İçeriğe Yönlendir

Mitsubishi - Eclipse Cross (YENİ)

Efe Serhan Oğuz

Recommended Posts

Efe Serhan Oğuz

Mitsubishi Motors’dan yepyeni bir coupe SUV.

Eclipse Cross, markanın 40 yıllık SUV uzmanlığı, 80 yıllık 4x4 geçmişi ve 30 yıllık All-Wheel-Control teknolojisini arkasına alarak Mitsubishi Motors’un yeni ürün yolculuğunu başlatmış oluyor.

2,670 mm dingil mesafesine, 1,805 mm genişliğe ve 4,405 mm uzunluğa sahip. 

Eclipse Cross’un, 1,5 turbo benzinli motor, 6 ileri vitesli manuel şanzıman veya CVT şanzıman ile 4x2 ve 4x4 versiyonları olacak.

2,2 litre turbo dizel motor ise 8 ileri otomatik şanzıman ile 4x4 araçlarda sunulacak. 

Rijit gövde yapısına sahip Eclipse Cross’da iyi kalibre edilmiş süspansiyon sistemi, aktif sapma kontrolü ile birleştirilmiş Sürekli Dört Çeker Sistemi (S-AWC) bulunuyor. Eclipse Cross, ayrıca adaptif hız sabitleyici, çarpışma önleme sistemi, şerit takip uyarı sistemi, kör nokta uyarı sistemi, hareketli nesne algılama sistemi, çevre görüş sistemi, elektronik park freni gibi gelişmiş güvenlik özellikleri ile donatıldı.

Orta konsola yerleştirilen touchpad kontrol mekanizması sayesinde sürücü, müzik sistemi ve akıllı telefon fonksiyonlarını pozisyonunu değiştirmeye gerek kalmadan minimal göz hareketleri ile kontrol edebiliyor. Eclipse Cross’da ayrıca sürücünün hız, adaptif hız sabitleme sistemi, çarpışma önleyici uyarı sistemi, şerit takip uyarı sistemi gibi bilgileri takip edebileceği Head up Display (Direksiyon üzeri gösterge ekranı) bulunuyor.

eclipse-09.jpgeclipse-01.jpgeclipse-06.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Bu japonlar HB ve SUV araçlarda arka tarafını doğru düzgün yapmayı ne zaman öğrenecekler. Stopları tavana taksalardı tam olacakmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
54 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Her şey tamam da, camlarla ayna düğmesini ayırmak...

huzur evi ortamından bi sıyrıl, dinanizm akıyor arka cama bak

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

tasarımcı genç şunu der:

"Örtmenim ödevim nasıl olmuş?!!!"

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
tasarımcı genç şunu der:

"Örtmenim ödevim nasıl olmuş?!!!"

Honda mıydı arkası böyle olan. ?
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Uykulu gözlerle HR-V ye benzettim. Sabah birde ayık gözle bakayım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Mitsubishiden yeni ayrılmış biri olarak şunu söyleyebilirim. Eminim çok sağlam, sorunsuz ve pişman olunmayacak bir model olacaktır. ASX’in otomatiği ve yeterli bir bagajı ( bana göre ) olsaydı asla satmazdım. Tasarım, iç dizayn vs konusunda tabiki farklı ve karşıt görüşler olacaktır. Ne demişler, zevkler ve renkler tartışılmaz. 

Sanırım bu model ASX’in yerini alacak. Ayrıca şahsi fikrim. Çok beğendim. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bana da ilk bakışta CR-V gibi göründü acep CR-V'den küçük mü bunun kasası?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arka cam gereksiz olmuş. Bir kamera bundan daha işlevseldir. Bu sebeple. Hala beğenmedim arkasını.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

crv ye benzer, arkası honda cıvık uzay kasa bagaj kapağı camından arak...

ı ııhhh çirkin...  tablette koymuşlar yine, bu modayı çıkaranı dövmek lazım...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu

bagaj yok yahu, arkasını bende sevmedim, keşke olsada binsem ama tam mutlu etmedi beni bu alet....

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Her şey tamam da, camlarla ayna düğmesini ayırmak...
Uzay mekiği yapsalar sürücü harici camları çift kademe aç kapa yapmayacaklar galiba :D

Benim 2003 hrv ye double takayım bundan daha güzel olur.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

aaa yorumlar hep yanlış yapılmış  olması gereken yandan  chr ye önden crv ye arkadan ml 320 ye benzemiş tarzı yorumlardı :D 

ben beğendim stop lambası tuhaf geldi gözüme içi de güzel zamane arabası olmuş tam.  özel ünv de okuyan öğrenci olsam bundan isterdim qarizma öğrenci arabası tam 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bence bunlar aga :)

bu arada Volvoya attım fırçayı, maile cevap bile verdiler, jantlarınız hep tek yön, bir taraf öne diğer taraf arkaya bakıyor, uyduruk olmuş bu nedir arkadaş dedim :)

cx40  egzostun içinden uyduruk boru egzost görünmesi kötü, Volvoya yakışmamış, vw da sahte egzost koymuşlar o kötüydü bunda çakma gibi durmuş daha kötü...

2018-Volvo-CX40-3.jpg

2018-Volvo-CX40-6.jpg

cx4

cx4-1.ts.1612160755073670.jpg?quality=75

Mazda-Koeru-Concept-rear-fascia-at-IAA-2

bir Cx tir gidiyor bende, bakalım hayırlısı :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...