İçeriğe Yönlendir

Tarayıcı Sorunu (Kycero Mitaco mc 3040 dn)

İbrahim Aslıoğlu

Recommended Posts

İbrahim Aslıoğlu

Arkadaşlar, iş yerinde kyecero mitaco mc 3040 yazıcı-tarayıcı-fotokopi makinesi var. Açık lise, açık ortaokul kayıt evraklarının taranıp sisteme yüklenmesi için tarayıcı şart. Yazıcıyı bilgisayara kurduk, fakat tarayıcı çalışmıyor. Teknik servis windows 10 la uyumsuzluktan bahsediyor ki bana inandırıcı gelmiyor. Aynı tarayıcı yan odada windows 10 da çalışıyor. Bilgisayar bilenler tarayıcı konusunda yetersiz, teknik servis ise bilgisayar konusunda...Bana yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Özcan Cepheci

Bence servis dediğiniz kişiler biraz halt etmiş linkte verilen urun ise oldukça profesyonel bir makina.Network bağlantısı olan yazıcıların işletim sistemi ile ilgili uyumsuzlukları yok denilecek seviyededir.Ürünü doğrudan kurulumunu yapmadım fakat bu türdeki yazıcılarda tarama işlemi taraycıda yapılır ve ağı üzerinden hedef bilgisayara paylaşımdaki bir klasöre taranmış pdf veya jpg olarak gönderilir.Bazı modellerde doğrudan bilgisayara kurulum esnasında ara yazılım kurarlar o yazılım vasıtası ile taraycıya ulaşıp yarama profili oluşturulur.Diğer yöntem yazıcıya İp adresi vasıtası ile ulaşıp web arayuzunden tarama profili yaratmak.Profilde tarama hedefi olarak önceden bilgisayarınızda paylaşıma açtığınız klasör yol olarak belirtilir .Dikkat edilmesi gereken belirtilmiş olan klasöre yazma izinlerinin verilmiş olması dır.En iyisi paylaşımdan şifreli paylaşımın kaldırılıp herkese tam yetki verilmesidir.

Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

Özcan Bey, dediğiniz gibi çok profesyonel bir makine, diğer arkadaştaki makine aynen anlattığınız gibi. Ama benim bilgisayara kuramadılar.internet bağlantısını yaptık yoksa kurulamayacağını söyledi servis. İstanbul'da bir teknik servisle görüştüm. İnternet bağlantınız varsa programa gerek yok, eğer usb den tarama yapacaksanız program gerekli dedi. Sadece windows 10 da bulunan engeli kaldırmaktan bahsetti. Ben de sizin gibi düşünüyorum. Pahalı ve yeni bir makine, kullanımı bu kadar zor olmamalı. Bence de ince bir noktası var ama bulamıyoruz.

Özcan Bey, bilgisayar konusunda çok iyi olan bir arkadaşım var. Bu yazdıklarınızı kendisiyle paylaşıp çözüm yolu arayacağım.

Yorum bağlantısı
Özcan Cepheci

Windows 10 son güncelleme ile birlikte paylaşımda birkaç yerde bende sorun yaşadım ama genelde uğraşarak aşılabiliyor.? özellikle paylaşım ayarlarında şifreli paylaşımı kapatın.bazı yazıcılar mutlaka kullanıcı adı diyerek diretebiliyor ozaman bilgisayarda tanımlı bir kullanıcı kullanın.Bazıları paylaşımı bilgisayar adı ve klasör olarak girince sorun çıkarıyor ozaman bilgisayar adı yerine ip adresi girin.En son olarak sizin bilgisayara tarayamıyorsanız başka bilgisayara gönderin taramaları oradaki klasörü paylaşıma açın sizin bilgisayardan ulaşın .

Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

Sürcüyü indiriyoruz ama bilgisayara kurup tarama yapamıyoruz. Ben bugün İstanbul'da bir numarayı aradım. O da sizler gibi kolay bir çözümü olduğunu hatta internet bağlantısı varsa kurulum yapmaya gerek olmadığını söyledi. Umarım mesai saatleri dışında teknik destek veriyorlardır.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şimdi, İbrahim Aslıoğlu yazdı:

Sürcüyü indiriyoruz ama bilgisayara kurup tarama yapamıyoruz. Ben bugün İstanbul'da bir numarayı aradım. O da sizler gibi kolay bir çözümü olduğunu hatta internet bağlantısı varsa kurulum yapmaya gerek olmadığını söyledi. Umarım mesai saatleri dışında teknik destek veriyorlardır.

Bilgitaş'ın mesai saati dışında desteği yok.

Win10'un app store'unda kyocera uygulaması da mevcut. Ona da bakabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

windows 10 da 64 bit veya 32 bit ayrımı bu kurulumu etkiler mi?

Söylediklerinizi mutlaka yapacağım, arkadaşım hastanede çalışıyor. mesai saatleri içinde bana yardımcı olması zor.Haftaya saat 5 ten sonra deneyeceğiz. İnşallah çözeriz.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
5 dakika önce, İbrahim Aslıoğlu yazdı:

windows 10 da 64 bit veya 32 bit ayrımı bu kurulumu etkiler mi?

tabii ki, işletim sisteminizin versiyonuna göre sürücü indirmeniz gerekiyor. Ancak kyocera'da indireceğiniz sürücüler zaten ikisi için de uygun gözüküyor.

Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

Dostlar, teşekkür ederim. Tarayıcının durumuna göre bu konuya ilerleyen günlerde devam ederim. Sizi de haberdar ederim. Bence basit bir şey var ama çözemiyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

Cihazın ip sinden arayüze girip admin şifresiyle paylaşım açmanız gerekmekte. Ama paylaşım klasörünüz c dısk sürücüsünde değil de ikinci bölünmüş d-e diskinde olması gerekmekte bazı modellerde yaşadığımız sorun buydu bizim. Dosya yolunu ıp arayüzünden tanımladıktan sonra cihaz üzerinden de sizin bilgisayarın ip sini aratıp kayıt etmeniz gerekir ve tanımlandığında dosyanız cihaz menü ekranında görünecektir, tarama yaparken kendi pc yolunuzu seçerseniz dosyanızda görürsünüz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...