İçeriğe Yönlendir

Motor Arıza Işığı

İbrahim Akasoy

Recommended Posts

Ali Darbaz
12 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Pedal a kanalı devresi bozulmuş. Uf olmuş :)

Abi arabanın kontağa anahtarı takıp hızlıca cevirince arada bu hata oluyor. Senede 2 defa. 

O yuzden göstergr ışıkları sönmesini bekliyorum normalde. 

Bu hata bir süre sonra geciyor.. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İbrahim Akasoy

Tekrar merhaba 2 ay önce bu konuyu açmama sebep olan arıza ışığının kaynağını öğrenmek üzere bugün yetkili servise gittim.

Durumu anlattım, arıza koduna baktılar, arabanın düşük güç ikazı verdiğini, egr valfi ve selenoid valfinin değiştirilmesi gerektiğini, beni yolda bırakacak bir arıza olmadığını fakat sürüş esnasında arabada çekmeme gibi sıkıntı yaşayabileceğimi, arabanın şehir içi kullanımından kaynaklı valflerde kurum bağlama ve yapışma gibi sıkıntıların yaşanabildiğini (yapıştığı zaman arıza yakıyor, atınca arıza sönüyormuş) ve bunların daha çok yakıt kaynaklı arızalar olduğunu söylediler. Son olarak ta 1800 tl gibi (indirimli 1500 tl) bir fiyat çıkardılar, arabanın 1,5 günlük işi olduğunu söylediler. 

Şimdi benim aklıma takılan birkaç husus var.

1. Ben bunu yaptırmasam başka arızalara sebep olur mu?

2. Zira bu arıza yakıt kaynaklıysa -araba bildim bileli opetten yakıt alır-  3-4 yıl sonra yine aynı arıza çıkar mı? (Bana çıkacak gibi geliyor.)

3. Bu şekilde arıza yaşayan oldu mu? Bilgi paylaşırsa sevinirim.

4. Fiyat konusunda ne diyorsunuz?

Şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

2. evet yine cıkacak hep cıkacak. yada opelde durum nedr bilmiyorum egr iptal edilirse beyinden de kapatılırsa bidaha yapmaz.

3.vw yeni model dizellerde kronik partükül hatası
4. fiyat o cıvar 1000-1500

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Egr temizlenir de selenoid valf için bilgim yok. 

45.000km çok da bi kurum olmaz bence. 

Yorum bağlantısı
İbrahim Akasoy

En pahalısıda egr filtresiymiş 1100 tl civarında fiyat veriyorlar. diğerine 350 tl dediler. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...