İçeriğe Yönlendir

Fiesta Mk6 -1.4 TDCI Emme Manifoldu Temizliği

Ali Cihangiroğlu

Recommended Posts

Çağlar Bayur
8 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

gazyağı bulursan ideal olur elbet

satışı yasakk

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

hoydaaa, odamı yassak :)

mazota devam o zaman, ama az harcayın, malum artık altın değerinde :D

Yorum bağlantısı
Deniz Öztürk
2 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

gazyağı bulursan ideal olur elbet :good1:

kendin yapabilirsin, elin yatkınsa....

hava filtresini kutusuyla komple sök, egr den gelen metal boru sol taraftan manifolta girer, 2 tork tipi vidası var, onu sök,  sonra boruyu takip et, egr ye girdiği yerde kelepçe var, bu kelepçe tıpkı MAF sensöründen turboya giden hortumun üstündeki gibi, tırnaklı, yandan ince uçlu bir tornavida yada kontrol kaleminin ucuyla tırnak kısmına yandan araya sok ve biraz çevir şak diye atacak kelepçe, takması basittir, penseyle ucunu kıstır şak diye kitlenir, çıkarmak takmak kolaydır, kelepçede çıkınca egr borusu boşta kalır, şimdi borunun ortasında bir parça var, uzun bir somun var, sanırım 10 yıldızla sökülüyordu, onuda sök ve boruyu çekip çıkar, yalnız dikkat et, sol kısımda egr tarafı değilde diğer taraf, manifolta giren kısım, o borunun ucunda oring var, düşmesin, borunun ucuna takılı olacak, takarkende boruya tak, manifolta değil....

şimdi egr valfi tek kaldı, 2 somunu var, onları lokma ve yan kolunu takarak tabii, söktünmü valf elinde (vakum hortumuda var, onuda çek çıksın), işlemi tersinden yap ve topla...

kolay gele :D

öyle anlatmışsınız ki video ya bakarak yapsam yapamazdım heralde helal olsun :)

genel temizleyici adı altında balata spreyi aldım würth marka onunla yapsam zararı olmaz sanırım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
20 dakika önce, Deniz Öztürk yazdı:

öyle anlatmışsınız ki video ya bakarak yapsam yapamazdım heralde helal olsun :)

genel temizleyici adı altında balata spreyi aldım würth marka onunla yapsam zararı olmaz sanırım

:D 

balata spreyi çok gider, plastiğe ben olsam sıkmazdım zira sıkınca beyazlatıyor biraz, emin değilim yalnız, eğer benzin gibi etki yaparsa iyi olmaz ....

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
güzel çalışma olmuş teşekkürler.. bende sökmeyi düşünüyorum benim araç az yakıyor ama kaçmıyor,yokuş çıkıyorum dip gaz şahin beni geçiyor bu normal mi [emoji4]

Şahin modifiyeli olmadıgı surece gecemez

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
[emoji3] 

balata spreyi çok gider, plastiğe ben olsam sıkmazdım zira sıkınca beyazlatıyor biraz, emin değilim yalnız, eğer benzin gibi etki yaparsa iyi olmaz ....

Egr temizligi sonrası kodlama vs hata verıyormu ali bey

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
33 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

Şahin modifiyeli olmadıgı surece gecemez

Egr temizligi sonrası kodlama vs hata verıyormu ali bey

yoo dünyadan bile haberi olmuyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Öztürk

bugun egr yi sökmek için girişimde bulundum.egr borusuna kadar ancak dayanabildim tam 3 saat sürdü söküp geri toplamam.benim araçta egr ye ulaşmak için hava filtre kutusu silecekler üst koruma yeri mazot filtresi vs hepsini sökmek gerekiyor

Egr borusunda kurum vardı ama abartılacak kadar değildi.araç biraz sessizleşti performans arttı.sanırım egr tıkanık benim ama sökemedim

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Fiesta değilmi senin araba, o zaman daha zor tabii, hele yeni fiestalara mk7 ler yani motor daha geride daha beter :)

sen uğraşma, egr yi iptal ettir bitsin iş, kirlide kalsa artık bir önemi kalmasın, manifolt temiz olsun yeter.

Yorum bağlantısı
Deniz Öztürk
2 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Fiesta değilmi senin araba, o zaman daha zor tabii, hele yeni fiestalara mk7 ler yani motor daha geride daha beter :)

sen uğraşma, egr yi iptal ettir bitsin iş, kirlide kalsa artık bir önemi kalmasın, manifolt temiz olsun yeter.

egr yi iptal etmek için metal birşeye koyuyorlar diye biliyorum,sökülmeden sadece yazılım ile iptali oluyor mu?oluyor ise forscan ile yapabilirmiyim

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

araba nedir senin? bizim fiestalardansa sadece vakum hortumunu tıka yeter, başka şeye gerek yok.

Yorum bağlantısı
Deniz Öztürk
On 4/21/2018 at 02:41, Ali Cihangiroğlu yazdı:

araba nedir senin? bizim fiestalardansa sadece vakum hortumunu tıka yeter, başka şeye gerek yok.

2011 1.4tdci trend, vakum hortumu nerede :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

egr den çıkan hortumu bul ve takip et, yalnız sizde sadece vakum kesmekle olmuyordu sanırım, yazılımsal iptalde lazım...

Yorum bağlantısı
Deniz Öztürk
On 4/22/2018 at 21:39, Ali Cihangiroğlu yazdı:

egr den çıkan hortumu bul ve takip et, yalnız sizde sadece vakum kesmekle olmuyordu sanırım, yazılımsal iptalde lazım...

en iyisi temizlemek mi sizce

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

manifolt kirlimi ona bakmak lazım, esas sıkıntı orası, kirliyse temizlenmeli, sonrasında egr iptal edilmeliki artık hep temiz kalsın....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...