İçeriğe Yönlendir

Golf 7 1.2 TSI Ön Fren Diski ve Balata Takımı

Tuluhan Şıpka

Recommended Posts

Tuluhan Şıpka

Selamlar

Aracimin fren diskleri aşiri titreme yapiyor yuksek suratlerde. Diskler egilmis ve degismesi gerekiyormuş. Orjinali 800 tl civari. Maslak sanayide tavsiye edebileceginiz vw yedek parcaci veya marka var midir? Tesekkurler

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Akif Bey'e sor bence. 8. Sokak arb mekatronik. Ben onda hesaplı değiştirdim nerden aldı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka
Bir saat önce, Metin Akbal yazdı:

Torna kurtarmıyor mu?

Torna tavsiye etmediler..siz ne dersiniz?

13 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Akif Bey'e sor bence. 8. Sokak arb mekatronik. Ben onda hesaplı değiştirdim nerden aldı bilmiyorum.

Akif bey' e nasıl ulaşabilirim :) çok aktif olmayınca bilemiyosun :) Teşekkürler ilginiz için.

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka
26 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Kalk git nasıl olacak ki? 

telefonu özelden atayım

Teşekkürler tel için..kalk git olsa ...işler bizi bekler...

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
5 saat önce, Tuluhan Şıpka yazdı:

Torna tavsiye etmediler..siz ne dersiniz?

Akif bey' e nasıl ulaşabilirim :) çok aktif olmayınca bilemiyosun :) Teşekkürler ilginiz için.

Kurtarirsa neden olmasin? Eski aracimda yaptirmistim km sanirim 100k idi.

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka
2 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Kurtarirsa neden olmasin? Eski aracimda yaptirmistim km sanirim 100k idi.

Yani bende eski corsamda yaptirmistim ama nebilim bu aracta olurmu bilemedim...sanirim golfu gozumde buyutuyorum.p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

? Eski aracim Bora idi ona yaptirdiysam Golf e de yapilir. Basima gelse su an 2014 Astra ma da yaptiririm.

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka

Valla zaten uygun fiyatli duzgun marka diskte bulamadim daha. Torna yolu gorunuyor yavastan...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 16.04.2018 at 21:33, Tuluhan Şıpka yazdı:

Orjinali 800 tl civari.

komple ön arka takım fiyatı mı bu disk+balata?

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka

Yok sadece ön diskler ve balata...hatta bugun fiyat 1000tl civariydi euro artisiyla

11 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

komple ön arka takım fiyatı mı bu disk+balata?

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka
29 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Pahalıymış..  Alternatif ürün bakmadınız mı ?

Baktım fakat vw forumlarında belirtilen markalar(ferodo,bosch,trw,texstar vb.) arasında sadece texstar bulabildimki onunda fiyatı disk set olarak 360 tl idi. Güvenemedim...Maslakta delphi buldum ..nasıldır acaba sizce bu marka? 

7 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Araç kaç km de?

30bin km

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

30 bin çok erken değilmi ?

Ortalama kaç km gider acaba ? Gerçi kullanıcıya göre değişir.

Edit: Titreme varmış [emoji3]

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
30 dakika önce, Tuluhan Şıpka yazdı:

Maslakta delphi buldum

Araçta kronik bir disk yamulma problemi yoksa.. Delphi alırdım ben.. 

Ancak Trw'yi de ısrarla arardım.. 

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Araçta kronik bir disk yamulma problemi yoksa.. Delphi alırdım ben.. 

Ancak Trw'yi de ısrarla arardım.. 

Aynen TRW bakınıyorum bende...

2 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Orjinalden şaşmaz idim. Ancak, delphi zaten oem üreticisi. Tercih edilebilir.

Haklısınız ama fiyat gerçekten yüksek geldi. TRW bulamazsam artık delphiye yönelicez.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
On 4/16/2018 at 21:33, Tuluhan Şıpka yazdı:

Selamlar

Aracimin fren diskleri aşiri titreme yapiyor yuksek suratlerde. Diskler egilmis ve degismesi gerekiyormuş. Orjinali 800 tl civari. Maslak sanayide tavsiye edebileceginiz vw yedek parcaci veya marka var midir? Tesekkurler

Textar  bulduysanız Textar alın ama kaplamalı kaplamasız mı onu sorun. Ancak sizin diskler de iki tip var sanırım biri 288 biri 312 mm? Parça kodunuzu biliyor musunuz? 

1000 tl çok fazla. Balata da maximum 150 tl-200tl olmalı. Balata olarak Ferodo alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka
5 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Textar  bulduysanız Textar alın ama kaplamalı kaplamasız mı onu sorun. Ancak sizin diskler de iki tip var sanırım biri 288 biri 312 mm? Parça kodunuzu biliyor musunuz? 

1000 tl çok fazla. Balata da maximum 150 tl-200tl olmalı. Balata olarak Ferodo alabilirsiniz.

Kaplama durumunu bilmiyorum.288 sanırım benimki.Aranıcam tekrar ama fiyatlar uçmaya başladı resmen

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Hiç macera aramayın, fren şakaya gelmez...

Ancak normal olmayan bu kadar erken disk değişimin neden kaynaklandığını anlamanızda ve önlem almanızda yarar var.

205 bin km de ilk sahibi olarak sattığımız polo da, yanlış hatırlamıyorsam 2 kez ön balatalar değişmişti (arkalar kampana idi zaten) diskler orjinal ve değişime gerek duyulmamıştı...

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
(düzenlendi)
54 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

şaka yapmıyor ki?

Dinlenme tesislerindeki yıkamacılar sebep.

Milimetrik olarak formu bozulmuş ve ağırlık merkezi kaybolmuş diski fabrikasyon kalınlığından taviz vererek torna ile yorarak kalibrasyonsuz şekilde deneme yanılma ile onarma metodu bana şaka gibi geliyor. Yeri geliyor 2 ton civarında ve 200 km/h hızlara yakın mermi gibi giden koca bir kütlenin yavaşlama kontrolünün ana elemanı bu diskler haline geliyor. 60 ile giden mobilet diskiyle karıştırmamak lazım. Bu arada aklıma gelmişken benim sattığım eski 2011 1.4 TSI 160Hp DSG Golf ün lastiklerini değiştiren lastikçinin bile dikkatini çekmiş ve şöyle demişti;

"Abi senin 160 Hp makinenin fren diskleri 122 hp olanlardan daha kalın ve daha büyük, diğerlerine takarsın ama bunlara 15 jantı istesende takamazsın, demek ki adamlar olaya sadece beygiri artırmak şeklinde bakmamışlar" 

Bu yüzden güvenliği direkt etkileyen bazı yürüyen elemanlarının şakası olmaz... 

demek istedim...

Dinlenme tesisi çok süratli inilen viraj dolu dik bir rampanın dibinde değilse problemin bu kadar kolay oluşmaması lazım... Ama yoğun fren kullanımından sonra bir kaç dakika aniden soğuk duş yaptırmamak mutlaka fren diskinin sağlığını korumak adına önemlidir. 

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Milimetrik olarak formu bozulmuş ve ağırlık merkezi kaybolmuş diski fabrikasyon kalınlığından taviz vererek torna ile yorarak kalibrasyonsuz şekilde deneme yanılma ile onarma metodu bana şaka gibi geliyor. Yeri geliyor 2 ton civarında ve 200 km/h hızlara yakın mermi gibi giden koca bir kütlenin yavaşlama kontrolünün ana elemanı bu diskler haline geliyor. 60 ile giden mobilet diskiyle karıştırmamak lazım. Bu arada aklıma gelmişken benim sattığım eski 2011 1.4 TSI 160Hp DSG Golf ün lastiklerini değiştiren lastikçinin bile dikkatini çekmiş ve şöyle demişti;

"Abi senin 160 Hp makinenin fren diskleri 122 hp olanlardan daha kalın ve daha büyük, diğerlerine takarsın ama bunlara 15 jantı istesende takamazsın, demek ki adamlar olaya sadece beygiri artırmak şeklinde bakmamışlar" 

Bu yüzden güvenliği direkt etkileyen bazı yürüyen elemanlarının şakası olmaz... 
demek istedim...

Dinlenme tesisi çok süratli inilen viraj dolu dik bir rampanın dibinde değilse problemin bu kadar kolay oluşmaması lazım... Ama yoğun fren kullanımından sonra bir kaç dakika aniden soğuk duş yaptırmamak mutlaka fren diskinin sağlığını korumak adına önemlidir. 

160 lık golf ün poryadan pistonlara vestinghouse dahil farklı. Daha büyük. Yanlışlıkla alıp takamamıştım. :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...