İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Araba Isınınca Açık Kapı Uyarısı Verip Kitlenmiyor?

Gökhan Atçeken

Recommended Posts

Gökhan Atçeken
(düzenlendi)

Herkese merhaba.

Araba ile belli bir miktar yol gittikten sonra, sanırım araba belli bir sıcaklığa ulaştıktan sonra, gideceğim yere geldiğimde arabayı park etmek istediğimde araba bir türlü kitlenmiyor. Havalar soğuk olduğu için soğuktan kitlenmese anlayacağım ama araba tam tersini istiyor. Klimayı 4 ya da 3. seviye soğukta kullanıyorum bir yere giderken artık. Aksi takdirde, daha araç hareket halindeyken bir müddet sonra kapı kapanmadı(yolcu arka ya da şoför arka kapısı açık şeklinde) uyarısı veriyor ve park haline geçtiğimde kapıları kitlemiyor. 

Nedeni ya da çözümü ne olabilir? 

(İlk mesajım bu, umarım doğru bölüme yazmışımdır.)

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Hangi kapı ise o kapının switch kontrol edilecek.Büyük ihtimalle temassızlık var ve tam görevini yerine getiremiyor.

Yorum bağlantısı
Gökhan Atçeken
On 21.03.2018 at 08:27, Ahmet Türedi yazdı:

Hangi kapı ise o kapının switch kontrol edilecek.Büyük ihtimalle temassızlık var ve tam görevini yerine getiremiyor.

Bazen "yolcu kapısı" uyarısı, bazen de "yolcu arka kapısı" uyarısı veriyor. Hatta, yanlış hatırlamıyorsam bugüne kadar "şoför kapısı" dışında tüm kapılar için uyarı vermiş olması lazım. Araba sıcaklığı ile ilişkisini çözmedim bir de ben. Cevap için teşekkürler ayrıca. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...