İçeriğe Yönlendir

Passat - 2016 Ekstra Aldığım Opsiyonlara İlişkin Tecrübeler

Abdussamed Acar

Recommended Posts

M.Fatih Yüce
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Zenginlerde sıkıntı yok.. Onlarınkinde soğutma ve havalandırma da var :)

Yok öyle bi şey.Mercedes,bmw ve audi en çok satılan e sınıfı araçlarında soğutma yok denecek kadar azdır.Isıtmada hepsinde olmayabilir.Bunlar opsiyon olarak ayrıyeten satılan şeylerdir.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
44 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Yok öyle bi şey.Mercedes,bmw ve audi en çok satılan e sınıfı araçlarında soğutma yok denecek kadar azdır.Isıtmada hepsinde olmayabilir.Bunlar opsiyon olarak ayrıyeten satılan şeylerdir.

ısıtma hadi rezidans ile olurda .  soğutma koltuğun içinde nasıl bir sistemle sağlanıyor ? 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
26 dakika önce, Ali Gök yazdı:

ısıtma hadi rezidans ile olurda .  soğutma koltuğun içinde nasıl bir sistemle sağlanıyor ? 

Klima ile hava veriyor. Koltuk içerisinde özel klima tesisatı var, deri döşemeler de delikli. Püfür püfür.

Bu arada tesisat dediğim hava kanalı falan. Koltuk başına klima falan değil.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Zengin adamın şoförü var, araca binmeden 10 dk önce klima açılıyor ve araç soğutuluyor :fiuw:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Demiş ki, zengin aldığı zaman o donanım ile alıyor
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Klima ile hava veriyor. Koltuk içerisinde özel klima tesisatı var, deri döşemeler de delikli. Püfür püfür.
Bu arada tesisat dediğim hava kanalı falan. Koltuk başına klima falan değil.

Alt takıma zeval gelmesin soğuk filan..
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
19 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Alt takıma zeval gelmesin soğuk filan..

17 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Sıcak daha sakat, Allah muhafaza.

Ne diyim bilemedim :)

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
26 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
3 saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Demiş ki, zengin aldığı zaman o donanım ile alıyor

Son 2 senedir yüzlerce mercedes E serisi ve audi a6 baktım.Audi'de hiç soğutmaya rastlamadım.Mercedes 'inde %10 'unda soğutma ya var ya yok. Isıtma İse % 10-15  mercedeste yok audide tamamında var. Kia ceed premium ve sportage GT line prestige serisinde her kiside standart. Vesile ile bu işin zengin olmak ile bir ilgisi yok :)....

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kia yer yapabilme adına sadece 200 tl maliyeti olan sistemi entegre etmiş. Akıllı hamle. Ötekiler zaten 200 tl olan işi 2000 avro ile entegre eder, etmeli :)

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Aynı konfigürasyonları oluşturduğumda 21 Nisan tarihli güncel çıkan anahtar teslim liste fiyatı; 290.034 TL.. Yuh diyorum... Ben 2016 Ağustos ayında aldığımda bu araç indirimli hali 175.000 liraydı...

vjr6Ap.png

Bu arada 2017 Ağustosta aldığım Golf ün listedeki en ucuz modeli olan makyajlı yeni Golf 1.0 TSI Manuel Midline Plus + Metalik renk bugün itibariyle listede; 110.570 TL daha 1 yılını doldurmadı yağını bile değiştirmedik ben bu aracı 78.000 liraya almıştım.

Fiyat artışları şaka gibi, nereye kadar böyle gidecek merakla izliyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

2017 mart ayında 110,000 aldığım aracımın liste fiyatı 180 bin olmuş.Oturup 180 kere düşünsem bu araca bu kadar para verilirmi diye ? 1 tane olumlu neden bulamam...Aynı şekilde ne olursa olsun 290 bin.bu passata vermek içinde bir sebeb bulamam.Nihayetinde benim için 1,6 120hp gücünde orta halli bir araç.Son 1 yıldaki artış inanılmaz.Kur'du ötv idi sebebi ne olursa olsun bu rakamlar, 5 ihtilal, yıllarca %100 ün üzerinde enflasyon, %7500 gecelik faizleri görmüş biri olarak bana bile çok mantıksız geliyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

İkinci el oto ithalatı acaba serbest bırakılsa ülke için daha mı ekonomik olur?

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Bence oto pazarı çöplüğe döner ama sanayi canlanır :) yada 3 yaştan büyük olmamak koşuluyla şartı gelirse belki de mantıklı olabilir... iyi düşünmek lazım... bana kalırsa gümrük birliğinden çıkalım, hayati zorunluluk olan eşyalar dışında ithalat tamamen yasaklansın, eğer içerde yapıyorsak tüketelim yapmıyorsak tüketmeyelim.

En kesin ve kalıcı çözüm bu bence, siz asıl ozaman bakın 20 yılda neler üretmeye başlıyoruz ve refah seviyemiz tüm ülke olarak ne denli yükseliyor.

Ekonomide en büyük sorun cari açık.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ötv yine olur. Dolayısı ile bir avantajımız olmaz.
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Cem Işık

3 ay önce 141 bin liraya aldığım araç 170bin lirayı geçti.malım kıymetlendi diye sevinmek yerine paramızın alım gücü düştü diye düşünmeliyiz malesef

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

geçen sene opsiyonlu prestige superb 145.000TL iken aldık, şimdi aynısı sıfırı 210 bini geçiyor. aliexpresten 2 dolarlık ürün aldım fiyatı 10TL'ye yaklaştı. Bu gidişat kabul edilemez noktaya geldi. Allah ülkemiz için hayırlısı nasip etsin.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

çok değil 2 sene sonra 2014 2015 otomatik clio polo fieasta vs 100 bin TL den satılacak çok net. inşallah artmaz daha fazla arabasını satan yeni araba almakta çok zorlanır. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

30 bin liraya binilecek araba bulamaz olduk.. 

Alanın kazandığı enflasyonist döneme geldik yine. Sadece araç değil.. Her şey pahalandı farkında değiliz.. 

Ayçiçek yağı 30 liraya 5 kilo toz şeker 30 liraya dayandı.. 

Bir rulo tuvalet kağıdı 2-3 sene önce tanesi 50 kuruştu.. Şimdi tanesini bir liraya bulamıyoruz.. 

Otomobillerde doviz ve enflasyon baskısı haricinde bir de ötv ler artıyor sürekli. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Gök

enflasyon % 10 flan değil bana göre. Sigaraya başlamadım , içkiye başlamadım aynı şeyleri alarak masrafım 2 kat arttı son 2 yılda nerdeyse.  beni kimse ikna edemez % 10'a ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
3 dakika önce, Ali Gök yazdı:

enflasyon % 10 flan değil bana göre. Sigaraya başlamadım , içkiye başlamadım aynı şeyleri alarak masrafım 2 kat arttı son 2 yılda nerdeyse.  beni kimse ikna edemez % 10'a ...

%10 ama önceki seneye göre değil, her 3 aya bir %10 zamlı herşey. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
3 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

%10 ama önceki seneye göre değil, her 3 aya bir %10 zamlı herşey. 

reel durum öyle gibi geliyor banada.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...