İçeriğe Yönlendir

Epigastric Hernia Ameliyatı

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

Herkese sağlıklı günler,

Çocukluğumdan beri karnımda her zaman baş parmak kalınlığında bir top ile yaşadım. Hiç bir zaman sorun olmamıştı. 15 yaşımda bi gece acile 8-10 kere kusam şikayeti ile gittiğimden beri 17 senedir sıkıntı yaşamamıştım.

Geçtiğimiz ay evde UPS kaldırdıktan sonra karnımda sağlam bi ağrı hissettim. 3 gün yatakta dönemeden uyumak zorunda kaldım. Doktora gittik ve epigastric hernia olduğunu yani karın fıtığı olduğunu kesinleştirdik. Bu fıtığın olayı, karın duvarını geçtikten sonra karın kaslarının arasından iç organların dışarı doğru kıvrım vermesidir. Tedavi yöntemi sadece ameliyat. Ameliyatta ayrılan karın kasları buluşturulup bir ağ ile dikiliyor ve bir daha organ dışarı kaçamıyor. Neyse ki laparoskopik yöntemle ameliyat oldum. Perşembe ameliyat oldum ve cumartesi akşamüstü eve geçebildim. Bugünde iş başı yaptım.

Hala ağrılarım var. Oturmak kalkmak biraz sorun. Yatağa yatmak zulüm. Hapşırmak, öksürmek, derin nefes almayı saymıyorum bile. Yardımsız çorap ve ayakkabı giyemiyorum.

Doktorum sağolsun "ertesi gün işe gidersin" deyince kandım da oldum ameliyatı ama hayatımın bir noktasında bunu olmam gerekecekti. Erken yaşta oldum ki, iyileşme hızlı olsun.

Bendeki olay: (noktası göbek deliğinin üstüydu)

treatment-epigastric-hernia.jpg

Bu da ameliyat görüntüsü (bana ait değil)

https://www.youtube.com/watch?v=sSoiWKDu428

Ameliyat totalde 2 saat sürmüş, uyanmamla beraber 3.5 saati bulmuştur.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun Sani, dediğin gibi erken olmakla iyi etmişsin. Acil şifalar dilerim.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Geçmiş olsun Sani. İşe gitmek zorlamıyor mu? Bu haftayı da dinlenerek geçirseydin keşke.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

geçmiş olsun Sani. Erken yaşta ameliyat olman iyi olmuş sürekli aynı sıkıntıları yaşamaktansa bir an önce kurtulmak en iyisi olmuş. umarım kısa sürede ağrıların geçer. 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Geçmiş olsun Sani.

Bir ara ameliyat sonrası ve hastanede geçirdiğin süreyide konuşalım .. :tongue:

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Geçmiş olsun Sani. Demek çok duyarlısın, erken  fıtık olmuşsun. Bu ülkede olmamak imkansız:(

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hepinize teşekkür ederim :flowers:

11 dakika önce, Ersen Tapan yazdı:

Geçmiş olsun Sani.

Bir ara ameliyat sonrası ve hastanede geçirdiğin süreyide konuşalım .. :tongue:

Onları şeetmeyelim. Sağlıkla ilgili bilgileri paylaşıyoruz burada :p

26 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Geçmiş olsun Sani. İşe gitmek zorlamıyor mu? Bu haftayı da dinlenerek geçirseydin keşke.

İşe gitmek zorluyor ama işler beklemiyor maalesef. Bana kalsa 2 gün daha kalıp perşembe iş başı yapsam iyi olurdu. Ama ekmek aslanın ağzında :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bagırsak fırığı deyin şuna ;)

Geçmiş olsun çok.

engelli tuvaleti ne demek anladık mı ;)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun Sani'cim.. 

İyi yapmışın. Sorunlarla yaşamak eziyet.. 10-15 gün çekersin belki ama geçip bitecek.. 

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Geçmiş olsun. Kısa sürede atlatırsınız inşallah.  

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çok teşekkürler :flowers:

Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Bagırsak fırığı deyin şuna ;)

Geçmiş olsun çok.

engelli tuvaleti ne demek anladık mı ;)

Bağırsak fıtığı tam denemiyor zira bağırsak fıtığının tanımı aslında mideye yaptığı baskıymış. Bende karın duvarına yapıyordu.

Engelli tuvaleti gerçekten nimetti benim için. O demir olmasa oturup kalkamazdım. Hoş, 2 gün zaten uzanarak işimi gördüm ama sonrasında iyi geldi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...