İçeriğe Yönlendir

Lincoln Navigator ya da Porsche Cayenne ? Yardım.

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek

Bu iki model hakkında bilgiye ihtiyacım var, evin ikinci aracı olarak bu iki model arasında kalan bir abim için bu konuyu açma gereği duydum sizin fikirlerinizi benim için çok önemli.

Evin ikinci aracı olacak 1 ayda maksimum 100 150 kilometre yol yapacağı için yakıt konusunun hiçbir önemi yok.

Porsche için düşünülen kasa bu:

e7d572118bedac1a5f06dddfbb210791.jpg

Navigator için düşünülen kasa ise şu:

7dc3170d067c446148e97cfd76de592e.jpg

Navigator'un 5.4 litrelik 8 silindirli tek motor seçeneği var.

Cayenne'e gelince 4.5 litrelik 8 silindirli motoru düşünüyor.

şimdi bir kaç sorum olacak :)

Tabiki bu tür araçlarda önemli olan arabanın temizliği ama iki modelinde temiz olduğunu varsayarsak sizin tercihiniz hangisi olur ?

İki aracında airmatic diye tabir edilen havalı süspansiyonları var. Havalı süspansiyonu iptal edilen araç alınırmı ?

Motor sağlamlığı konusunda hangi model daha iyidir ?

Hangi modelin ustası, parçası daha kolay ve daha ucuz bulunur ?

Prestij yani görüntü olarak siz olsanız hangisini alırdınız ?

İki model de 4x4. Hangisinin 4 çeker sistemi daha iyidir ?

Araç alındığında %99 ihtimalle 21 inç yada daha büyük krom jantlar takılacak. Bu yüzden alt takımların diferansiyel şaft vs sağlamlığı çok önemli.

Bu tür araçları almak isteyenlere genelde piyasası ölü alırsan torununa kalır satamazsın vs şeyler söyleniyor satmak için zevk arabası alınmaz ki :)

bu iki model ile alakalı bilgisi olanlar lütfen cevap yazabilirmi ? :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Akıl Lincoln, mantık Porsche diyor.

Pretij Lincoln, sorunsuzluk Porsche.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Görüntü olarak Cayenne

Ama ikisininde aynı şartlarla aynı temizlikle bulunamayacağı için her türlü adam gibi sahibinden bulunanı derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

porsche artık ayağa düştü. lincoln tabiki prestij olarak daha farklı olabilir. lakin yürütme maliyetleri konusunda pek iyi şöhreti yok diye biliyorum

lincoln bilemem ama porsche diagonal testlere bakarsanız 4x4ü leş diyebilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Abim amerikada 2001 model navigatörü 3500 dolara alıp 1 sene kullanmıştı.Motorun homurtusunu çok sevdiğinden bahsederdi hep.Tabi amerika için normal bir araç ama Türkiye şartlarında nasıldır parça sıkıntısı olur mu bilmiyorum.Ama gerçekten binilecek araç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

Porsche nin üzerindeki mühendisliğin ve kalitenin kıyaslaması bile olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

imaj olarak olumlu bir imajı olmaz o araçların. Bence JEEP almaya baksın o bütçeye göre.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Ben oyumu Porsche' dan yana kullanıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

İmajı bilemem de teknik olarak Porche nin çok daha üstün olduğunu düşünüyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Teknik olarak üstün olması 10 yaşında premium(!) bir araçta olumlu birşey mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Kroniklerine iyi bakmalı, almak kadar yürütmek de var. Bilmem ne sensörü yerli araba parasına gelmesin sonra.

Eşit şartlarda porsche gönlümü çeler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Emre

Türkiye'de servisi olan araç alın. Jeep veya Land (Range Rover) çok daha iyi olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Yurt dışından parça lazım olduğunda Amerikan her zaman uyguna parça getirilebilir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

lincoln'ün son fotodaki jant benimle çukura gir yamult beni diyor resmen. Lincoln porştan daha geniştir kamyon gibidir. Parçası nasıl bulunur hiç bilmem. Bence hyundai galloper alın :hohoho:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
21 saat önce, Ahmet Türedi yazdı:

Abim amerikada 2001 model navigatörü 3500 dolara alıp 1 sene kullanmıştı.Motorun homurtusunu çok sevdiğinden bahsederdi hep.Tabi amerika için normal bir araç ama Türkiye şartlarında nasıldır parça sıkıntısı olur mu bilmiyorum.Ama gerçekten binilecek araç.

Keşke burdada 3500 dolar olsa 

20 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

imaj olarak olumlu bir imajı olmaz o araçların. Bence JEEP almaya baksın o bütçeye göre.

Marka fanatikliği diyelim Mehmet bey. Porsche isminden dolayı ölüsü bile alınır gözüyle bakıyor. Navigatorde malum apartman gibi araba görüntüsü çok hoş. 

6 saat önce, Fatih Emre yazdı:

Türkiye'de servisi olan araç alın. Jeep veya Land (Range Rover) çok daha iyi olur.

Yetkili servisi olsa bile oraya gideceğini sanmıyorum. Porsche'lere bakan iyi bi servis var burda alman grubu servisi. Eğer porsche alırsa aracın bakımları orada yapılır. Lincoln e gelince samsunda amerikancı varmı bilmiyorum hiç. 

54 dakika önce, Erdem Çağla yazdı:

lincoln'ün son fotodaki jant benimle çukura gir yamult beni diyor resmen. Lincoln porştan daha geniştir kamyon gibidir. Parçası nasıl bulunur hiç bilmem. Bence hyundai galloper alın :hohoho:

Porsche ve Lincoln'ün yanında hyundai bakalım desem beni baltayla kovalar heralde :)

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
10 saat önce, Ali Gök yazdı:

Porschenin adını daha çok seviyor insanlar ?

Evet gerçekten de öyle. İsim olarak efsaneleşmiş bir marka :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ben bu lincolne bindim. Binerken pamuk üstünde seyahat edecem sanıyordum ama hiçte öyle olmadı.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Her türlü Porsche derim, prestij konfor sportiflik. Lincoln kutu gibi köşeli kötü bi tasarım bence.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

o yaştaki porşenin prestiji bence sıfırın altında. Yakınına uğramam prestij için. Meraklısı ise anca olur tabi ona lafım yok.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...