İçeriğe Yönlendir

2018 Skoda Karoq 1.0 TSI DSG

Cemal Cangöner

Recommended Posts

Onur Doğan

Maşallah harika gözüküyor. Allah tekerinizi düz bastırsın 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir
(düzenlendi)

Hayırlı olsun. Çok güzel bir seçim olmuş. Detaylı değerlendirmenizi ve kullanım tecrübelerinizi merakla bekliyoruz.

tarihinde Fazlı Özdemir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hayırlı olsun kazasız belasız bende renkli araba tercih edenlerdenim mavi favorimdir :) şu an ki aracım da mavi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Abi hayırlı olsun hakikaten güzel araç. Kazasız günlerde sağlıkla binin inşallah...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

:nazar: maşallah, güzel günlerde binersiniz inşaallah...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Abi ALLAH güzel günlerde kullanmayı nasip etsin çok güzel bir tercih olmuş . Tekerine taş deymesin miss misss 41 kere maşallah 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Budak

Geçen parketmiş bir Kodiaq görmüştüm ve hoşuma gitmişti. Karoq da güzelmiş hem vergi + yakıt olarak olarak da ekonomik. Hayırlı olsun, güle güle kullanın...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

Hayırlı uğurlu olsun araciniz. Güzel seçim yapmışsınız. Nazar değmesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner
19 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

:nazar:

10 saat önce, Onur Doğan yazdı:

Maşallah harika gözüküyor. Allah tekerinizi düz bastırsın 

10 saat önce, Erkut Uysal yazdı:

Hayırlı olsun güle güle kullanın...

10 saat önce, Fazlı Özdemir yazdı:

Hayırlı olsun. Çok güzel bir seçim olmuş. Detaylı değerlendirmenizi ve kullanım tecrübelerinizi merakla bekliyoruz.

8 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Hayırlı olsun kazasız belasız bende renkli araba tercih edenlerdenim mavi favorimdir :) şu an ki aracım da mavi :)

8 saat önce, Cem Dilmen yazdı:

Abi hayırlı olsun hakikaten güzel araç. Kazasız günlerde sağlıkla binin inşallah...

7 saat önce, Murat Gedik yazdı:

Hayırlı olsun çok güzel. Güle güle kullanın.

7 saat önce, Ahmet Çankaya yazdı:

:nazar: maşallah, güzel günlerde binersiniz inşaallah...

5 saat önce, Okan Tansel yazdı:

Abi ALLAH güzel günlerde kullanmayı nasip etsin çok güzel bir tercih olmuş . Tekerine taş deymesin miss misss 41 kere maşallah 

5 saat önce, Ömer Budak yazdı:

Geçen parketmiş bir Kodiaq görmüştüm ve hoşuma gitmişti. Karoq da güzelmiş hem vergi + yakıt olarak olarak da ekonomik. Hayırlı olsun, güle güle kullanın...

4 saat önce, Tamer Topaç yazdı:

:nazar: Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanın...

4 saat önce, Serhan Kaya yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun araciniz. Güzel seçim yapmışsınız. Nazar değmesin.

Sağ olun arkadaşlar. İyi dilekleriniz için ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Güle güle kullanın, kazasız belasız inşallah. Bu ara hali hazırda 0 faizli krediler varken bende girsem mi diye düşünüp duruyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Oooo işte bu, hayırlı olsun Cemal bey, beğendiğim araç-beğendiğim renk :good1:

tecrübelerinizi yazınız lütfen, malzeme kalitesini Kodiaq  la kıyaslayabilirmisiniz, onu incelemiştim fakat Karoq a henüz bakamadım...

:nazar::nazar:

23 saat önce, Cemal Cangöner yazdı:

Tabii bu aracı gözü kapalı almadım. 1.0 versiyonu İsviçre de test ettim. Daha sonra da Skoda Türkiye üst düzey yöneticisi kuzenime danıştım ;) 

Sonuçta ben de maaşla çalışan biriyim. Sokağa atılacak kadar para kazanmıyorum.

işte bu detay benim için bayağı faydalı oldu :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner
Şimdi, Ramazan Turan yazdı:

Güle güle kullanın, kazasız belasız inşallah. Bu ara hali hazırda 0 faizli krediler varken bende girsem mi diye düşünüp duruyorum. 

Teşekkürler. Sıfır faizli krediler maalesef Karoq için yok.  Aldığım fiyatın çok yakında %60 ÖTV kademesine çıkması kaçınılmaz.  Şu anki fiyata 500 TL zam gelse fiyat otomatikman 10 bin TL artacak.

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
Şimdi, Cemal Cangöner yazdı:

Teşekkürler. Sıfır faizli krediler maalesef Karoq için yok.  Aldığım fiyatın çok yakında %60 ÖTV kademesine çıkması kaçınılmaz.  Şu anki fiyata 500 TL zam gelse fiyat otomatikman 10 bin TL artacak.

Bir süre daha Megane'a bineceğiz gibi görünüyor... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner
Şimdi, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Oooo işte bu, hayırlı olsun Cemal bey, beğendiğim araç-beğendiğim renk :good1:

tecrübelerinizi yazınız lütfen, malzeme kalitesini Kodiaq  la kıyaslayabilirmisiniz, onu incelemiştim fakat Karoq a henüz bakamadım...

:nazar::nazar:

işte bu detay benim için bayağı faydalı oldu :)

Teşekkürler Ali Bey. 

Geçen yıl haziran ayından beri bu aracı takip ediyorum. Daha o dönemde octavia yı değiştirmek için starta basmıştım. Yılbaşından hemen sonra 2 aylığına yurt dışına gitmiştim. Döner dönmez ilk işim Karoq siparişimi verip - Octavia yı satmak oldu.

Aracı İsviçre de test ettim. Orada 1.0 TSI manuel olanını kullandım. Kesinlikle 1.6 TDI octaviadan farkı yoktu çekişte ve hızlanmada - karar orada verildi. 

Kodiaq ve Karoq arasında malzeme farkı yok gibi. Hemen hemen aynı kalitede ve görünümde. 

Boyutları itibariyle Karoq benim için daha idealdi. İç hacmi çok ferah - arka diz mesafesi yeterli. Boyum 1.79 ve dizimin önünde daha 10 cm mesafe kalıyor. Bagajı oldukça büyük. Şehirler arası bavullar dolusu eşya ile seyahat etmediğim için bu çok ta önemli değil benim için. İç ve ayak aydınlatmaları dahil ışıklandırmalar LED. Hatta kapıları açınca yere skoda logosu çıkartan aydınlatmaları bile var :) 

Motor son derece sessiz - kabin içinden çalışıp çalışmadığı bile duyulmuyor.

Aracı dün aldığım için henüz 100 km yol yaptım. Tüketim 7.5 Lt. ( tamamı şehir içi dur-kalk)

Start-stop bunda da var.

Hill-holder haricinde Autohold fonksiyonu da var. Işıklarda beklerken ayağımı frende tutmak zorunda kalmıyorum.

Park freni elektrikli tabii

Benim aracım standart "style " donanım. ÖTV yüzünden en küçük opsiyonu bile almadım. 1000 TL opsiyon alsam araç doğrudan %60 lık dilime geçecek ve fiyatı 10 bin lira birden artacaktı. Standart donanımı bile benim için oldukça yeterli.

Ön ve arka park sensörleri köşeler dahil olmak üzere uyarı veriyor. Grafik ekranda sanal olarak gösterim mevcut. Sanki kamera varmışçasına manevra yapılabiliyor. Ayrıca manevra sırasında 8 km hıza kadar otomatik fren fonksiyonu var. Ön veya arkadaki birine veya cisme çarpmayı engelliyor. 

Diğer özellikler kataloglarda var zaten - o nedenle ayrııntıya girmiyorum.

Özet olarak bu araç gerçekten çok hoşuma gitti. :) Tavsiye ederim.

Şimdi, Ramazan Turan yazdı:

Bir süre daha Megane'a bineceğiz gibi görünüyor... 

Ben siparişimi verdikten sonra 10 gün içinde  2 + 2 zam yedi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Teşekkürler, ihtiyaçlar ve tercihlerimiz çok benzer, benim için iyi oldu bu bilgiler, Kodiaq a bayağı bir baktım, güzel ama çok büyük, benim için dert değilde hanım için çok zor olacak kullanmak, Karoq hem hacim hem bagaj açısındanda iyi duruyor, kodyak gibiyse içide o zaman güzel, beni birtek benzin sarfiyatı düşündürüyor, dizel olsa süper olacak ama malum fiyat uçuyor, dsg nin esas sıkıntısı bu dur kaltaki yarım debriyaj olayı, Autohold bu işi çözüyorsa o zaman güzel, yani durdun araç D konumunda, freni bıraktım ama araç gitmiyor, kavrama tam ayırıyor, bu durumda şanzımanı zaten bozmam, gerisini zaten ideal biçimde kullanırım, neyse hayırlısı artık...

Tekrardan hayırlı olsun, kazasız belasız ve zevkle kullanırsınız inşallah...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

karoq tiguan ile aynı araç. kodiak tiguan allspace ile.

benzini düşünme ali bey. çok yakmıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner
Şimdi, Mehmet Göktürk yazdı:

karoq tiguan ile aynı araç. kodiak tiguan allspace ile.

benzini düşünme ali bey. çok yakmıyor.

LPG takarız :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Şimdi, Cemal Cangöner yazdı:

LPG takarız :) 

bi atasözü var ama burda müstehcen şimdi buna denk gelen :)

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner
Şimdi, Mehmet Göktürk yazdı:

bi atasözü var ama burda müstehcen şimdi buna denk gelen :)

Tamam tamam buna LPG takmıycam söz :)  Zaten yakında karma tüketim 6.5 litreye düşer. Düşmeyip 8 yaksa da fark etmez.  Eşimde 1.4 otomatik 100 HP corsa var 10 litre seviyelerinde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tsi Yakmıyor.
Bugün 1,2 tsi dsg jetta ile 80 km lik bir yakıt testi yaptım.
İlk 10 km rampada rampa performansını görmek için 130-140 ile gittim. Sonrasında 110-120 km hızlarla devam ettim. 80 km sonunda ortalama tüketim 5,5 litre idi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

TSi sadece ve sadece motor soğuk iken ilk birkaç km saçma sapan yakıyor. Bu nedenle kasabalardaki yol yapmayan 2 km yeri araçla giden sahipleri çok yakıyor diye şikayet ediyor.

zaten bu nedenle net bir yakıt ifade edilemiyor. Ayrıca kullanım tarzına çok bağlı, akselerasyon çok talep edilirse (hız değil) yakıt yükseliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Şimdi, Mehmet Ozyurek yazdı:

Tsi Yakmıyor.
Bugün 1,2 tsi dsg jetta ile 80 km lik bir yakıt testi yaptım.
İlk 10 km rampada rampa performansını görmek için 130-140 ile gittim. Sonrasında 110-120 km hızlarla devam ettim. 80 km sonunda ortalama tüketim 5,5 litre idi.

Ş dışı için normal değilmi 5.5 6 

istanbulda ölçmek lazm 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...