İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Benzinli Motor Rektefiyesi

Mehmet Kaya

Recommended Posts

Mehmet Kaya
Geçmiş olsun Mehmet. Kısmet böyleymiş.

Sağol abi.
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

gecmiş olsun hocam, ankaradan kazalı arac cıkması motor alıp koysanız olmazmı

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Abi, çok geçmiş olsun.

Teşekkür ederim Tamer.
gecmiş olsun hocam, ankaradan kazalı arac cıkması motor alıp koysanız olmazmı

Onun sağlam olduğunun garantisi Yok ki. En azından benim arabanın motoru temiz. Neyse şu anda toplanıyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun Hocam, hakkında hayırlısı olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Öncelikle geçmiş olsun hocam, benim araçta aynı şekilde rampa yukarı 6000 devirde yatak sarmıştı içinde yağ olmasına rağmen. Usta noktasında şunu tecrübe ettim hangi usta olursa olsun aracın en iyi ustası aracın sahibi, tabi araçtan az çok bizler kadar anlayan insanlar için geçerli. Ben yatak sarmadan önce bir kaç kez farklı ustalara gittim marşa basıyorum yağ lambası 1-2-3 sn sonra sönüyor ustalar normal dedi bir kaç ustadan aynı cümleyi duyunca takılmadım ama aklımda hep şimdiye kadar böyle bir şey yoktu sonradan olması enteresan diye düşünüyordum yatak sarınca yağ pompası bana ben gidiyorum haberin ola dediğini anlamış oldum.

Bir sohbette ustanın birisi  km si 200.000 geçmiş bir mondeonun subap değişiminden sonra yatak ve kola zarar verdiğini sebebinin üst kısmının güçlendiğini alt kısmın üste göre zayıf kalmasından kaynaklandığını söylemişti.

Hocam motor Zetec olsaymış sıfır alır takardınız. Bulunabilirliği ve fiyatının uygun olmasından dolayı sıfır sandık motor almıştım tamir yerine.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2
2 saat önce, Mehmet Kaya yazdı:

Teşekkür ederim. Jatcoya neden 13 bin harcadın.

Direksiyon kutusu, onarıldı olmadı değiştirildi. Enjektörler temizlenemedi ara parçaları vs. değiştirildi. Araba bir gün geri vitese geçmedi şanzuman indi. Turbo arızalandı değiştirildi. Rot, aks, kilit. vs. derken parça parça 13.000 TL masrafı olmuştu. Herşeyi yaptırıp bir süre kullanıp sattım. En çok üzüldüğüm ise arabayı 3 sene kadar kullandım. Yağmur sensörü düzgün çalışmadığı için kullanamıyordum. Satmadan bir ay kadar önce bunu düzgün çalışır hale getirmiştim. On numara çalışıyordu ama kullanamadan sattım. Şimdiki mondeo da yağmur sensörü yok. Ne zaman yağmur yağsa aklıma gelir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Mehmet Hocam çok geçmiş olsun. Lpg konusunu zaten arkası yarın gibi okumuştuk, bu da korku filmi gibi olmuş. Bu noktada satıp kurtulmak en güzeli. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

geçmiş olsun motor yalama olmuş neredeyse, 700TL'den kaçan ustaya yağ pompasını gösterip bunu şimdi nerene takayım demek lazım. Bildiğin düz motor bu masrafı açıyorsa turbo enjektör ve mazot pompası + motor 10 bin masraf açar herhalde (dizel)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
10 saat önce, Fazlı Özdemir yazdı:

Geçmiş olsun Mehmet Hocam.

Teşekkür ederim Eyvallah.

10 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Geçmiş olsun Hocam, hakkında hayırlısı olsun.

Teşekkür ederim. Sağolun.

10 saat önce, Serdar Akgül yazdı:

Gecmis olsun hocam...

Teşekkür ederim.

9 saat önce, Cemal Demirezen yazdı:

Öncelikle geçmiş olsun hocam, benim araçta aynı şekilde rampa yukarı 6000 devirde yatak sarmıştı içinde yağ olmasına rağmen. Usta noktasında şunu tecrübe ettim hangi usta olursa olsun aracın en iyi ustası aracın sahibi, tabi araçtan az çok bizler kadar anlayan insanlar için geçerli. Ben yatak sarmadan önce bir kaç kez farklı ustalara gittim marşa basıyorum yağ lambası 1-2-3 sn sonra sönüyor ustalar normal dedi bir kaç ustadan aynı cümleyi duyunca takılmadım ama aklımda hep şimdiye kadar böyle bir şey yoktu sonradan olması enteresan diye düşünüyordum yatak sarınca yağ pompası bana ben gidiyorum haberin ola dediğini anlamış oldum.

Bir sohbette ustanın birisi  km si 200.000 geçmiş bir mondeonun subap değişiminden sonra yatak ve kola zarar verdiğini sebebinin üst kısmının güçlendiğini alt kısmın üste göre zayıf kalmasından kaynaklandığını söylemişti.

Hocam motor Zetec olsaymış sıfır alır takardınız. Bulunabilirliği ve fiyatının uygun olmasından dolayı sıfır sandık motor almıştım tamir yerine.

Teşekkür ederim.

Ben bunu söyledim baştan.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
9 saat önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Mehmet Hocam çok geçmiş olsun. Lpg konusunu zaten arkası yarın gibi okumuştuk, bu da korku filmi gibi olmuş. Bu noktada satıp kurtulmak en güzeli. 

TEşekkür ederim. Açıkcası Ben o zamanda çok takılmadım. Şimdi de çok takılmadım. Sadece son evrede usta ikinci cümlemde arkasını dönüp giderken sinirlendim bağırdım. Daha bugüne kadar hiç sesimi yükseltmemiştim sanayide. Hep güldüm eğlendim geçtim. Mal mülk umrumda değil. Saygıyı çiğnedikleri an deliririm. Benim bu halimi 10 yıldır hiç görmemişlerdi. Ben araba yansa çoluk çocuk yoksa. Arabadan çıkar uzaktan izlerim (emmi düşünsün :D

7 saat önce, İsa Acar yazdı:

Çok geçmiş olsun Mehmet hocam :(

Teşekkür ederim. Sağolun.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
6 saat önce, Erdem Çağla yazdı:

geçmiş olsun

1-motor yalama olmuş neredeyse, 

2-700TL'den kaçan ustaya yağ pompasını gösterip bunu şimdi nerene takayım demek lazım. Bildiğin düz motor bu masrafı açıyorsa turbo enjektör ve mazot pompası + motor 10 bin masraf açar herhalde (dizel)

1- Valla yalama oldumu olmadımı bilmem ama motor sıfırlandı. (Parçaları hep en iyisini taktırırım. Ucuz olsun demem. Ben binecekmiş gibi takarım. Hatta orijinal parça olmadığı için araç 3 gün bir hafta fazla yatar ama o parça gelir.) 

Bu arabaya ben 5 yıl daha binerim arabadan soğumasam. Ben bu aracın sorunsuzluğunu test etmeden satmam artık. 45 gün sorunu çözülmediğinde bile arabaya müşteri varken bile satmadım. Sorunu çözmeden satmam dedim. Şimdi herkes sat kurtul diyor. Bu kadar masraf yaptıktan sonra aracı test etmeden satmam. Ha motor açıkken alan olsaydı direk satardım. Ama şimdi motora başlandı. Motor bitecek ben ağır şartlarda testimi yapacağım. Sonra güveneceğim sorunsuzluğuna ondan sonra satacağım.

2- Usta iyi niyetli. 10 yıldır çok iş yaptı çevremdeki tüm dostlarıma. Hiç kimseden şikayet almadım herkes memnundu. Bazen aksilikler peş peşe gelir ya bu sefer öyle oldu. Benim işlerim genelde böyle oluyor. Ben alışkın olduğum için çok takılmıyorum.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Geçmiş olsun, komple temiz motor vardı bende ama neyse şimdi daha iyi olacak inşallah.. ;) Jatco şanzuman da var istersen jatco yapalım hazır sökülmüşken.. :)

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Geçmiş olsun hocam inşaallah artık sıkıntı çıkarmaz...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Geçmiş olsun, komple temiz motor vardı bende ama neyse şimdi daha iyi olacak inşallah.. [emoji6] Jatco şanzuman da var istersen jatco yapalım hazır sökülmüşken.. [emoji4]

Vallaha aklıma gelmişti [emoji23][emoji23][emoji23]

Jatco

Geçmiş olsun hocam inşaallah artık sıkıntı çıkarmaz...

Sağol abi.
İnşallah inşallah
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Çok geçmiş olsun. Sırf bu yüzden başka araç alsam bile Sabri Baba'ya götürüyorum, güvenilir usta günden güne azalıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Çok geçmiş olsun. Sırf bu yüzden başka araç alsam bile Sabri Baba'ya götürüyorum, güvenilir usta günden güne azalıyor. 

Teşekkür ederim. İzmir'de değiliz ne yapalım. [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ
On 05.04.2018 at 21:41, Mehmet Kaya yazdı:

Teşekkür ederim. İzmir'de değiliz ne yapalım. emoji4.png

"Heryer"den akın var İzmir'e, sen de gel :flowers: başımızın üstünde yerin var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Geçmiş olsun kardeşim. Daha yeni gördüm konuyu. Her işte bir hayır vardır be Mehmet ağam

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Geçmiş olsun kardeşim. Daha yeni gördüm konuyu. Her işte bir hayır vardır be Mehmet ağam

Sağol abi. Aynen. Her işte vardır bir hayır.
Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Yok Sabri Usta'nın hakkını yeme her zaman bir telefon işte o kadar yakın;)Biliyorsun bu motorun böyle olacağını sana yataklar değişmediğinde söyledim hep usta suçlu değil :yes:hepimiz öz eleştiri yapabilmeliyiz:)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...