İçeriğe Yönlendir

Mitsubishi Asx Hakkında Bilgi Alışverişi

İsmail Avcı

Recommended Posts

İsmail Avcı

Arkadaslar mitsubishi asx son zamanlarda cok dikkatimi cekiyo,mondeo 4 1.6 125 bg den sonra intense donanim 1.6 benzinli asx sizce nasil olur.
Sizin gozunuzde asx in imaji nedir ?piyasada cok bulunan bir araba degil ben genelde piyasanin sevmedigi araclar seviyorum nedense ..fusion sonra mk2 mondeo sonra mk4 mondeo gibi..
Mk4 mondeodan sonra kalite nasil degisir sizce,performans olarak cok buyuk beklentim yok,yol tutus konusunda ararmiyiz mondeoyu ?
vidyolarda yakiti en az suv deniyor tecrube eden var mi?
Lpgli mondeo kadar yakacaksa benzinli binebilirim yilda 12 bin civari yapiyorum .
Disaridan bakinca prestij olarak nasil gorunuyor sizce ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
6 dakika önce, İsmail Avcı yazdı:

ben genelde piyasanin sevmedigi araclar seviyorum nedense ..fusion sonra mk2 mondeo sonra mk4

hangi kaynakta sevilmiyor denmiş? ağız suyu akıtan modeldir 3 de

7 dakika önce, İsmail Avcı yazdı:

yol tutus konusunda ararmiyiz mondeoyu

alıştığınız hızdan aşağı inmeden aynı viraja girmeyin

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Forumda daha once asx kullanan varmi yada suan sahip olan?

Yani yol tutus illaki mondeo gibi olmaz da cok buyuk kaybim olmus olur mu bu konuda ?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yüksek sürat güvenliği, yol tutuşu modeo kadar olmaz. Şehir içinde mantıklı olabilir. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Asx kullanan var. Ben bayide iyice incelemiştim. Bildiklerim şunlar:

1- Servisler daha çok ticari araçlara hitap ettiğinden muhatap olduğunuz kişiler ticari araçlara bakanlar

2- Saç ince

3- Plastik eh işte

4- Yürüyen sağlam gibi

5- Amortisör sesli olabiliyor (belli seride galiba)

6- Derimsi koltuklar çok kalite değil ama idare edebilir

7- Arka koltukların altına ayak girecek yer çok az.

8- Motor az yakıyor ama devirli kullanmanız gerekir güç için

9- Yerden yükseklik yaklaşma uzaklaşma açıları ve karter vurma olasılıkları korumaları iyi. Köy yolu vb için iyi.

10- Atmosferik motor gider de gider. Arabadan bıkmayacaksanız arkanıza bakmayın.

yılda 12 bin yapıyorsanız çok yakan güçlü birşey alın. hyundai tucson 4x4 olabilir. turbo. bırak yaksın.

Prestij?

Matematik bilginiz kadar... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

@Korhan Şenörer abi bakar mısın

Konuya yanlış beklenti ile girmişsin (öyle girince de sanki her virajı hızlı alıyormuşsun gibi olmuş) ama genel halini Korhan abi yazar.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

not: sanırım gördüğüm kadarı ile özel ders olayında talep edilecek ücretle araç malesef ilişkili oluyor. Bu durumda size eski kasa rav4 öneririm.

1 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Hocam Tucson koltukları banka tabureleri gibi

Hangi banka?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
not: sanırım gördüğüm kadarı ile özel ders olayında talep edilecek ücretle araç malesef ilişkili oluyor. Bu durumda size eski kasa rav4 öneririm.

Hangi banka?
Garanti
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
[mention=48737]Korhan Şenörer[/mention] abi bakar mısın

Konuya yanlış beklenti ile girmişsin (öyle girince de sanki her virajı hızlı alıyormuşsun gibi olmuş) ama genel halini Korhan abi yazar.
[emoji16]butun suclu mondeo
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

ağız suyu akıtan modeldir 3 de

Fusion mu ağız suyu akıtıyor.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
6 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Arabanın limiti kadar iyidir virajda

Bu konuyu Sani anlattı galiba ve doğru. Araç yüksek olunca senin yatma miktarın artıyor ve korku artıyor. Araç ise zaten çok farketmiyor adamlar ona göre ayarlamışlar.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
1 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
2 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Hangi banka?

Garanti

Garantiye giren çıkan kişi sayısına bakarsak koltuk koymaları şaşırtıcı, ben olsam iett tarzı sökerim koltukları.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Hangi banka?
Özel dersle iliskisini pek kuramadim hocam?
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Prestijin mi?

Hocanın talep edeceği fiyat aracı ile orantılı oluyor. İstanbul'da bir hoca arkadaş bu nedenle porşe cayenne aldı. tenis öğretmeni. Bir başka fotoğrafçı arkadaş X5 almak zorunda kaldı düğün fotoğrafçısı.

4 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Fusion mu ağız suyu akıtıyor bu kadar tipsiz bir araç görmedim connect+fiesta birlikteliğinden doğan gayrı meşru çocuk gibi bir şey ? resmen simetri bozukluğu.

rOb9WM.jpg

O begenmediğin araç birçok araçtan çok sattı ve 10 sene üretimde kaldı. Bugünkü B-SUV ailesinin başlangıcıdır. Arıza istatistiğinde en düşüktedir. Çok da kullanışlıdır. Tipi de güzeldir. Begenen var begenmeyen var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bu konuyu Sani anlattı galiba ve doğru. Araç yüksek olunca senin yatma miktarın artıyor ve korku artıyor. Araç ise zaten çok farketmiyor adamlar ona göre ayarlamışlar.
Ben demiştim :) içeriden bakınca ahanda secdeye kapandı diyorsun. Ama girip çıkıyor virajdan

Garantiye giren çıkan kişi sayısına bakarsak koltuk koymaları şaşırtıcı, ben olsam iett tarzı sökerim koltukları.
Adamlar fena

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
Prestijin mi?

Hocanın talep edeceği fiyat aracı ile orantılı oluyor. İstanbul'da bir hoca arkadaş bu nedenle porşe cayenne aldı. tenis öğretmeni. Bir başka fotoğrafçı arkadaş X5 almak zorunda kaldı düğün fotoğrafçısı.

O begenmediğin araç birçok araçtan çok sattı ve 10 sene üretimde kaldı. Bugünkü B-SUV ailesinin başlangıcıdır. Arıza istatistiğinde en düşüktedir. Çok da kullanışlıdır. Tipi de güzeldir. Begenen var begenmeyen var.
[emoji16]garip milletiz dimi.yaptigim is kadar ucret talep etmem gerekir oysa ,arabam kadar degil ,hoca olan benim yav [emoji2]
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Evet aynı fikirdeyim. Ama o pozisyona girsem ne yaparım bilmiyorum. Müteaahhit arkadaşlar mesela mersedese mecburlar gibi. arabası iyiyse para vardır güvenilir diye bakılıyor.

Bütçe ne?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Evet aynı fikirdeyim. Ama o pozisyona girsem ne yaparım bilmiyorum. Müteaahhit arkadaşlar mesela mersedese mecburlar gibi. arabası iyiyse para vardır güvenilir diye bakılıyor.
Bütçe ne?
Bizde olmuyor bir tek hocam. Lüx araç alırsak bunlar kazıkçı deniyor hemen. Hafif tabirle anlattım :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Bütçe ne?
Bizim mahallede range li müteahhitler dolaşıyor artık, bizimkiler gariban kalmış, birinde focus 3 diğerinde b7 tsi passat var

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva

Araç görünümü, tamamen sübjektif bir alan. Kendi oyum, beğenilesi bir araç olduğu yönünde.. 
Halen kullanmakta olduğum aracı alırken de, alternatiflerimin arasındaydı.

Bağımsız arka süspansiyonu, 4x4 (Türkiyede yok) ve 4x2 modellerinin tümünde standart olan, nadir C suvlardandır.

Ancak, yol tutma konusunda, bir C suv ile bir D sedanı (hele Mondeo gibi bir aracı) karşılaştırmak, pek isabetli olmayabilir. 

1300 kg civarındaki ağırlığına karşılık, üst devirlerde canlanan atmosferik motoru, sizden biraz sabır ister.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
15 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Müteaahhit arkadaşlar mesela mersedese mecburlar gibi. arabası iyiyse para vardır güvenilir diye bakılıyor.

kalın tüccarlar da tam tersi galiba, mal almaya gittiğinde rençle şayenle kuruzla nasıl pazarlık yaparsın ama  fokusla jettayla yaparsın..;)
asx yan sokakta var, mk4 ün 2/3 ü kadar bir boy görüntüsü var, mk4 den sonra küçük gelmez mi? compact suv.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...