İçeriğe Yönlendir

100 gün = 13,4 Kilo

Mert Yeldan

Recommended Posts

Ertan Alptekin

Öncelikle Mert Yeldana bu konuyu açtığı için teşekkür ederim. Bu konuyu gördükten sonra ben de kilo vermeye karar verdim ki kilom 118 boy 177 idi. Öncelikle şeker, vitamin vs için doktora gittim. Gerekli kontroller ile diyetisyene yonlendirildim. Yaklaşık 6 ay oldu. Protein esaslı beslenme, dikkatli kardiyo ve ağırlık çalışması ile kilom şu an yaklaşık 80e geldi. Şekeri, tatlıyı, ekmegi(öğünde 1 dilim tam bugday), kolayı ve şekerli tüm içecekleri bıraktım. Şu an spor ve kalori toplamlı protein esasli beslenmem devam ediyor. Allah'a cok şükür. Herkese tavsiye ederim...

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Kilo olayı bence %50 genetik, %50 yaşam tarzı. Dna nızdan şanslıysanız belli bir yaşa kadar ne yerseniz yiyin kilo almıyorsunuz. Ama metabolizma yavaş ise sabit kiloda kalmak için sürekli hareket etmek lazım. Vücudun zor günler içim yağ depolamasına izin vermemek ve aldığımız kaloriyi stabil tutmak işin püf noktası . 

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Mert Yeldan

Kendimce diyet programım 1 seneyi geçti neredeyse 1,5 yıl olacak. 105 kilo gibi başladığım yolculuk 86 ile devam ediyor. [emoji3526]
3d0c450d3e799627b338a70d71345daa.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Sahte mmo etiketi o 

Abi Ptt terazisi o fazla gösterir eksik göstermez. Neyin peşindesin
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
16 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Peki 1.5 yıldır yemediğine değdi mi?

en son sorulacak soruydu 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
58 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Abi Ptt terazisi o fazla gösterir eksik göstermez. Neyin peşindesin

Benle aynı kiloya gelemezsin 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Peki 1.5 yıldır yemediğine değdi mi?

Yok la yememezlik etmedim. Yedim, yediğim için ay başına 1er kilo verdim
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
23 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Mmo kalibrasyon etiketi yok 

Mali müşavirler odası, bir de yeminlileri var :crazy:

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Ahmet Tamer
Mert Yeldan yazdı:

100 gün önce ani bir karar ile herhangi bir sağlık sorunun olmamasına rağmen akşamları yürümeye ve kendimce diyet yapmaya başladım.

Diyetimin bir programı yok, kendimce tecrübe ettiğim şeylere dikkat etmeye başladım.

Sabah kalkar kalkmaz nar suyu içiyorum. İlk başlarda nar ucuzdu tabi kış olduğu için kendim sıkıyordum ama artık pahalı. Ben de hazır sıkılmış alıyorum Dimas in %100 nar suyu var. Herhangi bir katkı vs yok. Direk nar suyu. Tadı biraz kötü ama aç karnına içince iştah bırakmıyor. Sonra hafif kahvaltı yapıyorum. Hamur işini kestim, domates zeytin biraz peynir nane maydonoz ve acı biber ile kahvaltı yapıyorum.

Saat 10 gibi bir çay bardağı Türk kahvesi içiyorum.

Öğlen ise çorba, yoğurt gibi geçiştirip 3 gibi badem, kuru kayısı, ceviz, üzüm gibi şeylerle yiyorum.

5 gibi tekrar bi Türk kahvesi çok iyi oluyor.

Gün içerisinde 6-7 şişe yarım litrelik su tüketiyorum.

Suyu pH derecesi yüksek yani alkali su tercih ediyorum.

Akşam eve gelince yemek ne varsa yiyorum ama, mesela kuru fasulye ve pilav var pilavı yemiyorum sadece yemeği ekmeksiz yiyorum. Yemekten 2 saat sonra da yürüyüşe çıkıyorum.

Hızlı tempo ortalama 1,5 saatlik yürüyüş ile 12 -15 bin adımı atıyorum bu da 8-10 km arası mesafe yapıyor :)

Sonuç itibari ile 100 günde 104.2 kilodan 90,8 kiloya düştüm.

100 günün 100 ü yürüyüşe çıkmadım tabi 80 gün filan çıkmışımdır ama diyeti kolay kolay bozmadım. Bozsam bile ertesi gün dengeledim.

Zımba gibi hissediyorum kendimi artık. Bel ağrılarım gitti. Uykusuzluk sorunum bitti. Eskiden daha çok uyuyor ama doyamıyordum uykuya ama şimdi 6 saat uyku bile yetiyor.

Tabi artık çayı kahveyi şekersiz içer oldum, kola mı o da neydi diyorum :D

Kilo vermem orantısız olmadı, bel bacak göğüs kol her bölgenin ölçüsünü almıştım her bölgede incelme gerçekleşti.

Hedefim Haziran 15 de 85 kilo ama hedef koyarken araya Ramazan gireceğini hesap etmemiştim :) Bakalım hem oruç hem diyet olacak mı allah nasip ederse.

Herkese tavsiye ederim, en iyi ilaç yürüyüştür.

Adım takibini, mi fit 2 ve iPhone ile yapıyorum. Birbirine çok yakın gidiyorlar.

çok hızlı kilo vermemeyi öneriyor doktorlar. hızlı kilo vermek safra kesesinde biriken tortular yüzünden safra kesesi taşına dönüşebiliyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mert Yeldan

2018'in yılbaşısında ani kararla kilo verme hevesim yeniden başladı :)

Pandemi nedeniyle ara verdiğim yürüyüşlere ve diyete 98 kilo olarak geçtiğimiz 25/06/2021 tarihinde yeniden başladım. Geçen süre zarfında 2 kilo verdim :) Nasıl zayıflanır nasıl kilo verilir öğrenmiştim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Lise yıllarından beri tanıdığım bir arkadaşım bildim bileli 60 kg. Kilo almak için diyetisyene gitti uzun dönem(2 sene kadar) bu süre zarfında 3 kg alabilmişti. Baklavası, katmer arası nutellası eksik olmaz . Almıyor, alamıyor. Ben de veremiyorum:)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Cem Işık yazdı:

Lise yıllarından beri tanıdığım bir arkadaşım bildim bileli 60 kg. Kilo almak için diyetisyene gitti uzun dönem(2 sene kadar) bu süre zarfında 3 kg alabilmişti. Baklavası, katmer arası nutellası eksik olmaz . Almıyor, alamıyor. Ben de veremiyorum:)

35 yaşına kadar ben de öyle idim.

bir oturuşta iki tane vali kebabı bitirdim deyince inanmıyorlar ama bitirdim.

yemeğe ya da restorana gittiğimizde yemeyenlerin bıraktıklarını da yerdim ama kilo almazdım.

35, özellikle 37 den sonra artık eskisi gibi olmuyor beden.

aldığım kiloyu eritmek sorun olmaya başladı.

70-72 lerde olan ben şimdilerde 80-82 arası oynuyorum.

bisiklet turlarına da çıksam artık 70 lere inmek hayal gibi.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

1 ayda 10 kg alabilirim. Vücut verimli çalışıyor heralde ne yersem dibine kadar sindirebiliyorum. Berbat bir vücut tipi. Kendimi bildim bileli aç geziyorum resmen. Yoksa ipin ucu anında kaçıyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Yoksa ipin ucu anında kaçıyor.

Evine gelen misafirin aaa uçak mı o diye kandırıp tabağından çaldığın füme somonları unutmadık
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Servet Aydın yazdı:

Evine gelen misafirin aaa uçak mı o diye kandırıp tabağından çaldığın füme somonları unutmadık

Sende bebeğin mamalara çökmüşsün abi gece biz yazıyor muyuz herşeyi...

• Beğen 5
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Servet Aydın yazdı:

Ev mi? Ben onu homeless sanıyordum? :unsure2:

Sürekli ayvalıktan deniz kenarından fotoğraf atıyor, hafta içi 17.00 den sonra?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Önder Özcan yazdı:

Ev mi? Ben onu homeless sanıyordum? :unsure2:

Sürekli ayvalıktan deniz kenarından fotoğraf atıyor, hafta içi 17.00 den sonra?

Aşiret kasa passatı almamışlar site otoparkına. Kendini zincirlemiş janta bağırıyordu. Misafirim o bırakın dedim de girdi içeri :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...