İçeriğe Yönlendir

Connect - Muhtelif Bilya Sesi Sorunu

Şeref Aslım

Recommended Posts

Şeref Aslım

Connect v kayışı bilyesi kaç tane oluyor bir tanesi triger bakımında değişti şu bi ses var kayış tarafında bilye sesi gibi cevaplarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Şeref Aslım

Yok debriyaja basıp bırakınca ses ne çoğalıyo nede azalıyo

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

V kayışına bağlı olan iki şüpheli var bildiğim. Birincisi klima kompresörü ikincisi şarj dinamosu. Genelde klima kompresöründe olur bu tip şeyler. Yüksek devirde giderken birden klima açılır ve bir anda kompresör yüke biner. Zorlanmayla beraber kompresör çatlatan bile olur demiş klima ustası.. Anlamak için araç rölantideyken uzun bir tornavida dayayın kulağınızı yaklaştırın sesi ve titreşimi alırsınız zaten..

Yorum bağlantısı
Şeref Aslım

Klima kompresör kasnağı şarj dinamosu yeni değişti ses hala devam ediyo

Yorum bağlantısı
Şeref Aslım
(düzenlendi)
1 saat önce, Şeref Aslım yazdı:

Connect v kayışı bilyesi kaç tane oluyor bir tanesi triger bakımında değişti bozulmuş bilye sesi var kayış tarafında bilye sesi gibi cevaplarınızı bekliyorum

tarihinde Şeref Aslım tarafından düzenlendi
Sil
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Ses nasıl bir ses?

Ben serviste trigeri değişmiştim 10 ayda sağolsunlar diğer parçaları bakmamışlar sadece kayışı değiştirmişler.
3 hafta önce ufak tefek ses var diye tekrar söktürmek zorunda kaldım, şarj dinamosu, klima kasnağı ve triger gergisi değişti sesler gitti.

Yorum bağlantısı
Şeref Aslım
2 saat önce, Şeref Aslım yazdı:

Connect v kayışı bilyesi kaç tane oluyor bir tanesi triger bakımında değişti bozulmuş bi ses var kayış tarafında bilye sesi gibi cevaplarınızı bekliyorum

1 dakika önce, Uğur Kamil yazdı:

Ses nasıl bir ses?

Ben serviste trigeri değişmiştim 10 ayda sağolsunlar diğer parçaları bakmamışlar sadece kayışı değiştirmişler.
3 hafta önce ufak tefek ses var diye tekrar söktürmek zorunda kaldım, şarj dinamosu, klima kasnağı ve triger gergisi değişti sesler gitti.

Alternatör şaftını değiştinizmi ben ondan şüpheleniyorum 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)

Triger gergisi kontrol edildimi? 
Zamanla özelliğini yitiriyor ve kayışa temas eden hareketli kısmı ses yapabiliyor. 

Birde ses süreklimi var?

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Şeref Aslım

Triger bakımı yapıldı bir tane gergi bilyesi değişti burdan aracın sesini nasıl atabilirim acaba video

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
3 dakika önce, Şeref Aslım yazdı:

Triger bakımı yapıldı bir tane gergi bilyesi değişti burdan aracın sesini nasıl atabilirim acaba video

Youtube'ye yükleyip buraya linkini ekleyebilirsiniz.

Bahsettiğim parça bu. siyah hareketli parça ses yapabiliyor.
Connect-v-kayis-gergi-kutugu-kom_26367_1

Yorum bağlantısı
Şeref Aslım

Benim bahsettiğim bu değil tek bir bilye idi

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
18 dakika önce, Şeref Aslım yazdı:

Ses kesik kesik oluyor

Bahsettiğim parçadan olabilir.

Bende 2-3 farklı ses vardı, buna benzer seste vardı ama bazen normal çalışırdı bazende sürekli ses olurdu, söküp bütün parçaları tek tek kontrol ettik. sorun çözülmüştü.

Diğer parçalar değiştiği için ses o parçadan olma ihtimali yüksek. Parca 300 tl civarı komple, gergisi sağlamsa sadece bilyasıda değişebiliyor. Ama triger söküldüğü için işçilik parası fazla oluyor.

Yorum bağlantısı
Şeref Aslım

Bu parça trigerle bağlantısı varmıki v kayışı ile ilgili biliyordum

Bu parça triger değişirken kontrol edilmiştir çünkü kontrol edildi klima kompresör kasnak bilyesi elle kontrol yapılırken ortaya çıkmıştı

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
14 dakika önce, Şeref Aslım yazdı:

Bu parça trigerle bağlantısı varmıki v kayışı ile ilgili biliyordum

Bu parça triger değişirken kontrol edilmiştir çünkü kontrol edildi klima kompresör kasnak bilyesi elle kontrol yapılırken ortaya çıkmıştı

Kayışın gerginliğini sağlayan parça o.
Kontrol edilmemiş olabilir veya daha sonra arızalanmışta olabilir

6bcc4ec061e27cb83422517ca72c93f5.jpg

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
32 dakika önce, Şeref Aslım yazdı:

Sizin araç ney kaç mod kaç km de

2007 Connect 79binde komple servis bakımlı.
yaşından dolayı 2 kere triger değiştirdim. Geçen haftada sattım aracı.

Yorum bağlantısı
Bekir Memur

Klasik kasnak sesi 

buna benzer birşey bendede olmuştu v kayışını söküp taktık ses yok oldu tahminimce gerginlik ile alakalı birşey fazla gerginse kasnaklardan birini zorluyodur

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...