İçeriğe Yönlendir

Yakıt Fiyatları

Efe Serhan Oğuz

Recommended Posts

Eren Gökmen
9 dakika önce, Efe Serhan Oğuz yazdı:

Sokakta herkesin dipgaz gezmesi fiyatların fahiş olmadığı anlamına gelmez ki o dip gaz gezen de deposunu ucuza doldurmak ister rahat rahat :)

İstemek ayri canim :) bu kadar pahali olan bir seyin hunharca kullanilmasi garip degil mi ? :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Benzin ve mazot un rafineri fiyatı nı bilen yazabilir mi ne kadar fazladan ödüyoruz öğrenmek istiyorum

Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

1 ayda mazota verdiğim ücret 900 tl... 
Dolara endeksli olduğu sürece bu fiyatlar artık 5'in altına düşmez.. Yazıklar olsun.. 

1 dakika önce, Coşkun Basan yazdı:

Benzin ve mazot un rafineri fiyatı nı bilen yazabilir mi ne kadar fazladan ödüyoruz öğrenmek istiyorum

50 Litre depo 300 tl ye doluyorsa bunun 136 TL si yakıt ücreti 164 TL si vergi.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

Nedendir bilinmez benzin ve mazota ayni anda zam yapılmıyor. Neden acaba? Birde bu şekilde 10-15 krş. arasi zam yap sonra arada 1 indir sonrasında 3 bindir olacağına, benzin 10 mazot 9 tl olsun ama bir şartla; en az 5 sene kesinlikle zam yapılmasın. Bu sayede insanların devreleri ile oynamazlar ve sağlıklı bireyler azalmaz toplumdan. Zira bu hali ile illet, dumur, deli oluyor insan artık...

Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Soylenecek cok sey var ama ne yazik ki soylenecek hicbirsey yok su durumda. Yoneticileri yonetilenler seciyor elden bisey gelmiyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
33 dakika önce, Serhan Kaya yazdı:

Nedendir bilinmez benzin ve mazota ayni anda zam yapılmıyor. Neden acaba? Birde bu şekilde 10-15 krş. arasi zam yap sonra arada 1 indir sonrasında 3 bindir olacağına, benzin 10 mazot 9 tl olsun ama bir şartla; en az 5 sene kesinlikle zam yapılmasın. Bu sayede insanların devreleri ile oynamazlar ve sağlıklı bireyler azalmaz toplumdan. Zira bu hali ile illet, dumur, deli oluyor insan artık...

Bu benim de aklima geldi ama 6 aylik sabitlemeler olarak ama ne bileyim olmuyor galiba öyle ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Bir saat önce, Serhan Kaya yazdı:

Neden öyle olsun ki? Hiçbir mantık yok önerinizde.

birşeyin fiyatı değişebilir dünyada sınırlı kaynak ayrıca paranın değeri inip çıkıyor. Adam ayarlıyacak tabi ki? Yaratmak Allaha mahsus.

Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

Neden öyle olsun ki? Hiçbir mantık yok önerinizde.
birşeyin fiyatı değişebilir dünyada sınırlı kaynak ayrıca paranın değeri inip çıkıyor. Adam ayarlıyacak tabi ki? Yaratmak Allaha mahsus.
Mantıksızlık benim önerimde mi? Yoksa Dünya daki en pahalı yakıta sahip olmamızda mı? Ya da bu kadar indir bindir zam yiyen toplumun bunu kanıksamasında mı? Ya da her zam geldiğinde haberlerde vatandaşla röportaj yapıp vatandaşın beni etkilemiyor, ben hep 100 tl lik alıyorum demesinde mi? Son olarak da her zam bindirmede forumda konusunun açılmasında mı? Şimdi cvplayin mantıksızlık nerede?
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Öneride. 

Dünyadaki en pahalı yakıta sahip değiliz. En çok asalak yaşayan vergi vermeyen insanların olduğu ülkedeyiz en verimsiz ülkedeyiz verimlilik ve tasarruf konusunda sıfırız. Bu nedenle herşeyi pahalı alıyoruz. Biraz önce bir kahve bir milkshake içtik çocukla dandik bir avm de. 19 lira.. 5 dolar. bu nedir dedim kendi kendime..

Yakıt pahalı gibi araç kullananı hiç gördünüz mü sokakta? Demek ki değil.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bir saat önce, Serhan Kaya yazdı:

Nedendir bilinmez benzin ve mazota ayni anda zam yapılmıyor.

biliniyor.

1. Akdeniz rafineri çıkışı diye bir kriter var onunla gidiyor fiyatlar

2. benzinli araç kimse almadı, bu yüzden dieslleri üretmeyeceğiz tiyatrosu ile talebi dengelemek için diesel fiyatını artırıyorlar

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Demir
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

acaba? yoksa zaten vesile mi oldu. sanmıyorum

vesile ile cam filmi yasal olarak aynı konumda, yasak. yasak işletilmiyor beklemede sadece

Efendim ben sadece verilen tepkiyi dile getirdim işin siyasi boyutu beni bağlamaz ...

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
19 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Öneride. 

Dünyadaki en pahalı yakıta sahip değiliz. En çok asalak yaşayan vergi vermeyen insanların olduğu ülkedeyiz en verimsiz ülkedeyiz verimlilik ve tasarruf konusunda sıfırız. Bu nedenle herşeyi pahalı alıyoruz. Biraz önce bir kahve bir milkshake içtik çocukla dandik bir avm de. 19 lira.. 5 dolar. bu nedir dedim kendi kendime..

Yakıt pahalı gibi araç kullananı hiç gördünüz mü sokakta? Demek ki değil.

Avm ler de bu yoklukta bu pahalilikta bu dusuk gelirde full cekiyor. Oturacak yer olmuyor. Hem de her gün....

Yorum bağlantısı
Efe Serhan Oğuz

Birisi şunu açıklayabilir mi?

Petrolün varil fiyatının 150 dolara yaklaştığı 2008 yılında Türkiye’de akaryakıtın pompa fiyatı 3 lira 61 kuruş iken, varil fiyatının 30 dolar bandında seyrettiği 2016 yılında benzinin fiyatı 4 lira 23 kuruş seviyelerinde. HAM  petrolün varil fiyatı Haziran 2014 ile Ocak 2016 arasında ortalama yüzde 74 düştü. Aynı dönemde uluslararası piyasada benzin fiyatı yüzde 60 düşerken Türkiye’de bunun pompaya yansıması yüzde 16 oldu. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) aralık ayına ilişkin “Petrol Piyasası Fiyatlandırma Raporu”na göre, benzinin vergisiz fiyatı kasım ayında 1.27 lirayken, aralıkta 1.01 liraya geriledi. Vergi ile diğer dağıtıcı ve bayi kârları eklendiğinde kasım ayında 4.66 olan fiyat, aralıkta 4.32 liraya geriledi. Aralık ayında oluşan 4.32 liralık benzinin 2.84 lirası, vergiden oluştu. Benzinin satış fiyatının yüzde 65.74’ü vergiden oluşurken, ürün maliyeti yüzde 23.29, piyasada faaliyet gösteren şirketlerin brüt kâr marjı yüzde 10.97 oldu. Yani maliyetin yaklaşık 2.5 katı oranında vergi alındı. (ALINTI, 2016)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Efe Serhan Oğuz

Yunanistan asgari ücretle 450 litreye yakın benzin alıyor. (3350tl/7.50tl)

TÜrkiye asgari ücretle 295 litreye yakın benzin alıyor.(1700/5.80tl)

Her şeyi anlatmıyor mu bu sonuç? 

Her şeyi geçtim de Venezuela litre fiyatı 3 kuruş :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Dünyanın en büyük petrol rezervi venezuelada. Yunanistanın nüfus 11 milyon. Sen de 11 milyon ol ücretin 5 kat olsun ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
13 dakika önce, Efe Serhan Oğuz yazdı:

Yunanistan asgari ücretle 450 litreye yakın benzin alıyor. (3350tl/7.50tl)

TÜrkiye asgari ücretle 295 litreye yakın benzin alıyor.(1700/5.80tl)

Her şeyi anlatmıyor mu bu sonuç? 

Her şeyi geçtim de Venezuela litre fiyatı 3 kuruş :D

Atinaya gidin kullanılan araçlara bir bakın, sonrada İstanbul'da olan araçları bir düşünün. Hangi şehir daha zengin karar verin.Her şeyi asgari üctet ile ölçmeyin.Asgari ücret alan bir kişi asgari hayat şartlarını sağladığı için araç sahibi değildir yada olmaması gerekir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
13 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Atinaya gidin

halk acaip eğlencli orada, herkesin yüzü gülüyor belki röno 5 e biniyor ama mutlular nedense.

Şimdi, Servet Aydın yazdı:

G3 otomatik tüfek 20 mermiyi kaç saniyede atar ve bir mermi kaç tl?

gagılda silah yapımı linkleri yasaklandı

52 dakika önce, Efe Serhan Oğuz yazdı:

Birisi şunu açıklayabilir mi?

açıklanabilir ancak tavukbank face sayfasını gören 100 bin kişi 500 milyon para yatırmış onları açıklamak imkansız :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

"Gök görmedik" lafını bilir misiniz? Ege'de çok kullanılır. Türkiye'nin halı budur.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bir saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Avm ler de bu yoklukta bu pahalilikta bu dusuk gelirde full cekiyor. Oturacak yer olmuyor. Hem de her gün....

hava soğuk, lois viton çanta satılan awm de pupa serviste başvuru için 45 dak kuyruk var. durumlar iyi bu görünümde

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ya sizin orası da ayrı alem.. Pazartesi salı tükanda mısın? Yemeklenelim.

Yorum bağlantısı
Efe Serhan Oğuz
16 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Dünyanın en büyük petrol rezervi venezuelada. Yunanistanın nüfus 11 milyon. Sen de 11 milyon ol ücretin 5 kat olsun ;)

Nüfus ile ilgili olduğunu hiç zannetmiyorum, ki dünyada bir çok örneği var. Benim demek istediğim şey borç batağında sağa  sola yalvaran, krediler çeken, ekonomisi iflas eden bir Yunanistan bile bizden BENZİN konusunda nasıl oluyor da daha karlı hale gelebiliyor.  130 milyonluk japonyanın bizden fakir olması gerekiyor sanırım size göre :)

Japonya da saatlik maaş 30-35 TL ye denk gelmektedir.

Ülkemizde saatlik maaş 6,5 TL ye denk gelmektedir.

130 Milyon olan Japonya, nüfusu bahane etmeden 5 kat arttırabilmiş demek ki :)

8 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Atinaya gidin kullanılan araçlara bir bakın, sonrada İstanbul'da olan araçları bir düşünün. Hangi şehir daha zengin karar verin.Her şeyi asgari üctet ile ölçmeyin.Asgari ücret alan bir kişi asgari hayat şartlarını sağladığı için araç sahibi değildir yada olmaması gerekir.

Bir ülkenin gelişmişliği asgari ücret ile ölçülebilir mi sizce? Ya da bir bağlantısı var mıdır?

00a53d8b-c459-4732-98b6-706558e3caee-1.p

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ülkemizde kaliteli insan oluşmasının önündeki en büyük engel nüfus. nüfus nüfus.

Eğitemiyorsun, ürettiremiyorsun, kentler kanser gibi büyüyor. Kuru kalabalık liseler öğrenci dolu.

İsveçin israilin nüfusuna bak. Evet japonya 130 milyon ama onların çalışma temposunu hiç mi hiç sevmem. Hepsi mide kanseri. 

japonyada 30-35 lira ama öyle bir pahalı ki burdakinden fakir yaşıyorlar. Ada orası.

tembelim tembelsin tembel tembeliz tembelsiniz tembeller

5 belediye işçisi 1 çukuru beraber kazar. 1 i kazar diğerleri bakar. Tabi maaşı 5 te biri olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Efe Serhan Oğuz
20 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

G3 otomatik tüfek 20 mermiyi kaç saniyede atar ve bir mermi kaç tl?

Diyanet İşleri Başkanlığına 8 milyar TL bütçe ayrıldı. Bütün G3 mermilerine bunun yarısı yeter sanırım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Konu kayma eğiliminde. Herkes dikkatli olsun. :)

Efe bey dediklerinizi anlıyorum ancak ülkede üretim çok düşük. Buna rağmen bolluk  bir ülkeyiz bu kurtarıyor yine de.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...