İçeriğe Yönlendir

C-Max II - Soğutma Suyuna Yağ Karışıyor

Alp Kaya

Recommended Posts

Alp Kaya

slm arkadaşlar.bundan 2 ay önce aracımın sibopları değişti.iki aylık sürede sorun yaşamadım.son 1-2 gün içerisinde aracımın yedek su deposunda yağ birikimi oldu.ayrıca aracımın yağında azalma var.3 gün önce böyle bir sorun yoktu.bügün kontrol ettiğimde yağda azalma ve yedek su deposunda artış olduğunu farkettim.yedek depodan 200 ml kadar su ve yağ karışımı boşalttım.yarın daha önce yaptırdığım yere götüreceğim.ustayı aradım sordum.yağ soğutucu patlamış olabilir veya silindir kapak contası olabilir dedi.araçta herhangi bir sorun yok (duman atma,tekleme, çekiş düşüklüğü gibi)..sibop değişiminden sonra 2000 km yaptım.usta hatası olabilirmi diye düşünüyorum.böyle bir sorunla karşılaşan varmı?  unutmadan yağın içerisinde su yok.yağ gayet normal.

Yorum bağlantısı
Alp Kaya

evet sibop lpg den değişti.önceki sahibi bozuk enjektör kullanmış olabilir.aldığımda ateşleme sistem tekleme hatası gibi bişey vardı.sonrasında sibop yandı.önceki konularda var

Yorum bağlantısı
Alp Kaya

yok hararet olmadı termostatta düzenli açıyordu.anlamadığım araç 110 bin km de.böyle bir arıza verirmi.eski aracım dizel  focustu 200000 km de sattım.böyle bir sorun yaşamadım

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Geçmiş olsun.

Silindir kapak contası da ihtimal dahilinde. Eğer kaliteli takılmışsa sorun olmamıştır belki. 

Aslında sorunun ana kaynağı uzun vadede sanırım LPG. Bazı araçlarda astarı yüzünden pahalıya geliyor nedense. 

Yorum bağlantısı
Alp Kaya

arkadaşlar bugün sorun çözüldü bilgi olsun diye yazıyorum.aracın yağ soğutucusu patlamış.yağ soğutucusu değişti.radyatör ve su tesisatı temizlendi.ortalama 800 tlye maloldu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...