İçeriğe Yönlendir

Japon Gitti, Alman Geldi.. (2010 Passat 1.4 Tsi Highline)

Aykut Uçar

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Autohold her çalıştırmada default olarak devrede değildir, hangi pozisyonda bırakırsanız bir sonraki çalıştırmada da o pozisyonda başlar.

Audi ile farklı çalışıyor demekki.
Audide menüden kapanamıyor.
Ayrıca her marşta aktif oluyor
Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner
3 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Karoq ta sürekli kapalı. İstersem butona basıp aktif ediyorum. Araç bilgisayarı menüsünde de kumanda yok.

Yorum bağlantısı
Osman Ünal
4 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Start stop olmasın o, start stop her marşta devrede, gerçi audi de hiç dikkat etmedim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Start stop olmasın o, start stop her marşta devrede, gerçi audi de hiç dikkat etmedim.

Hımm. Evet karıştırdım galiba abi.
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hayırlı olsun kazasız belasız. Multimedya olarak ZENEC Golf V e yeni taktık ses olsun özellik olsun gayet başarılı. Frenler daha hissiz dediniz sanırım. Eski aracım Bora da frenler süperdi, şu an ki aracım Astra J de frenler bir tık geri. Bu esnada da 2007 Corolla kullanmıştım frene bastığım zaman abi biraz bekle bi alışayım modunda idi. Passat B6 yı da başarılı bulmuştum. Japonlar fren konusunda başarısız diye biliyordum ama Avensis daha iyiydi deyince bi merak ettim.

Araba Highline olunca eklenecek fazla birşey yok sanırım oem ayak aldı aydınlatma vs de vardır.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
18 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Hayırlı olsun. Bu MK6 diye geçiyor, değil  mi?

MK6 demeyelim de işin içine MK girerse jenerasyon olayı olur çünkü bu sefer MK6 B5.5 Passat a denk gelir :) MK Golf ve Jetta da kullanılıyor. Polo da 6N, 6N2, 9N3 ve 6R, Passatta da B5, B5.5, B6 vs kullanılıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

1.4tsi bence çok güzel bi motor

Aracınızı güle güle kullanın.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Aykut Uçar
10 saat önce, Osman Ünal yazdı:

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın.

Autohold u sürekli kullanın, tork konvertörlüler gibi freni gevşetince yürümesi baskı balata için sağlıklı olmuyor, sürekli yarım debriyaj yürüyor aşırı ısınmaya sebep oluyor.

Autohold her çalıştırmada default olarak devrede değildir, hangi pozisyonda bırakırsanız bir sonraki çalıştırmada da o pozisyonda başlar.

malesef ekranda ayarını bulamadığım için her çalıştırmada devreye giriyor Auto Hold.

Şimdi, Metin Akbal yazdı:

Hayırlı olsun kazasız belasız. Multimedya olarak ZENEC Golf V e yeni taktık ses olsun özellik olsun gayet başarılı. Frenler daha hissiz dediniz sanırım. Eski aracım Bora da frenler süperdi, şu an ki aracım Astra J de frenler bir tık geri. Bu esnada da 2007 Corolla kullanmıştım frene bastığım zaman abi biraz bekle bi alışayım modunda idi. Passat B6 yı da başarılı bulmuştum. Japonlar fren konusunda başarısız diye biliyordum ama Avensis daha iyiydi deyince bi merak ettim.

Araba Highline olunca eklenecek fazla birşey yok sanırım oem ayak aldı aydınlatma vs de vardır.

Olmayan şey yok gibi evet :) Avensis aracım bariz daha güvenli ve yola oturaklı bir araç bunu tartışmam. Ama kıymetini bilmedi insanlar birde motor-donanım seçenekleri çok kıttı ondan olmuşta olabilir.

ZENEC marka için model önerisi alabilir miyim? Ve tüm klima ve park sensörleri gibi bilgileri de aktarıyor mu ekrana ? Cevabınızı bekliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
25 dakika önce, Aykut Uçar yazdı:

malesef ekranda ayarını bulamadığım için her çalıştırmada devreye giriyor Auto Hold.

Olmayan şey yok gibi evet :) Avensis aracım bariz daha güvenli ve yola oturaklı bir araç bunu tartışmam. Ama kıymetini bilmedi insanlar birde motor-donanım seçenekleri çok kıttı ondan olmuşta olabilir.

ZENEC marka için model önerisi alabilir miyim? Ve tüm klima ve park sensörleri gibi bilgileri de aktarıyor mu ekrana ? Cevabınızı bekliyorum.

Kayınbiraderimin 2008 Golf V ine takmıştık detayları alırım. Bluetooth var mı emin değilim lakin.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Android isterseniz forum üyemiz @Halit Bebek in kullandığı android var. Passat için süper bir multimedia.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
10 saat önce, Servet Aydın yazdı:

A3 ile başlasın

5'ten aşağısı kesmez beni.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Hayırlı uğurlu olsun, kazasız, belasız ve cezasız kullanmanız dileğiyle.....:nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aykut Uçar
Şimdi, Mehmet Ozyurek yazdı:

5'ten aşağısı kesmez beni.. 

Mehmet bey sormak istediğim bir konu var; Eski aracımın kasko değeri 112.000 TL iken Ethica'dan 1200 tl tutmuştu kasko. Bu aracın kasko değeri 65.000 TL ve 600 tl fark çıktı aktarımda. Diğer firmalardan da yapmak istediğimizde 50-60 tl fark görünüyordu yine ethica tercih edip farkı ödedim. Sırf plaka 34 diye bu farkın çıktığını düşünmüyorum aksi takdirde aracı eşime geri devredip plaka değişikliğiyle yeniden kasko yaptıracağım Ankara'da.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
5 saat önce, Metin Akbal yazdı:

MK6 demeyelim de işin içine MK girerse jenerasyon olayı olur çünkü bu sefer MK6 B5.5 Passat a denk gelir :) MK Golf ve Jetta da kullanılıyor. Polo da 6N, 6N2, 9N3 ve 6R, Passatta da B5, B5.5, B6 vs kullanılıyor.

Bu ne yahu :D Bildiğimiz jenerasyon soruyorum zaten. Ne biçim kodlamalar var VW' de :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
6 saat önce, Aykut Uçar yazdı:

Vw radyolar dual antendir zenec menec takarsanız radyo zayıflar. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
4 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

zenec menec takarsanız radyo zayıflar. 

? neden

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet bey sormak istediğim bir konu var; Eski aracımın kasko değeri 112.000 TL iken Ethica'dan 1200 tl tutmuştu kasko. Bu aracın kasko değeri 65.000 TL ve 600 tl fark çıktı aktarımda. Diğer firmalardan da yapmak istediğimizde 50-60 tl fark görünüyordu yine ethica tercih edip farkı ödedim. Sırf plaka 34 diye bu farkın çıktığını düşünmüyorum aksi takdirde aracı eşime geri devredip plaka değişikliğiyle yeniden kasko yaptıracağım Ankara'da.

Eski poliçeyi iptal edip. Yeni araç için yeni kasko arayışına girin.
Bazı firmalar araç değişikliğinde çok fark alıyor.
Bazıları hiç fark almıyor.
İşi bilenler olması gerekeni yapıyor.

Devire gerek olmaz.

Yorum bağlantısı
Aykut Uçar
12 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Eski poliçeyi iptal edip. Yeni araç için yeni kasko arayışına girin.
Bazı firmalar araç değişikliğinde çok fark alıyor.
Bazıları hiç fark almıyor.
İşi bilenler olması gerekeni yapıyor.

Devire gerek olmaz.

O zaman için tüm gruplarda ortalamaya bakmıştık aktarmadan önce. Şimdi tekrar iptal etsem ethica'dan bu fiyatı da alamam diye gerek duymuyorum. Bilgi için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...