İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - Ağır Bakım

Abdullah Akkaya

Recommended Posts

Abdullah Akkaya

aracım Mondeo 2.0TDCi (2011MY) (185k)

mayıs ayı içerisinde aşağıdaki bakımları yapmayı planlıyorum

- arka balatalar

- yağ/ yakıt/polen filtresi

- bütün kayışlar (bilyaları ve gergileri dahil)

ilk 2 başlık için forumda biraz araştırma yapıp balataları trw, filtreleri orjinalleri ile değiştireceğim

son kalem için birkaç hususta yardımınıza ihtiyacım var

1. triger ve v kayış setleri için gates kullanan yada başka önerisi varmı ?

2. devir daim pompasınıda değiştireceğim yine öneriye ihtiyacım var

3. termostat gövdesini de bu bakıma dahil etmek istiyorum (Gates 200 TL civarı) etmelimiyim ?

4. soğutma sıvısı da yenilenecek würth 4 lt 60 tl civarında önerirmisiniz ? (öncelikli tercihim castrol bulamazsam PO planlıyorum)

5. ön diskleri geçen yıl değiştirdim. hafif vuruntu var ani frende. tahminen akslardan kaynaklanıyor. orjinali serviste 3500tl civarında (:angry:) onlarda değişecek sanırım

yan sanayi kullanan varmı (tüm önerilere açığım)

(toplamda aks hariç 1400-1600tl civarı tutuyor)

6. aracımla daha uzun yıllar beraber olmayı planlıyorum, başka bakım öneriniz var mı?

ilginiz için şimdiden teşekkür ederim. kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Hikmet Türker

Triger için set olarak Gates , V kayış için ise yine set olarak Dayco aldım. Devirdaim olarak ise yine orijinal aldım.Bugün yetkili servise bıraktım.1 gün süreceğini söylediler.

Motor ısısı uzun yolda sürekli düşüyordu. Geçen sene orijinal termostat ile değiştirdim şuan ibre yaz kış sabit durumda.

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

5. yan sanayi kısa zamanda bozulur. Sıkıntı sadece frenlemede ise salıncakları kontrol etmekte fayda var.

6. fren ve direksiyon hidroliği değişiminde dişe dokunur gelişim sağlamıştım MK4 Mondeo da

Yorum bağlantısı
Abdullah Akkaya

Dayco kayışları kullanacağım, kontrol için salıncaklar ve hidrolik değişimide listede. Ayhan, Hikmet ve Saim beylere teşekkür ettim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Eski fusion aracımın orjinal diskleri 120 binde otosan disk ile değiştim. 30 bin km dayandı. Sonra tekrar motocraft disk aldım. Orjinal otosan motocraft kadar dayanmıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...