İçeriğe Yönlendir

Sanırım Kömürüm Bitti :D

Efe Serhan Oğuz

Recommended Posts

Efe Serhan Oğuz

Marş basmayıp kontagı çevirdiğimde tık sesinden başka bir şey olmuyor. Marş dinamosundandır büyük ihtimalle diye düşünüyorum.

Ya da başka bir şey sebeb olur mu buna?

Mondeo mk2 1.8 dizel için parça kodunu bilen var mı ya da standart mı bu dinamolar bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Efe Serhan Oğuz

7 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Akü? Ölçtünüz mü?

Kontağı açınca tüm ışıklar farlar teyp vs. her şey çalışıyor. Sadece marş 2. Ya da 3. Bazen 1.de aliyor. Yine forumumuzda okudum birisi mars otomatiğini degistirmis sorun ortadan kaybolmus. Parça alıp ucuza halletmek istiyorum aslinda ama elektrikçi şart sanırım..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Akü olabilir.. Önce aküye baktırın.. 

Akü her şeyi çalıştırabilir ama araçtaki hiç bir şey marş kadar akım çekemez.. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Bence de öncelikle aküye bakılmalı. AKım mevcut ama marş için yeterli olmayabilir. Eğer aküde sıkıntı yoksa o zaman dediğiniz gibi marş dinamosu olma ihtimali yüksek...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Aküde sıkıntı varsa marşa yüklenince ışıklar zayıflar. Araç son nefesini veriyor gibi olur. Eğer böyle olmuyorsa marş motoru(dinamosu neyse) basmıyor, sıkıntılı. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Işıklar güçlü çalışıyorsa, merkezi kilit canlı çalışıyorsa teyp vs iyiyse kömür tükenmiştir. 40-50 tl kömür 100 tl civarı işçilik 45dk-1 saat arası işlem süresi.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Benzer sorunu bazen bende yaşamıştım. İlginç olan kontağı çevirip 1 dk boyunca çevirili halde tutunca çalışıyordu. :). Sorun marş konjektörü olabilir belki.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Efe Serhan Oğuz

Işıklar ve kilik ve diğer seylerde zayıflama olmuyor. Akü yeni değişmiş zaten, yiğit akü ışıklı göstergeli olan o da yeşil yanmakta. Direkt dinamo degişimini kendim yapabilir miyim sizce?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Birkaç denemeden sonra çalışıyorsa akü değildir. Akü ışığını çok dikkate almayın bu arada. Yeşil görünürken içeriden ölmüş olabilir.. Marş motoru elden geçince düzelir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Efe Serhan Oğuz
2 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Birkaç denemeden sonra çalışıyorsa akü değildir. Akü ışığını çok dikkate almayın bu arada. Yeşil görünürken içeriden ölmüş olabilir.. Marş motoru elden geçince düzelir..

Teşekkür ederim abicim OtoFar a uğrayacağım bugün yarın.  Zaten sadece tık diye ses geliyor marş dönmüyor bile. Umarım kömür bitmiştirde fazladan masrafım çıkmaz.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Başkent sanayide Bizim köfteci var belki bilirsin, yan yol üstünde, onu Batıkent istikametine doğru geçince sağda 10 metre ileride elektrikçi Çetin var, anahtarcı elektrikçi tek dükkan. Onlarda iyidir Faruk ustada iyidir. Hangisi kolaysa ona gidebilirsin.. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Efe Serhan Oğuz
Şimdi, Serkan Toker yazdı:

Başkent sanayide Bizim köfteci var belki bilirsin, yan yol üstünde, onu Batıkent istikametine doğru geçince sağda 10 metre ileride elektrikçi Çetin var, anahtarcı elektrikçi tek dükkan. Onlarda iyidir Faruk ustada iyidir. Hangisi kolaysa ona gidebilirsin.. 

Hangisi ucuz fiyat verirse artık abim ?

Arka cam rezistansı da calışmıyor bide ufak tefek şeylerde var. Bakalım artık.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

1- Kontak termiği

2- Marş otomatiği

3- Marş motoru kömürü

Anlattığınız duruma göre 3 ihtimal var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Akü kutup başlarını kontrol edin.oksitlenme,gevşeklik vs varmı diye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
11 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Bizim köfteci var belki bilirsin,

ekmekten tabak yapan yaratıcı şahsiyet mi? tabağı bile yedik o derece

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...