İçeriğe Yönlendir

2018 Skoda Karoq 1.0 TSI DSG

Cemal Cangöner

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
Şimdi, Ali Gök yazdı:

ali abi seni kandırmışlar :D 

kanmam ben merak etme, mal ortada, hacim fonksiyonellik dedinmi Skoda:)

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
On 12.04.2018 at 01:12, Mehmet Göktürk yazdı:

Bu benim son depo değerleri. İçinde Maslak sanayiye gittim geçen gün levent oto sanayide saçma sapan yerlere girdim çıktım trafiğe daldım arada başka yerlere gebzeye şuraya buraya gittim köprü trafiğine de yakalandım. sonuç aşağıda. Tek özellik hep yolum uzun. Günde 50-60 km den aşağı yok. Yani bu bir haftalık rakam. klima kapalı. hız var agresiflik yok. Belki birkaç yerde olmuş olabilir :) günde en az üç dört kontak açarım.

IMG_4425.JPG

not: 130 dan yüksek hız yok.

Hocam demek sizin arabayı ben kullansam İstanbul şehir içinde 9 litreden aşağı inmez. Benim ortalama hızım 23 km. Zaten sizin aracın R-Line ından kullanan bi arkadaşım 10 litre yakıyor. Lastik ebatlarından dolayı 20 inch jant var. :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

Lav mavisi güzel renk, şık araç. Hayırlı olsun aracınız.

Bu aracın 1.6 TDI DSG Style donanımına niyetlendik ama ertelemek zorunda kaldık, Mart ayı başında piyasaya çıktığında 159.900 TL olan araç bugünkü son zamla 169.900 TL olmuş.

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner
8 dakika önce, Ahmet Ertugay yazdı:

Lav mavisi güzel renk, şık araç. Hayırlı olsun aracınız.

Bu aracın 1.6 TDI DSG Style donanımına niyetlendik ama ertelemek zorunda kaldık, Mart ayı başında piyasaya çıktığında 159.900 TL olan araç bugünkü son zamla 169.900 TL olmuş.

Teşekkürler. Dizeli tercih etmedim. Fiyat farkını yıllık 25 bin km kullansam 8-9 yılda anca amorti ederdi. Benzinli son derece sessiz ve titreşimsiz. Güç olarak ta dizelle aynı. Önceki aracım TDI octavia ile kıyasladım ve kullanımda - çekişte hiç fark yok. Bence TSI olanı da inceleyin - pişman olmazsınız.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

1.0 TSI makineyi çok tatlı ve tasarruflu yapmışlar, bizdeki Golf'tede aynısı motor var ve çok beğeniyorum bu motoru...

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Mehmet Ozyurek

Gizli saklı bi iş yapmak mümkün değil :)

Ben çok sevmiştim bunu yaa.. 170 bin lira mı olmuş.. Bunu da alamayacağız desene.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ali Cihangiroğlu

fiyatlara bak, yani sıfır fiyatlarına, araba artık hayal oldu, şimdi işsiz kalmama planları yapar hale geldik, bence Cemal beyde ya tutarsa demiş :)

bu fiyatları koyacaklarına dükkanı kapatıp gitsinler, hale bak, memleket ne hale geldi, bu fiyatlara iyi bakın, kısa zaman sonra üstüne sağlam bir ekleme daha gelecek gibi.... :angry:

1.0 TSI 115 PS Ambition 186.900 TL
1.0 TSI 115 PS DSG Ambition 206.900 TL
1.0 TSI 115 PS DSG Style 222.400 TL
1.5 TSI 150 PS ACT DSG Style 237.400 TL
1.6 TDI 115 PS Ambition 211.400 TL
  • Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ben başkasının ikinci elini kullanmam diyenlere gelsin bu fiyatlar. 1.0 motor crossover arabamı olur allahını severseniz. anca kompak araba olur.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin
ben başkasının ikinci elini kullanmam diyenlere gelsin bu fiyatlar. 1.0 motor crossover arabamı olur allahını severseniz. anca kompak araba olur.
2. El arac Kullanmam diyenler konusunda haklısınız.
1.0 motor crossover araç konusunda kesinlikle test etmeden net konuşmayın derim acizane. Hele bi test edin fikriniz süratle değişecek, Cemal bey in aracından hatta aynı renk Manisa'da bir arkadaşa aldık ondada bendede 2015 dizel yeti miz var yaptığimiz spil e tırmanış test inde karog 1.6 dizel kuga nın dibinden hiç kopmadı( ki kuga nın sürücüsü gaddardır gaza basmaktan imtinası olmayan biri) test imizde. Bu arada şöyle bir teknik bilgi daha gireyim. Servis Octavia ile karoq da kullanılan 1.0 motor da farklılık oldugunu o yüzden arac ile örtüşen bir motor oldugunu üzerine basa basa tekrarladılar ısrarla. Bilginize...
Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

Merhaba arkadaşlar.

Araç fiyatı bu kadar yükseldi - acaba satılır mı diye ilan verdim. İlana 1 haftada 3500 den fazla kişi bakmış. Birkaç dolandırıcıdan başka mesaj yazan da yok - alan da 😊

Parayı veren olursa satarım tabii. Yerine ucuz bir araç almayı düşünüyorum. 

Kış aylarında işe gidip gelirken günlük 30 km yol yapıyorum. Yaz aylarında durum değişiyor - günlük 80 + 80 km yazlığa gidip geliyorum. Gittiğim yolda normalde trafik ışıkları bile yok - yani dur kalk yok. Karoq 5 ayda 13.000 km oldu. Onun yerine Fiorino alıp kullanabilirmiyim diye düşünüyorum. Tabii 2. el 40-50 bin liralık bir araç. Ama baktım ki ne alan var ne de soran. Nasılsa ilan ücretsiz - öylece kalıversin. Satarsam da kalan parayı yurt dışında yatırım için kullanacağım. 

Kızım geçen yıl yurt dışına yerleşti. Burada kirada olan 2 evi ve araçları satıp oradan ev almayı hedefliyoruz. 

Karoq konusuna gelince: Araçtan son derece memnunum. 1.0 TSI motor 3 silindirli olduğu için son derece titreşimsiz ve sessiz. Özellikle rolantide motorun çalıştığı bile anlaşılmıyor. Anlayabilmek için göstergelere göz atmak gerekiyor. Tüketim oldukça iyi şehir dışı klima açık ve ortalama 110 km ile 6.2 lt. Şehir içi 7,5 lt. Sakin ve ekonomi odaklı kullanırsam şehir dışı 4.8 lt. Bu değeri birkaç kere test ettim. Araçta süspansiyon oldukça iyi. Yoldaki tümsek ve çukurları çok hissettirmiyor. İzolasyon da oldukça iyi yol sesi çok düşük seviyede.

İç dizayn mükemmel bence. Koltuklar - konsol - göstergeler son derece şık. Malzeme kalitesi de oldukça iyi. Ambians ışıkları - kapı altı logoları - led kabin aydınlatması çok güzel.

Style versiyon donanım olarak yeterli bence. Arka kamera yok ama park sensörleri neredeyse kamera kadar iyi çalışıyor. Ayrıca manevra fren yardımı sayesinde görmediğiniz bir engel olduğunda çarpma anında kendiliğinden ani fren yapıyor. Led farlar ve sis farları hem fonksiyonel - hem de çok havalı. Geceyi gündüze çeviriyor. 

Orta sınıf bir araç için oldukça iyi bence.

Nasılsa bu fiyatlarla satılmaz - bende birkaç yıl kullanırım 😉

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Style donanım gerçekten güzel, ben kodiaq alırken bayide style donanım yoktu, iç ambians ışıkları ve mercekli farlar içimde ukde kaldı ambiante donanım almak durumunda kaldım. 

Allah gönlünüze göre versin:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 05.09.2018 at 18:43, Ali Cihangiroğlu yazdı:

1.0 TSI 115 PS Ambition 186.900 TL
1.0 TSI 115 PS DSG Ambition 206.900 TL
1.0 TSI 115 PS DSG Style 222.400 TL
1.5 TSI 150 PS ACT DSG Style 237.400 TL
1.6 TDI 115 PS Ambition 211.400 TL

Bir anda hepimiz fakirleştik... 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Konuya yorum.. :  1.0 motor fena.. Denemeyen pişman :)  Hem gidiyor, hem yakmıyor.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

fakiriz, dardayız :) denemek bile haram artık bize :D

karoq hayal oldu, bunu isterdim buda hayal oldu, tüh ya...

Honda NC 750X DCT    54.200 TL

940x705_6.jpg

940x705_10.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

ebat falan idealdi benim için, hayırlısı artık, fani dünya oldu oldu olmadı önemli değil ....

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Efendim ?

Abi orjhinal mercekli adaptif farlara hevesle bakıyorum gördükçe . Alacam çıkma, uğraşıp çalıştıralım da içimde kalmasın :)

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Konuya yorum.. :  1.0 motor fena.. Denemeyen pişman :)  Hem gidiyor, hem yakmıyor.. 

Önceki aracım 1.6 TDI Style Octavia 115 Hp - Karoq 1.0 TSI 115 Hp ve şu anda şirkette 1.6 Octavia var. Zaman zaman onu da kullanıyorum. Kesinlikle TSI motor daha atak. dedikoduların aksine çekişte - yokuşta falan zorlanmıyor. Hala sol şerit benim.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
On 10.09.2018 at 12:33, Ali Cihangiroğlu yazdı:

ebat falan idealdi benim için, hayırlısı artık, fani dünya oldu oldu olmadı önemli değil ....

Koltukların laneti...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...