İçeriğe Yönlendir

C Max I - 1.6 TDCI Yakıt Tüketimi

Bilal Sezgin

Recommended Posts

Bilal Sezgin

Aracım 2004 model c max tdci ghia modeli.50 tl mazotla 110-120 km anca  yakıyor şehir içinde.Bu yakıt 1.6 dizel modele göre a normal mi, normal midir?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
10 dakika önce, Bilal Sezgin yazdı:

Aracım 2004 model c max tdci ghia modeli.50 tl mazotla 110-120 km anca  yakıyor şehir içinde.Bu yakıt 1.6 dizel modele göre a normal mi, normal midir?

Araç otomatik mi?

Kullanım sürekli kısa mesafe mi? Bunların cevabı evetse normal diyebiliriz. Ama ikisinden biri bile hayır ise fazla tüketiyor..

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt
8 dakika önce, Bilal Sezgin yazdı:

Motorin litresi 5.33 TL bu mantıkla 100 KM toplamında 7.7 LT (Kilometrede 41 krş yakıt tüketiyor) yakmış bence çok değil.  

Yorum bağlantısı
Bilal Sezgin

Araç manuel  şanzıman.Şehir içi kısa ya da uzun mesafe.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

1.6 HDI Auto6r Peugeot 5008 ile (Araç 1573 kg) Antalya şehiriçinde 6,5-7,0 , Kütahya şehiriçinde ise 6,0-6,4 lt motorin tüketiyorum. Tabi sıkışık trafiğin ve sürüş tarzının çok etkisi olur yakıt tüketiminde. 

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
3 dakika önce, Bilal Sezgin yazdı:

Amasya

Görmediğim, kalan bir kaç şehirden biri. İniş çıkış var sanırım. Biraz dağlık bir şehir. Şehiriçi düz mü? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Degerler normal gibi cunku sehir icinde dur kalklar cok oluyor dizel araca devir aldirmak icin mecburen yukleniyorsun ve degerler artiyor. Dizelin litre fiyatida artti. Ben de bir kez 157 km yaptim ama o zaman litresi 5 lira idi. Sonra 5.33 olunca 130 km gibi bir sey yaptim. Aracim 2006 1.6 tdci cmax

Yorum bağlantısı
Bilal Sezgin

Biraz önce araca motorin aldım25 tllik.Eski yakıtla beraber araç kalan mesafe  150 göstermişti göstergede.. 4-5 km gittim 143 km kalan mesafe yazdı.Bu kadar bir anda düşmesi anormal değil mi ?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Kalan mesafe  aracın son 5-10 km lık kullanımını ortalama olarak baz alır. Direk 5 km gittim kalan km den de 5 düştü olmaz. 

Uzun yolda 90 Km hız ile sabit gittiğiniz zaman kalandan atıyorum 5 düşer ama siz 7-8 Km gidersiniz.

Doğru ölçüm yapmak istiyorsanız depoyu tamamen doldurup belirli bir km gittikten sonra yine tamamen doldurup gittiğiniz km ve aldığınız yakıt üzerinden pompa hesabı yapabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cengiz Ozan

Bu aralar havalar ısındı bilgisayar 6,7 lt gösteriyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

2008 c max var bende de.Tüketiminiz biraz fazla.Aracın km, filtre, enjektör, turbo gibi parçaların bakımlarına dikkat etmek gerekir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

1 depo rahat 800km görüyor.%50 soğuk kullanım yani kısa mesafe.Tabanca otomatik kapatınca üzerine almıyorum.

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Şu anki dizel litre fiyatına göre genelde 50 liralık opetten dizel alıyorum yaklaşık 100-120 km gidiyorum genellikle kısa mesafe.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Mustafa Yanar

Depoyu tam doldurup ona göre doldurursanız daha sağlıklı bir ölçüm olur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...