İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Hafif Tekleme Titreme

Onur Demirci

Recommended Posts

Onur Demirci

Arkadaslar forumda yenıyım .powershıft sanzumanlı benzınlı 2013 model 31bın kmde fıestam var rolantıde bırsey hıssetmıyorum rolantıde gaza basıp devırı arttırıyorum herhangı bı anormallık olmuyor, ancak araba genelde rampa ve hafıf egımlınıyollarda sankı tıtrer gıbı oluyor ve bunu gaz pedalında hıssedıyorum ozellıkle anı gaz verırken bazen tak tak gıbı gaz keser gıbı hıssedıyorum servıstekı usta kavrama olabılır dedı cıhaza bagladık ancak bır arıza cıkmadı kalkıslarımda hıc sorun yasamıyorum.

Devır 2 bınlere 2.vıtese gecerken hafıf oluyor .yazılımda guncel gorunuyordu.atesleme bobıbı ,motor kulagı,gaz kelebegı vs vs hepsı aklımda ıhtımal olarak gelıyor hep 30km hızda ve 1900 devır cıvarında oluyor.30bın bakımı servıste yapıldı bujıler degıstı tum bakımları yetkılı servıste yapıldı bır usta kavrama dedı ama araba 19 bınde zaten garantı kapsamında kavraması ve mekatronık degısmıstı.

Hızlanmada hıc bı sorun yok sadece hep aynı devırde hafıf tekleme gıbı bı sorun yasıyorum gazı arttırınca devır degısınce vıtes attıgı an sorun duzelıyor.neden olabılır yardımcı olursanız sevınırım 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Anlattığınız sorun kavramaya benziyor.. bilgisayarda çıkmaz.. 

Ses yapıyor mu ?  Cızırtı vuruntu, öyle bir ses var mı.. ?

ve

Küçük harf lütfen.. küçük harfle yazmalısınız.. 

Yorum bağlantısı
Onur Demirci

Herhangi bir cizirti hissetmiyorum vuruntu gibi oluyor gaza biraz sert atinca vites degisiyor ve sorun gidiyor ama bunu sureklu gectigim bir kac yolda yapiyor duzyolda olmuyo arac kalkisinda sorun yok vites gecislerinde otobanda yuksek hizlarda sorun yok rolantide sorun yok,anlamadim gitti

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Rampa yukarı kalkış yapın. Titriyorsa ve ses yapıyorsa kavramadır.
Değilse buji kablosunu değişip deneyin.

Yorum bağlantısı
Onur Demirci
(düzenlendi)

30 bin bakiminda bundan 600 km once yetkili serviste bujilerim degisti sanirim buji kablosu bujiden bagimsiz birsey onlar degistimi bilmiyorum,bugun dediginiz gibi bi deneme yapicam yardiminiz icin tesekkur ederim

tarihinde Onur Demirci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Demirci
21 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Rampa yukarı kalkış yapın. Titriyorsa ve ses yapıyorsa kavramadır.
Değilse buji kablosunu değişip deneyin.

Mehmet bey bugun rampada bir kac kere denedim o tekleme vuruntu gibi durumla karsilasmadim arac bunu bazen hic yapmiyor bazen ise hep 1900 devir civarinda yapiyor,yani tam hergun yapiyor diyemem kavrama sorunu diye dusunursek bu normalmi acaba acaba buji kablolarinda bir sorun varda o yuzdenmi arada bu sorunla karsilasiyorum (bujilerim gecen hafta degisti buji kablosu degistimi veya bujiden bagimsizmi bir bilgim yok)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kavrama da buji kablosu da olsa. Şartlar oluşunca her zaman olması gerekirdi.
Başka yere odaklanmak gerek.

Yorum bağlantısı
Onur Demirci

Bende bu durum ara ara oluşuyor araci alirken experde hafif gazda motorda tekleme var atesleme sistemini kontrol edin demislerdi servise goturdugumde herhangi bi ariza bulunamadi dediler.Aracin kalkisi cok sakin ve yumusak hic titreme silkeleme olmuyor,gecenlerde aniden gaza yuklendigimdede tekler gibi bi durumla karsilasmistim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 26.03.2018 at 16:53, Onur Demirci yazdı:

cıhaza bagladık ancak bır arıza cıkmadı

şu cihazın %10 nu arıza kodu okumak ise kalan %90 nı çözüm aramaktır ancak ilk %10 nu kolayına gelince müşteriye de göz doldurunca devamını getirmezler. öncelikle yetkili serviste ids e bağlatıp kavrama adaptasyonu veya her ne isim takmışsa ondan yaptırın. ısrarla

Yorum bağlantısı
Onur Demirci

Serviste yanimda ids cihazina bagladilar sistemde ogretme islemleri yapildi olarak secildi bende yanlarinda ekrandan takip ettim sistem herhangi bir ariza bulunuamadi dedi usta birde yazilimina bakalim dedi arac icin en son yazilim yuklu suan yeni bir yazilim yok gibisinden bir uyari yazdi ekranda,arizayi nerede aramaliyiz cozemedim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 dakika önce, Onur Demirci yazdı:

sistemde ogretme islemleri yapildi

çok güzel ne kadar sürdü işlem? ücret ne alındı?

Yorum bağlantısı
Onur Demirci

Herhangi bir ucret alinmadi Ben aracimin 30 bin bakimini yaptirdim bujiler dahil hepsine yaklasik 700 tl civarinda bi rakam odedim bu sorunu dile getirdim cihaza baglandi bi sorun goremediler yaklasik 20-30 dk arasinda surdu, benimde aklima takiliyor yani rampada bazen tekler gibi oluyor bazense hic olmuyor gecen sefer duzyolda ani kalkis yaparken gaz keser fgibi oldu hani stop edicekmis gibi ne zaman olcagi hic belli olmuyor arabanin kalkisinda hic sorun yok gayet yumusak ve guzel hareket ediyor.Rolantide deneme yaptim gazi ani verdim yavas yavas denedim herhangi bi tekleme,titreme olmadi

Yorum bağlantısı
Onur Demirci
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

çok güzel ne kadar sürdü işlem? ücret ne alındı?

Bu arada aracim 31 binde ,19.500 de Garanti kapsaminda kavrama ve mekatronik degismis acaba ona bagli bi arizami diye dusunuyorum ama hep olmuyor ve asiri bi silkeleme vuruntu olmuyorda,gaza basarken hafif tekleme seklinde oluyor ozellikle 1800-2000 devir civarinda devir atinca o sorun ortadan kalkiyor daha sonraki vites gecislerinde bi sorun olmuyor gecenlerdede ani gaz vermem sirasinda tekleme olusmustu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bence öğretme yapmadılar. yapsa güzel para da alacak daha da uzun sürmesi lazım. manuel vites değişin, aynısını yapacak mı aynı devirde?

Yorum bağlantısı
Onur Demirci
1 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

bence öğretme yapmadılar. yapsa güzel para da alacak daha da uzun sürmesi lazım. manuel vites değişin, aynısını yapacak mı aynı devirde?

Valla gittim.usta yanimda bagladi makinaya bende ekranda izledim islemleri ama tabi sadece ekranda gordugum kadarini anlayabildim yarin S moduna alip manuel olarak 1 ve 2 ye atayim ayni sorun olursa veya olmazsa nasil bi islem.yapmam gerekir?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sorun tekrarlamadı ise iyi öğretsin düzelecektir. tekrarlıyor ise, ateşleme de sağlamsa, baskı değişimine gidebilir.

Yorum bağlantısı
Onur Demirci
2 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

sorun tekrarlamadı ise iyi öğretsin düzelecektir. tekrarlıyor ise, ateşleme de sağlamsa, baskı değişimine gidebilir.

Yardiminiz icin tesekkur ederim.Yarin denicem sonucu buraya yazarim umarim baskiya kadar gitmez maliyet yuksek olur die dusunuyorum,Bujilerimi degistirdiler ama bakim sirasibda bobin ve buji kablolarini inceledilermi orasi muamma..

Yorum bağlantısı
Onur Demirci
(düzenlendi)
22 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Caglar bey bugun denedim aracla dur kalk yaptim indim ciktinlm vs derken herhangi bi titreme olmadi sadece azevvel aracla durdugum lambalarda ani kalkis denedim hizi kesip stop eder gibi oldu gazi biraz kokleyince duzeldi yani ne zaman nerede yapacagi hic belli olmuyo bazen rampada bazen ise duzyolda olabiliyor ama herdaim heran oluyor diyemem.

tarihinde Onur Demirci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
41 dakika önce, Onur Demirci yazdı:

bugun denedim aracla dur kalk yaptim i

manuel mi seçtinizi vitesleri?

41 dakika önce, Onur Demirci yazdı:

lambalarda ani kalkis denedim hizi kesip

Yorum bağlantısı
Onur Demirci
4 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

manuel mi seçtinizi vitesleri?

manuel denedim bi sorun olmadi,D ye alip denedigim zaman o sorunla karsilasiyorum(normal ilk kalkislardi hic titreme tekleme olmadi sadece ani kalkista vites 2ye atarken oldu )

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bu şekilde tekrar başvurun servise, iyice öğretsinler :) tembel bu şanzıman

Yorum bağlantısı
Onur Demirci

Tamamdir tesekkur ederim ?Kavramalik bi sorun olmasinda tek korkum o maliyet acisindan ?

Yorum bağlantısı
Onur Demirci
14 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

bu şekilde tekrar başvurun servise, iyice öğretsinler :) tembel bu şanzıman

caglar bey bugun yogun trafige girdim arac isinana kadar herhangi bi titreme olmadi ancak isindiktan sonra ilk kalkislar gayet yumusak ve duzgun ama 2.vitese gecerken hafif titreme oluyor ne artiyo nede azaliyor arac 3.vitese gecene kdr o kucuk arada 3 4 saniyelik titreme oluyor ve bunu daha cok gaz pedalinda hissediyorum

Yorum bağlantısı
Onur Demirci
On 27.03.2018 at 19:51, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kavrama da buji kablosu da olsa. Şartlar oluşunca her zaman olması gerekirdi.
Başka yere odaklanmak gerek.

Mehmet bey bugun yogun trafige girdim arac isinana kadar herhangi bi titreme olmadi ancak isindiktan sonra ilk kalkislar gayet yumusak ve duzgun ama 2.vitese gecerken hafif titreme oluyor ne artiyo nede azaliyor arac 3.vitese gecene kdr o kucuk arada 3 4 saniyelik titreme oluyor ve bunu daha cok gaz pedalinda hissediyorum ve S moduna alip manuel deneyip vitesi ben arttirdigim zaman boyle bi sorunla karsilasmiyorum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...