İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Hafif Tekleme Titreme

Onur Demirci

Recommended Posts

Onur Demirci
On 28.03.2018 at 22:34, Çağlar Bayur yazdı:

bu şekilde tekrar başvurun servise, iyice öğretsinler :) tembel bu şanzıman

Çaglar ben servise gittim ogretme islemini yaptilar ama sorun duzelmedi adamlara buji kablolarina motor kulagina sanzuman kulagina bi bakin dedim usta teknisyen arkadasa yonlendirdi makinaya bagladi ariza yok dedi kavramadan bu sorun dedi gonderdi.Anlamadigim nokta ben halen buji kablolarindan supheleniyorum bujiler degistikden sonra bu sorun oluştu,ve arac surekli yapmiyor bazen araba 30dk calisiyor hic sorun olmuyo arac isiniyor sorunsuz gidiyor bazende 10dk calisiyor tam 2bin devirde motorda titremeye teklemeyi hissediyorum devir artip vites artinca sorun duzeliyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ateşleme sorunu olsa vites değil devir seçerdi.
Yani belirli bir devirde her her viteste yapardı.
Motoru kulağı da aynı.
Şanzıman sorunu bu bence.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Tarif şanzuman tork konvertörü (türbün) arızasına benziyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
14 saat önce, Onur Demirci yazdı:

tam 2bin devirde motorda titremeye

vites geçişi harici böyle bir devirde titreme varsa, ateşleme sorunudur. bobin gidici olabilir. her an tekleme olmayınca bakan ustayı da yanıltır. tam gidince anlaşılır tabii o zaman motor çalışmaz :) gıcık parça

Yorum bağlantısı
Onur Demirci
12 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ateşleme sorunu olsa vites değil devir seçerdi.
Yani belirli bir devirde her her viteste yapardı.
Motoru kulağı da aynı.
Şanzıman sorunu bu bence.

Bende anlamadim mehmet bey vites gcisleri sorunsuz hic hissetmiyorum kalkislarimda sorun yok ancak araba her zaman olmamakla beraber 1 den 2.vitese gecerken 2bin devir civarinda motorda titreme hissettriyor ve bu sorun 30 bin bakimindsn sonra bujilerim degistikten sonra olmaya basladi

2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

vites geçişi harici böyle bir devirde titreme varsa, ateşleme sorunudur. bobin gidici olabilir. her an tekleme olmayınca bakan ustayı da yanıltır. tam gidince anlaşılır tabii o zaman motor çalışmaz :) gıcık parça

Servis deki teknisyenle geziuoruz hemen kavrama diye cevabi yapistiriyor ya diyorum kavrama mekatronik ve diger parcalar garantiden 20bin kmde degisti 10binde kavrama bitirmek icin asiri yetenek lazim diyorum:) hmm diyor susuyor expertiz yaptrdim.usta baja dusuk devirde titreme var dedi servis cihaza baglior ama ariza cikmiyor

Yorum bağlantısı
Onur Demirci
5 saat önce, Rıdvan Ergün yazdı:

Tarif şanzuman tork konvertörü (türbün) arızasına benziyor. 

Ridvan Bey arac Powershift sanzumanli sanirim baski balata(Kavrama )sistemi oluyorumus tork konventörü tam otomatiklerde oluyo diye biliyorum yalnista biliyor olabilirim ama oyle bi durumki sicagin altinda araba tum gun yatiyor otobana cikiyorum isiniyo bazen hic titreme olmuyor bazen 5 km gidince ve 2.vitese gecerken tekleme gibi titreme gibi sorun olusuyor ve motorun oradan geldigi hissediyorum.Arac 31 binde 30bin bakiminda bujiler yetkili serviste degisti sonra bu sorunu yasamaya basladim serviste kavrama demislerdi eger kavrama olsa her zaman o devir ve vites gecisinde yapmasi gerekmezmiydi?

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Onur Demirci
(düzenlendi)
42 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Benzin pompası değişti mi bu aracın. 

Bendeyken hiç degismedi yarim deponun altindayken sıkışik trafige girdim hic titreme olmadi yani kavrama titremesi gibi degil ne zaman depoyu fullersem yariya inene kdr hep ayni hizda (30-40)km gecisinde titriyor ve arac geleninde degilde gaz pedalinda hissediyorum

tarihinde Onur Demirci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Onur Demirci

Arkadaşlae sorun cozuldu aracimda kavrama soruny varmis servis test ederek sorunu buldu.Debriyaj seti degisti bugun teslim aldim titreme problemi tamamen ortadan kalkmis

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...