İçeriğe Yönlendir

2000 Model Polo Direksiyon Hidroliği Damlıyor

Onur Uslu

Recommended Posts

Onur Uslu

Öncelikle merhabalar,  aracımın direksiyon hidroliğinde kaçak tespit ettim araç çalışırken daha hızlı damlıyor bu hidrolik kaçağı hangi durumdan ortaya çıkabilir? Bana maliyeti ne civarda olur? şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Onur Doğan

98 model fiestamda benzer sorun vardı. Servis komple direksiyon kutusu ve borularını değişimi için 750 tl fiyat çıkarmıştı. 30 TL ye hidrolik borusu yaptırarak sorunu halletmiştim

Yorum bağlantısı
Onur Uslu
1 saat önce, Onur Doğan yazdı:

98 model fiestamda benzer sorun vardı. Servis komple direksiyon kutusu ve borularını değişimi için 750 tl fiyat çıkarmıştı. 30 TL ye hidrolik borusu yaptırarak sorunu halletmiştim

Hocam direksiyon kutusu orda bölümde değil mi benim arabada direksiyon pompasının olduğu yerden damlıyor 

Yorum bağlantısı
Osman Uslu
21 saat önce, Onur Uslu yazdı:

Öncelikle merhabalar,  aracımın direksiyon hidroliğinde kaçak tespit ettim araç çalışırken daha hızlı damlıyor bu hidrolik kaçağı hangi durumdan ortaya çıkabilir? Bana maliyeti ne civarda olur? şimdiden teşekkürler.

Benimde aynı sorunum vardı. Direksiyon hidrolik hortumu patlamıştı oradan yağ kaçırıyordu.

Direksiyon pompasına takılan hortumun ucundan da kaçırıyor olabilir. Yani sorun pompa da değilde hortumun pompaya yakın olan bağlantı kısmından da olabilir.

Direksiyonu sağa sola tam çevirince çok bariz şekilde belli olur zaten yeri, fışkırarak çıkar hidrolik. Bu şekilde bir dene istersen tam yeri belirlemek için.

Pompa sağlamsa yeni hortum işçilik hidrolik falan derken 150 - 200 TL arasına çıkarsın herhalde. 

Yorum bağlantısı
Onur Uslu
42 dakika önce, Osman Uslu yazdı:

Benimde aynı sorunum vardı. Direksiyon hidrolik hortumu patlamıştı oradan yağ kaçırıyordu.

Direksiyon pompasına takılan hortumun ucundan da kaçırıyor olabilir. Yani sorun pompa da değilde hortumun pompaya yakın olan bağlantı kısmından da olabilir.

Direksiyonu sağa sola tam çevirince çok bariz şekilde belli olur zaten yeri, fışkırarak çıkar hidrolik. Bu şekilde bir dene istersen tam yeri belirlemek için.

Pompa sağlamsa yeni hortum işçilik hidrolik falan derken 150 - 200 TL arasına çıkarsın herhalde. 

Hortumsa hortumu 30 lira 150-200 lirayı nerden bulacak 

Yorum bağlantısı
Osman Uslu
14 saat önce, Onur Uslu yazdı:

Hortumsa hortumu 30 lira 150-200 lirayı nerden bulacak 

Benim aracımda patlaya hortumun yeri zordaydı biraz. 

Söküp takması zor olduğu için işçilik parası çok yukarılara çıkıyor.

ben 160 - 170 TL gibi bir para ödemiştim. İşçilik, hortum, yeni hidrolik yağı, arabanın altının yıkanması falan her şeyiyle.

Sen bir git bakalım ne kadar çıkacak. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...