

Satıcı orjinal olduğunu söylüyor fakat orjinal olup olmadığını ben nasıl anlayacağım onu bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

FOMOCO orjinal markası galiba. Yan sanayide de Febi kaliteli olarak aklımda kalmış.

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

yan sanayi takılmıştı zamanında 1 hafta sonra aynı duruma geri geldi. 150 tl gibi bir fiyata almıştım 2 sene önce.

Yorum bağlantısı
Doğukan İpekçi
11 dakika önce, Serkan Ünsalan yazdı:

yan sanayi takılmıştı zamanında 1 hafta sonra aynı duruma geri geldi. 150 tl gibi bir fiyata almıştım 2 sene önce.

Teşekkürler o halde bana belirtilen fiyat aşağı yukarı normal.

Yorum bağlantısı
Ali Ünal

geçen sene mayıs ayında ankara şaşmaz oto sanayi de oto ikiler den 90 tl ye almıştım bende. marka model hatırlamıyorum ama şu ana kadar bir sorun yaratmadı. bu arada yaptırmazsanız olacakları yazmış arkadaşlar. arabanın ecu su verileri o km sensörü üzerinden alıyor. km sensörü veri vermeyince ecu yönetim işini tam yapamıyor ve silkeleme stop etme rölanti ve hareket halinde devir oynamaları yapmaya başlıyor. bir an önce yaptırmalısınız bence.

Yorum bağlantısı
Doğukan İpekçi
4 saat önce, Ali Ünal yazdı:

geçen sene mayıs ayında ankara şaşmaz oto sanayi de oto ikiler den 90 tl ye almıştım bende. marka model hatırlamıyorum ama şu ana kadar bir sorun yaratmadı. bu arada yaptırmazsanız olacakları yazmış arkadaşlar. arabanın ecu su verileri o km sensörü üzerinden alıyor. km sensörü veri vermeyince ecu yönetim işini tam yapamıyor ve silkeleme stop etme rölanti ve hareket halinde devir oynamaları yapmaya başlıyor. bir an önce yaptırmalısınız bence.

Teşekkürler,bugün yaptırdım toplam 200 tl tuttu şimdilik bu problem yok Allaha şükür.İlerleyen zamanlarda bakıcaz bakalım.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Osman Özcan2

Ben dün aldım 80 TL verdim ama değiştirmek için usta uğraşacağım yerine yapışıyor kolayla çıkmıyor. Dedi d892737ea5cb11564005c15160dea6a8.jpg

Focus 1 / Sakarya

Yorum bağlantısı
Bekir Çatlı
(düzenlendi)

Abiler bendede şöyle bir durum var. Seyir halinde sıkıntı yok. Ama durmak üzere iken 5 km hız gibi hareket olunca devir gaza basmasamda 1000 1100 gibi olup 700e düşüyor ve bu düşme sırasında debriyaj ve fren yaparsam motor bi sıkıştırıyor gibi titriyor topluyor. Sebebi vss olabilirmi? Normalde boşta durduğumda rolntide oynama yok.

tarihinde Bekir Çatlı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
14 saat önce, Bekir Çatlı yazdı:

durmak üzere iken 5 km hız gibi hareket olunca devir gaza basmasamda 1000 1100 gibi olup 700e düşüyor ve bu düşme sırasında debriyaj ve fren yaparsam motor bi sıkıştırıyor gibi titriyor topluyor. Sebebi vss olabilirmi? 

Vss olabilir.. rölanti sorunlarında ilk şüpheli her zaman için o dur... 

Ancak daha bir çok sorun buna sebep olabilir.. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bekir Çatlı
(düzenlendi)
On 18.04.2018 at 13:47, Mehmet Ozyurek yazdı:

Vss olabilir.. rölanti sorunlarında ilk şüpheli her zaman için o dur... 

Ancak daha bir çok sorun buna sebep olabilir.. 

mehmet abi hız sensöründen önce subab ve trigere yoğunlaştık. en son rolanti valfi denemem gerekiyor. İşlemleri

Focus I - Halledilemeyen Rölanti Sorunu

başlık altına detaylı olarak yazdım.

tarihinde Bekir Çatlı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...