İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Motorun Sol Tarafından Gelen Ses

Eray Çalışkan

Recommended Posts

Eray Çalışkan

İlginç olduğunu düşündüğüm bir sorun oluştu aracımda. Normal zamanlarda çok yağışlı havalarda bu durum oluyordu ve 2 gün içinde kuruyunca geçiyordu. En son yaklaşık 1 ay önce aracın motorunu bir arkadaşımla kısmen uygun şekilde yıkadık(tazyikli su falan yoktu :D ) O günden beri bu ses hiç kesilmedi. Triger midir V kayışı mıdır gergi bilyaları mıdır nedir bir türlü bulamadım. Rölanti dışında bu ses gelmiyor veya geliyor da motor sesi bastırdığından fark edemiyoruz. Videonun başlarında net şekilde duyuluyor ses. 

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

bu sesin aynısı 2-3 ay önce  aracımda vardı durduk yere rölantide farkettim tamirciye gittim kayıştan geliyor zamanla geçer dedi ve geçti :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan
1 saat önce, Erdem Bozkurt yazdı:

bu sesin aynısı 2-3 ay önce  aracımda vardı durduk yere rölantide farkettim tamirciye gittim kayıştan geliyor zamanla geçer dedi ve geçti :) 

Ne kadar zamanda geçti peki siz farkettikten sonra?

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
21 dakika önce, Eray Çalışkan yazdı:

Ne kadar zamanda geçti peki siz farkettikten sonra?

tamirciye baktırdıktan sonra en fazla 1 hafta sürdü belki unuttum :) rölanti sesi mutlak dinlerim bu ses rölantide çok bariz belli oluyor hava değişimleri,yağmur nemden sanırım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan
17 saat önce, Erdem Bozkurt yazdı:

tamirciye baktırdıktan sonra en fazla 1 hafta sürdü belki unuttum :) rölanti sesi mutlak dinlerim bu ses rölantide çok bariz belli oluyor hava değişimleri,yağmur nemden sanırım

Cevabın için teşekkürler, yok mudur başka fikri olan :)

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek
On 27.03.2018 at 09:52, Eray Çalışkan yazdı:

Cevabın için teşekkürler, yok mudur başka fikri olan :)

Gecikmiş bir cevaptır kusura bakmayın. Ne oldu bu araç Hocam ?

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan
On 18.04.2018 at 23:00, Mehmet Ozyurek yazdı:

Gecikmiş bir cevaptır kusura bakmayın. Ne oldu bu araç Hocam ?

Ben de konuya girip benzer sorunu yaşayan arkadaşlar için açıklama yapacaktım iyi oldu :) Sorun devirdaimden kaynaklanıyormuş, değiştirdikten sonra ne ses kaldı ne bir şey :D ama kesinlikle ihmal edilmemesi gereken bir şeymiş bu ses devirdaim parçalandığı zaman malum trigeri de koparabiliyormuş ondan sonrasını söylemeye gerek yok sanırım :shok:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
53 dakika önce, Eray Çalışkan yazdı:

Ben de konuya girip benzer sorunu yaşayan arkadaşlar için açıklama yapacaktım iyi oldu :) Sorun devirdaimden kaynaklanıyormuş, değiştirdikten sonra ne ses kaldı ne bir şey :D ama kesinlikle ihmal edilmemesi gereken bir şeymiş bu ses devirdaim parçalandığı zaman malum trigeri de koparabiliyormuş ondan sonrasını söylemeye gerek yok sanırım :shok:

devir daim değişmeyeli epey oldu sanırım,ben son ağır bakımda sağlam olmasına rağmen değiştirmiştim,aynı sesin kendi aracımda da olduğunu söylemiştim dediğim gibi bendeki ses  farkettikden kısa süre sonra kayboldu.sıkıntıyı yaşamadan sorunu hallettiğinize sevindim.... 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, Eray Çalışkan yazdı:

Hadi geçmiş olsun o zaman 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Korkmaz

Merhabalar benzer bir ses de benim araçtan geliyo yeni bir başlık açmak istemedim triger seti yeni değişti triger kayışının ordan geliyor videonun başında daha net belli neden olabilir acaba

https://youtu.be/MSV7Fl8OFIE

Yorum bağlantısı
Fatih Korkmaz

Devirdaim pompasını da değiştirmiştim trigerle beraber acaba işçilikte mi bi sıkıntı oldu

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Var bi gariplik. Ama şuradan geliyor diyemedim ben. Bir usta dinlesin.

Yorum bağlantısı
Fatih Korkmaz
17 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Var bi gariplik. Ama şuradan geliyor diyemedim ben. Bir usta dinlesin.

Teşekkürler ben bi ustaya göstereyim sonucundan bilgi veririm

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 23.04.2018 at 12:35, Fatih Korkmaz yazdı:

Merhabalar benzer bir ses de benim araçtan geliyo yeni bir başlık açmak istemedim triger seti yeni değişti triger kayışının ordan geliyor videonun başında daha net belli neden olabilir acaba

https://youtu.be/MSV7Fl8OFIE

benzine veya lpg de çalışırken ses aynı mı

Yorum bağlantısı
Fatih Korkmaz
13 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

benzine veya lpg de çalışırken ses aynı mı

Aynı ilk çalışmada rolantide çok fazla geliyo daha sonra azalıyor

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Fatih Korkmaz

Merhabalar

Aracı servise gösterdim sesin şarj dinamosundan geldiğine karar verdiler şimdilik sorun çıkaracak birşey olmadığı biara şarj dinamosunun tamir edilmesi gerektiğini söylediler. Ben de şimdilik yaptırmadım. Ayrıca aracımda 120 km den sonra direksiyonda titreme oluyodu  servise gitmişken bunu söyledim balans ayarı yaptılar titreme gitti araba ok gibi oldu bilgi vermek istedim. Cümleten kazasız sürüşler

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...