İçeriğe Yönlendir

2019 Ford Mondeo

Efe Serhan Oğuz

Recommended Posts

Efe Serhan Oğuz
(düzenlendi)

016567.jpg2017-yeni-ford-mondeo-8.jpg 

Yeni bir ızgara ve bagaj kapağı en büyük değişikliklerden. Buna ek olarak sis farları da güncellendi. Yeni led arka lambalar eklendi.

Giriş seviyesinde yer alan donanım paketinde de Co-Pilot360 Protect sürücü destek sistem paketi sunuluyor.

Yeni Ford Mondeo modelinde sunulan standart özellikler arasında otomatik acil durum frenleme, kör nokta uyarı sistemi, şerit takip sistemi, arka görüş kamera sistemi ve otomatik farlar bulunuyor.

İç mekanda 8 inç büyüklüğündeki dokunmatik ekran, sync 3 bilgi/eğlence sistemi, ve wifi spot gibi özellikler bulunuyor. 

1.5 litrelik Ecoboost motor seçeneğine yer verilecek. Öte yandan Ford markasının çevre dostu kişileri cezbedecek 2.0 litrelik hibrit motor seçeneğine de yer verilecek.

Dikkat çeken bir kaç özellikten bahsedersek 10 kademeli elektrikli sürücü koltuğu, ısıtmalı ön koltuklar, led farlar, deri direksiyon, navigasyon, 19 inç jantlar, şişme arka emniyet kemerleri, start-stop ve cruise kontrol.

İçeride en önemli değişiklik her zamanki kollu vites yerine merkezi kontrol panelinde yer açmak için Jaguarın joystick vitesinin koyulması.

Orta yaş ve paralı bir kişiyseniz o zaman kesinlikle mükemmel bir tercih olacaktır.

Arkada iki egzoz çıkışı, bagaj kapağında küçük bir spoyler ve dekoratif krom parçalar. İkiye 'kesilmiş' farlar ise kaslı görünümü destekliyor.

tarihinde Efe Serhan Oğuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Bu zaten mevcut kasanın aynısı fark yok.Vignale modeli zaten bu şekilde üretiliyor.Donanım olarak opsiyon sunulan seçenekler standart olursa opsiyona ne kalacak merak ettim.

Titanium donanımın şuanki kasadan farklı olduğunu sanmıyorum.Çünkü yeni mondeo dediğiniz bu kasa 5 yıllık kasa :) 

Yeni kasa bundan çok daha farklı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Bir saat önce, Kemal Korkmaz yazdı:

Süper araba 300 bin vardır kesin..

bir 50 -75bin  daha ekleyin :D son zamlardan sonra 2.0 tdci 210 hp biturbo : ) vignale için 

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

direksiyonu gösterge panellerini de değiştirsinler transit minibüse biniyormuş hissi veriyor bana. en azından ticari ile bineklerin ayrılması gerekir bence...

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
48 dakika önce, Osman Bilgin yazdı:

direksiyonu gösterge panellerini de değiştirsinler transit minibüse biniyormuş hissi veriyor bana. en azından ticari ile bineklerin ayrılması gerekir bence...

Mondeo'nun koltuğuna oturmadığınız belli.Direksiyonun ve göstergelerin transitle alakası yok.Hatta  titanium donanımdaki hayalet ekran şu yukarıdaki vignale donanımdaki göstergelerden çok daha şık. Ben 2 yıldır biniyorum hiç transitte oturma hissine kapılmadım :)

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Vignale serisi oldukça tatminkar.

Makyajlı Mondeo (Fusion) 2 yıldır Amerika' da satışta.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

bununla biraz gezin ondan sonra yorumları alalım,  Mondi bu, uzun yol keyif aracı :)

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
2 saat önce, Ahmet Türedi yazdı:

Mondeo'nun koltuğuna oturmadığınız belli.Direksiyonun ve göstergelerin transitle alakası yok.Hatta  titanium donanımdaki hayalet ekran şu yukarıdaki vignale donanımdaki göstergelerden çok daha şık. Ben 2 yıldır biniyorum hiç transitte oturma hissine kapılmadım :)

OobqX4.jpg

nOd74M.jpg

LbMaL0.jpg

ben benzetiyorum, daha özgün olmasını farklı olmasını isterdim.. mustang da nasıl özgün bağımsızsa hiç olmazsa fordun amirali mondeoda da farklı bir tasarım isterim bu da mondeoya olan sevgimdendir bu benzerlikte benim için olumsuz bir ayrıntıdır. renkler/zevkler/tercihler...

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
1 saat önce, Osman Bilgin yazdı:

OobqX4.jpg

nOd74M.jpg

LbMaL0.jpg

ben benzetiyorum, daha özgün olmasını farklı olmasını isterdim.. mustang da nasıl özgün bağımsızsa hiç olmazsa fordun amirali mondeoda da farklı bir tasarım isterim bu da mondeoya olan sevgimdendir bu benzerlikte benim için olumsuz bir ayrıntıdır. renkler/zevkler/tercihler...

Bu yeni makyajlı kasanın direksiyonu sanırım bunu yeni gördüm,evet buna benziyor ama eskisiyle alakası yoktu.Bencede bu olmamış transite göre fazla güzel :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

iyide çoğu marka böyle, farklı arıyorsanız milyonluk araçlara bakacaksınız...

Yorum bağlantısı
Efe Serhan Oğuz

Yeni Fotoğraflar iç/dış

2019-Ford-Mondeo-Interior-Design.jpg2019-Ford-Mondeo-First-Pictures.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

konsola bayıldım, bi cetvel + tablet bulsam da tasarımcı olsam

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Eskiden "özgün tasarım" diye bir tabir vardı. Artık araçların hepsi aynı sıradan tasarım oldu. Ford daki vites kafaları bile aynı.Vag'daki havalandırma düğmelerinden gına geldi senelerdir hepsi aynı.Fabrikasyon imalat bu kadar sıkıcı olmamalı...

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

2015 mondeo style, tdci, manuel vardı babamda. Çok memnun değildik açıkçası. Sıfır almıştık ve 1 sene sonra sattık. Çok hantal bir arabaydı ve içi çok basık, ön camın bittiği tavan resmen başınızın hemen üstünde ve kör nokta çok fazla idi. Özellikle yan direkler yüzünden bir kaç kaza atlattık. gemi gibi araba içi çok geniş araba çok büyük ama geri görüş style pakette yok, park konusunda sığmıyordu valla hiç bir yere. Yol tutuşu iyiydi ama :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...