İçeriğe Yönlendir

Subaru Kullananlar

Efe Serhan Oğuz

Recommended Posts

Efe Serhan Oğuz

Subaru kullanan var mı hiç? En çok almak istediğim markalardan biri. Motor konusunda zaten uçmuş durumdalar. Kullananlar memnun mu? Kimde ne modeli var? Sizce alınır mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Levorg kullanma şansım oldu bir süre, keyifli araç tavsiye ederim... 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir

Boxer motor rektefiyesi sıkıntılı diye biliyorum , yanlış da biliyor olabilirim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

Subaru aracını kullanıcısı bilir,kullanıcısı alır,Bundan dolayı pek fazla ikinci eli yok.Ülkemizde çok talep edilmediğinden dolayı da yedek parça temini konusunda birtakım gecikmeler ve problemler yaşanabiliyor.Bunlarla beraberde malesef maliyetler fazla.

Eğer ikinci el,servis maliyetleri ve parça temini konusunda probleminiz yoksa dört dörtlük araçtır,Gerek Boxer motoru gerek AWD dört çekeri gerek uzun ömürlü şanzımanı gerek yüksek limitleri kendini dünyada kanıtlamıştır.Yeni modellerindeki kalite seviyesi de Almanlara kafa tutacak cinsten.

Alınası araçlar.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Efe Serhan Oğuz
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

hangi model hangi motor hangi model yılı?

Direkt subaru markasına sempatim var abi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

boxer da rektifiye sıkıntı değil, sadece motor indirmek lazım. yapılıyor tabi ama sürekli maliyet ve usta bulma süreçleri. Bir de servisin stok tutma sorunları yüksek.

Japon bir arkadaşa sordum subaru "pehhh" dedi begenmedi. O hondayı toyotayı en iyi tutuyor.

imaj olarak.

honda biraz öndeymiş.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

0-100 ve tüketim konusuna bakılırsa boxer motor abartılacak kadar mükemmel değil...Araç alınırken bir gün satılması gerektiğinide düşününce bazı markalar pek cazip gelmiyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Boxer motorun ömrünün uzun olduğunu duymuştum. Öyle değil mi ?

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
9 saat önce, Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Boxer motorun ömrünün uzun olduğunu duymuştum. Öyle değil mi ?

Ömür konusunda diğer motorlara çok ciddi üstünlüğü yok aslında zira bakımı düzenli yapılan ve hor kullanılmayan her motor artık epey uzun ömürlü. Asıl iddialı olunan nokta motorun denge ve aerodinamiğe yaptığı katkı. Boxer motor subarunun 4X4 ile birleşince aracı yoldan çıkarmak için ciddi oalrak limitleri zorlamak gerekiyor.

Levorg kullananlar bilirler mesela, araçla keskin virajlara girerken bile sanki trendeymişsiniz de ray üstünde araç akıyormuş gibi bir his veriyor. Bunu bariz hissediyorsunuz ve bu çooook güzel bir his.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
11 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

boxer da rektifiye sıkıntı değil, sadece motor indirmek lazım. yapılıyor tabi ama sürekli maliyet ve usta bulma süreçleri. Bir de servisin stok tutma sorunları yüksek.

Japon bir arkadaşa sordum subaru "pehhh" dedi begenmedi. O hondayı toyotayı en iyi tutuyor.

imaj olarak.

honda biraz öndeymiş.

Japonya’da İmparatorluk yıllardır Nissan kullanılıyor özel üretim Nissan Prince Royal.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Benim de arkadaşımda kullanıp çokça beğendiğim almak için direkten döndüğüm ve aklımda olan bir marka(2003 forester turbo ve 2006 3.0 h6 outback). Olumsuz yönleri 8-10 yaş üstü alabileceğim için sağlam olsa da artık masraf zamanının gelmiş olması ve parça fiyatlarının yüksek bulunabilirliğinin zor olması. Facebook gruplarında sıkça çıkma parça arıyorlar ve aranan parçalar piyasa markası olsa ilk dükkanda bulunacak şeyler. Boxer motorun dezavantajı buji değişimi için yarım motor açılıyor, tek seferde bujiden trigere girip güzel masraf edip arkaya bakmamalı. Usta olarak kesinlikle subaru uzmanına götürmeli, standart ustalara bırakılmaz. Bunlar ülkemizdeki olumsuz yönleri.  Kullanımı oldukça keyifli araçlar. Bu tip olumsuz yönleri olmasa s turbo veya 2003-05 kasa turbo alıp keyifle binerdim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kaya

legacy özellikle 2007-2009 efsane fiyat donanım olarak alınıp binilecek araç

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Subaru servisleri içinde en iyisi burası diyebiliyorum .
CADDE MOTOR SUBARU

Küçükbakkalköy Mahallesi, Prestij Cadde No:59, 34750 Ataşehir/İstanbul
(0216) 577 31 90

https://g.co/kgs/L1cPXq

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Furkan Muhammet Çınar

Japonya’da yaşım 2.5 sene hatta Subaru fabrikasında çalıştım , Japonya tutulan bir araç değil , ama motor konusunda çok iyi bence Toyota ortak yapılan araçları var tercih edenler ise genelde aile araçları tercih ediyor, 7 kişilik falan tabi Türkiye Japonya kıyaslamamak lazım Subaru Türkiye 4-5 model gönderiyor ama Subaru 10 dan fazla model var Japonya tutulan araçlar Nissan ve Toyota 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...