İçeriğe Yönlendir

1.2 TSI Jetta Highline (Başına Geleceklerden Habersiz)

Uğur Kamil

Recommended Posts

Uğur Kamil

Sonax siyah cila uygulamasıda tamamdır. Önümüzdeki ay çizik giderici + siyah cila yapmayı düşünüyorum.
Eski sahibi bolca fırça ile yıkamış arabayı, hayatta arabaya fırça vurmam.
MdmaaN.jpg

QVmppk.jpg

XPmEP7.jpg

bBmLB8.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Hayırlı olsun uğur allah kazasız, belasız, sıkıntısız binmek nasip etsin etsin. Seninle en son yazıştığımda aracını değiştirme vakti gelmedimi dediğimde ben aracımdan memnunum değiştirmeyi düşünmüyorum demiştin bakıyorum tavsiyeme uymuşsun :) tekrar hayırlı olsun. Aracı bilmediğim için yazmaya tereddüt ettim 1.2 motor :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)
27 dakika önce, Önder Kurtcalı yazdı:

Hayırlı olsun uğur allah kazasız, belasız, sıkıntısız binmek nasip etsin etsin. Seninle en son yazıştığımda aracını değiştirme vakti gelmedimi dediğimde ben aracımdan memnunum değiştirmeyi düşünmüyorum demiştin bakıyorum tavsiyeme uymuşsun :) tekrar hayırlı olsun. Aracı bilmediğim için yazmaya tereddüt ettim 1.2 motor :unsure2:

Teşekkür ederim.
Bana kalsa 1-2 sene daha binme niyetim vardı, ilk babam girdi kalıma değiştirelim bende azcık katkıda bulurum dedi. 2008-2010 arası bakmaya başladım sonrada abim birazdaha maddi destek oldu değişmişken azdaha yeni olsun dedi sonuç bu oldu iste.

Şuana kadar motordan yana bir sorun yaşamadım(performans olarak) yaşıycağımıda sanmıyorum. Gidişini görüp 1.2 olduğunu duyunca şaşıranlar çok :)

Sakın kullanınca inanılmaz az yakıyor araç, seri kullanınca ise çok esnek yakıt tüketimi baya yüksek ortalama ilede gezmek mümkün sürekli zorlarsan.

Özellikle 1 ve 2 viteste rampa çıkmayı pek sevmiyor araç benzini su gibi içiyor :D Ama gidişinde sıkıntı yok sen yeterki benzinden haber ver ben hertürlü giderim diyor.

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Gizli özelliklerde tamam.
vw sağolsun ondanda çalmış 2012 ilk yarıdan önce gelen modellerde açılabilcek özellikler kısıtlı.

Aklıma gelen aktif ettiklerimiz.
Uzaktan kumanda ile aynaların kapanması.
Yağmur yağınca camların kapanması.
Sinyal verince gündüz farının sönmesi.
Konfor sinyalini 3'ten 5'e çıkardık.

Ani frende dörtlülerin yanması.
Far açıkken sinyal verince sinyal verilen tarafın sislambası aktif oluyor.
Geri vitese takınca ön sislambası yanması.
Kapıları kilitleyince ve acınca kornanın aktif olması(menüden aç kapa yapılabiliyor)
Ne kadar yakıt alabilceğini gösterir ek yakıt bilgisi.

Yapıçağım eklemelere göre akif ediceğimiz birkaç şeydaha olucak. Duruma göre kullanım esnasında hoşuma gitmeyen şeyleride iptal edicez.

MdmqPg.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Motor temizliğide tamam.
Kirli halini çekmeyi unuttum, aşırıda kirli değildi aslında gözüme battığı için komple temizledim. Biraz toz ve 1-2 noktada yağ lekeleri vardı.

Düzenli olarak 1-2 ayda bir nemli besle üsten silerim motoru normalde detaylı temizlik yapmaya ihtiyaç kalmaz uzun vadede kullandığım araçlarda.

RnMX46.jpg

3E0N32.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Uğuur.
Sisler sinyal vermeden de yansın. Yaylalara çıkarken çok işine yarayacak.
Ha o zaman zaten yakarım sisleri diyorsan o ayrı :)

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Uğuur.
Sisler sinyal vermeden de yansın. Yaylalara çıkarken çok işine yarayacak.
Ha o zaman zaten yakarım sisleri diyorsan o ayrı :)

Mehmet abi sisler dönüşte zaten yanıyor ek olarak sinyal verince daha dönüşe başlamadan sinyal verdiğin an yanmaya başlamış oluyor + olarak bu sayede.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Plaka ışıkları ve gündüz farıda led işlemi tamam.
Farlara komple mercekli ve gündüz ledli yeni bir tasarım yapıcağım için geçici olarak şimdilik elimde boşta duran ledi taktım gündüz farına.

p6Zg8r.jpg

Rn7Y97.jpg

3EbDj0.jpg

kONkLq.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
9 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Arıza lambası yakmıyor mu ?

Mehmet abi gizli özellikleri açarken ledlerin arıza ışığı yakma özelliğinide iptal ettik ben aracın heryerine led takıcam için uzun vadede :) genelde hata vermiyor ama verme ihtimali kalmasın diye

Jetta grubunda canbus led takıyorlar arıza ışığı yakmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Detaylı iç temizlik ve kaliper boyama işide tamam.
İçi henüz istediğim temizliğe ulaşmadı 1-2 haftasonuda ilgilenmem lazım. Krem olduğu için gözüme batan çok ince ayrıntı oluyor.

PlLl6d.jpg

gO3OV0.jpg

9mJmqZ.jpg

MdndgM.jpg

qGoG8Z.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

İnce ayrıntılarla değişime devam.
İç aydınlatmalar beyaz ledlendi, kırmızı tsi yazısı eklendi, kapı kilitlerine kapak takıldı.

W7J3l2.jpg

3EyGX2.jpg

kOVd2A.jpg

p6rJ7m.jpg

NZM0y5.jpg

azkr45.jpg

YgzZ1l.jpg

8YpRGQ.jpg

D7ngL6.jpg

m2vAV1.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Cok guzel:nazar:

Vites kolunun ordaki konsola U şeklinde krom cerceveyi tavsiye edebilirim. Cok şik duracak:good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Hep uzun kısa farı ayrı olan farlı bir aracım olsun istiyordum.

Çift uzun çift kısa mercek uygulaması yapıcam + audi tarzı gündüz ve sinyal led uygulaması yapıcam.
Ürünlerin siparişini verdim tahmini 2-4 hafta arasında elimde olurlar.
2-3 ay halojen ampullerle kullanıcam ondan sonra led ile değiştiricem.  Nasıl birşey ortaya çıkacak sonucu bende çok merak ediyorum.

HTB1E..FRpXXXXcoapXXq6xXFXXX6.jpg?size=8

HTB1CcE5RpXXXXaiXFXXq6xXFXXXM.jpg?size=8

HTB1tHFokxTI8KJjSspiq6zM4FXaQ.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hımm. Çift kısa.
Hadi bakalım. Ben de merak ediyorum.

Diğerlerine yorumum ise “Bazen küçük bir dokunuş her şeyi değiştirir” ;)

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
21 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hımm. Çift kısa.
Hadi bakalım. Ben de merak ediyorum.

Diğerlerine yorumum ise “Bazen küçük bir dokunuş her şeyi değiştirir” ;)

Mehmet abi Connect'ten sonra bunlar aydınlatmıyor gibi geliyor bana. Onda far ve sis bi-led'ti uzunları açınca gündüz gibi oluyordu :)

Aklımdakı tasarım şuan için bu
G96nY7.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Xenon yada lede alıştıktan sonra halojenle mutlu olman zor.
İki kısadan verim alamazsan en azından kısaya tak ve bi xenon yap.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
11 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Xenon yada lede alıştıktan sonra halojenle mutlu olman zor.
İki kısadan verim alamazsan en azından kısaya tak ve bi xenon yap.

Far yıkama yapmış vw birde otomatik yükseklik ayarı koysaydı muayene derdi kalmazdı o zaman xenon takardım. Led takıcam çift merceklere. Sök tak uğraşmayı sevmiyorum(gerçi artık her sene değil 2 senede bir muayene derdi var )
2 kısada istediğim düz çizgiyi elde edemezsem tek kısa çift uzun yaparım diye düşünüyorum.  Çift merceği bakınca güzel göründüğü için istiyorum birde uzunları daha etkili olsun diye.

Hazır satılan mercekli farları var jetta'nın tek veya çift mercekli olarak ama hem çok pahalı hemde takan çok var o nedenle ben farklı birşey yapmak istiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Uğur Kamil

Bugün günlerden Meguiars :)

Araç üzerindeki fırça çiziklerinin %50-60 kayboldu. 

7zHMQ0.jpg

x41V9H.jpg

RxRcBV.jpg

BbaL9O.jpg

1T1BfA.jpg

yzb08C.jpg

AbdARx.jpg

0GAd7L.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Eline saglik cok guzel gozukuyor bu nasil bir urun ve nasil kullaniliyor Ugur hocam.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
17 dakika önce, Mehmet Yeter yazdı:

Eline saglik cok guzel gozukuyor bu nasil bir urun ve nasil kullaniliyor Ugur hocam.

Videoda uygulanışı mevcut Mehmet abi ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Fosforlu kontak çevresi
Bass ve anfi
Led geri vites
Tek kısa çift uzun mercekli farlarda tamam.
Şuan için Bi-halojen :) İlerde onlarda led'le değişecek ama aydınlatma olarak çok güzel oldu sadece görüntü olarak düşündüğüm kadar güzel olmadı. vw farı baya uğraştırdı istediğimi yapamadım tam olarak.
EDzX5A.jpg

morQ1R.jpg

oVYbrm.jpg

lZ0MvX.jpg

2aYD8q.jpg

Z3A87a.jpg

BzRqDg.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...