İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - 4x100 Watt Teybin Kapı Hoparlörüne Bağlanması

Murat Savas

Recommended Posts

Murat Savas
(düzenlendi)

Konu başlığında bahsettiğim gibi A101 den indash teyp aldım piranha Titan c model 300 tl ye aldım.yanlız hoparlör çıkışı 4x100 Watt 2005 Fiesta Orjinal kapı hoparlörüne bağlasam sıkıntı olur mu ? Kapı hoparlörümüz kaç Watt bilen var mı hoparlörler kaldırır mı yanar mı sizce ? 

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

100watt veremeyeceği için hoparlöre birşey olmaz. tiz takviyesi yapabilirsiniz pararlel hat çekip güzel olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Savas
23 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

100watt veremeyeceği için hoparlöre birşey olmaz. tiz takviyesi yapabilirsiniz pararlel hat çekip güzel olur

Teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

pioneerde bile max. 45-50 watt . piranha gibi çakma ürünlerde watt yazmak çok kolay iş :)

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

4x100w mı bu w hesabını hangi kafayla yapıyorlar pioneer mosfet uyumlu cihazlar bile 4x50w.

Yorum bağlantısı
Murat Savas

Geçen bi ustaya sordum.kendinden amfili olabilir dedi.sizce olabilir mi böyle birşey ?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Amplifikatör olmayan cihaz yok zaten de, 100 x4 çıkış gücü verebilen teyp henüz yok. Yerine sığmaz günümüz tekniği ile

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

100 vatt cok saşırdım. sallamıslar hele a101de satılıyorsa.

Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
(düzenlendi)
On 28.03.2018 at 19:28, Murat Savas yazdı:

Konu başlığında bahsettiğim gibi A101 den indash teyp aldım piranha Titan c model 300 tl ye aldım.yanlız hoparlör çıkışı 4x100 Watt 2005 Fiesta Orjinal kapı hoparlörüne bağlasam sıkıntı olur mu ? Kapı hoparlörümüz kaç Watt bilen var mı hoparlörler kaldırır mı yanar mı sizce ? 

Yanmaz sesi fazla açarsan sesi bozar, aldığın teyp tda 7384 kodlu mosfet çıkışlı ses entegresini kullanıyor. Bişey olmaz o teybe 13 cm pioneer yada edison hoparlör kullanabilirsin.

tarihinde Murat Kırçal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
10 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Amplifikatör olmayan cihaz yok zaten de, 100 x4 çıkış gücü verebilen teyp henüz yok. Yerine sığmaz günümüz tekniği ile

sony.. yaptı. 1000 Tl ama. sonradan gördüm yoksa alıp takardım KA ya anfi yerine.

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
1 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

sony.. yaptı. 1000 Tl ama. sonradan gördüm yoksa alıp takardım KA ya anfi yerine.

sony bu işin piri :) en ucuz teybi bile kalite...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
4x100 watt veremez. Peak olarak belki.
Bose bile 70 wattı anca yakaladı 1 ohm ile
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
100w peak gücü o da 16v stabil halde 12v rms olarak verse verse 30w civarı
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aynen. 400watt ses gücü için kayıpları minimum tutsak dahi 500watt güç harcanacak. Teyp hattında onu besleyecek kablo ve donanım hiçbir araçta yok.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
18 saat önce, Servet Aydın yazdı:

D-class. zengin işi bu, binasını alt katında havuzu olanalra

bose yi yolla bakliiim ben bi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
On 30.03.2018 at 20:50, Çağlar Bayur yazdı:

Abi sony ses sistemleri ve teyplerinde stk kodlu japon yapımı ses entegresini kullanıyor. Ben kendim gerçek 200 watt veren stk ile anfi yaptım. Pioneer cs 595 hoparlör ile kullanıyorum. Stk entegresinin piyasada çok çeşidi var. Hepsi değişik wattlarda . Ama sesi felaket sesi açtığım zaman mahalleye konser verebiliyorum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Halil ibrahim Oruc
On 30.03.2018 at 08:58, Servet Aydın yazdı:

Peak olarak 4x100 veren iki model var     pioneer  mvh-280fd  ve sony mexxb -100bt   rms olarak 4x50 watt ses verir bu da cogu rms 4x22w calisan teyblere nazaran cok cok dolgun gelecektir  fakat stock speakerler varsa mutlaka en az 120w peak gereksinimi saglayan hoparlorler ile degismesi gerekir. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...