İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Korna

Yasin Aydan

Recommended Posts

Yasin Aydan

Abiler, ustalar öncelikle hayırlı günler.

Haftasonu arabanın kornası çalışmamaya başladı. Rölesi sağlam. Nereye bakmam lazım. Birde bunların kornası nerede? Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Yasin Aydan

Benim ulaşabileceğim bir yerde değil o zaman. 

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

yo ulaşabilirsiniz de sorun kornada olsa önemli değil, inşaAllah airbag zemberekte değildir, öyle ise masraflı olur.. 

Yorum bağlantısı
Yasin Aydan
2 saat önce, Osman Bilgin yazdı:

yo ulaşabilirsiniz de sorun kornada olsa önemli değil, inşaAllah airbag zemberekte değildir, öyle ise masraflı olur.. 

Peki bunu nasıl test edebilirim?

Yorum bağlantısı
Yasin Aydan
51 dakika önce, Okay Kaygusuz yazdı:

sigortası atmıştır belkide

Sigorta şemasında motor bölümündeki sigorta kutusunda röle (R7) gösteriyor. Doğru yere mi bakıyorum?

Yorum bağlantısı
Yasin Aydan
54 dakika önce, Yasin Aydan yazdı:

Sigorta şemasında motor bölümündeki sigorta kutusunda röle (R7) gösteriyor. Doğru yere mi bakıyorum?

W7OEpY.jpg

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)

dogru yerdesiniz sagda 7 numaralı

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
2 saat önce, Yasin Aydan yazdı:

Peki bunu nasıl test edebilirim?

benim araçta elektirikçi tespit etmişti, Sen nasıl yaparsın sadece tahmin yürütüyorum bir tecrübem yok, direksiyona gelen kablo bağlantılarından denersin korna çalışıyorsa zemberektendir, ben zembereği tamir ettirdim iki üç kez içindeki şerit kabloyu lehimlediler ama tam direksiyon çevirmelerimde kopuyordu, burada çok para istediler ben de tam hatırlamıyorum ama 1/5 fiyatına diyelim,  ebay amerikadan almıştım. amerikada contour diye geçiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Yeri itibari ile mk2 nin kornası  dış etkenlere (su, yağmur) açık. Korna bozulması olabileceği gibi kablo veya bağlantısı oksitlenmiş, çıkmış olabilir.  İlk  önce oralara bakın  zaten yeni korna o tesisatla çalışırsa, korna bozuktur. Elektrikçiler anlar. Arıza  direksiyon zemberek de  ise biraz zahmetli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Kornaların yeri sis farların hemen arkasında. Muhtemelen yağan yağmurlardan su almış yada nem kapmış olabilir. Soketlerini çıkarıp balata spreyi ile temizleyip takın ve deneyin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Aydan

Arkadaşlar abiler, üstadlar;

Korna git gel çalışıyor. Sanırım kablosunda dediğiniz gibi bir durum söz konusu. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Hayırlı kandiller.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...