İçeriğe Yönlendir

Güzergah

Erdem Bozkurt

Recommended Posts

Erdem Bozkurt

herkese merhaba,mayıs ayı içinde nasipse kızımı istanbula götürmek istiyorum,çok merak ediyor ve sürekli hayalinde istanbul var,buna istinaden hadi gidelim dedik :) velasıl eşimin kuzen bahçelievlerde oturuyor orada kalacağız devamında uçakla gidip geleceğiz ama ama bodrum sabiha gökçen sudan ucuzken bodrum atatürk havaalanı çöldeki sudan daha pahalı misali,mecburen sabiha gökçeni tercih edeceğim arada epey fiyat farkı var, istanbulda yaşayanlardan ricam nokta atışı ''sabiha gökçen-bahçelievler'' nasıl giderim...teşekkur ederim...

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

OnurAir 'in direkt Atatürk Havalimanı 'na uygun fiyatlı uçuşları görünüyor.

Düzeltme: Sabiha Gökçen fiyatları hakikaten bedavaymış. İlk önerimi geri alıyorum. :good1:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sabihadan iett otobüs  ile 4.Levent Metro ya gelinecek.20 dak da bir sefer var

http://www.iett.istanbul/tr/main/hatlar/E-3/SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI - 4.LEVENT METRO-İETT-Otobüs-Sefer-Saatleri-ve-Durakları

Metro ya binilecek 2. durak mecidiyeköy de inilecek 3 dak bir sefer var.

Metrobüs e binilecek, (sayı bilmiyorum) bahçelievlerde inilecek. seferler üst üste

Aktarmalar çok basit duraklar yakındır allttan bağlantılı.

Metro ve metrobüs girişlerinde tek kullanımlık bilet makineleri var.

Sabiha gökçende illa ki vardır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Havaalanından Havataş otobüsüne de binebilirsiniz direkt taksim seferi var. Taksimden de tek otobüs ile bahçelievlere gidilebilir. Gelmişken taksim turu atarsınız hem

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

sabiha gökçenden kadıköy otobüslerine binin kadıköyden vapura bindirin derim istanbulun tadı vapura binmeden martılara simit atmadan çıkmaz eminönüne fln geçip gezdikten sonra bahçelievlere geçebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
11 saat önce, Cem Işık yazdı:

Havaalanından Havataş otobüsüne de binebilirsiniz direkt taksim seferi var. Taksimden de tek otobüs ile bahçelievlere gidilebilir. Gelmişken taksim turu atarsınız hem

çok dolanmadan en basit gidiş bu sanırım,elde bavullar çocukla uğraşmadan..:good1:

Bir saat önce, Mesut Eyibil yazdı:

sabiha gökçenden kadıköy otobüslerine binin kadıköyden vapura bindirin derim istanbulun tadı vapura binmeden martılara simit atmadan çıkmaz eminönüne fln geçip gezdikten sonra bahçelievlere geçebilirsiniz.

ilk öncelik kalacağımız yer,sonra elbette vapura binmeden tadına varılmaz :) başımızda rehberde olacak....

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

1-)Elde bavul otobüslerde uğraşmak istanbulda zordur, bence metro ile seyahat etmelisiniz.

havalimanından kadıköye, (bu kolay olur havaş ile vs) ordan ayrılık çeşmesinde marmaraya binip karşıya geçin, kirazlıdan da havalimanı metrosuna binerseniz zaten bahçelievlere geçmiş olursunuz, biraz in bin yürü durumu var ama çok zorlamaz, taksimden o otobüse binip sıkış tepiş gideceğinizi göz önünde bulundurursak belki çok iş ama az zahmet durumu ortaya çıkıyor.

şahsen iki durak için bile metroyu tercih ediyorum çünkü istanbulda iki durak arası bazen bir saat sürebiliyor otobüsle :shok:

2-) Ya da direk taksime o araç ile geçilebilir ki giderken rahat gidersiniz kanaatindeyim ama taksimden mutlaka metro ile devam edin derim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
12 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Sabihadan iett otobüs  ile 4.Levent Metro ya gelinecek.20 dak da bir sefer var

http://www.iett.istanbul/tr/main/hatlar/E-3/SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI - 4.LEVENT METRO-İETT-Otobüs-Sefer-Saatleri-ve-Durakları

Metro ya binilecek 2. durak mecidiyeköy de inilecek 3 dak bir sefer var.

Metrobüs e binilecek, (sayı bilmiyorum) bahçelievlerde inilecek. seferler üst üste

Aktarmalar çok basit duraklar yakındır allttan bağlantılı.

Metro ve metrobüs girişlerinde tek kullanımlık bilet makineleri var.

Sabiha gökçende illa ki vardır.

En tavsiye edilesi bu, ufak bir değişimle. S.Gökçenden E-3 otobüs hattı ile 4. levent, oradan metro ile yenikapı, son durak yenikapıdan aktarma metro ile bahçelievler.

Otobüs, metro, metro. S.Gökçenden metro hattı da bir kaç yıla hizmete girecek.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
34 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

1-)Elde bavul otobüslerde uğraşmak istanbulda zordur, bence metro ile seyahat etmelisiniz.

havalimanından kadıköye, (bu kolay olur havaş ile vs) ordan ayrılık çeşmesinde marmaraya binip karşıya geçin, kirazlıdan da havalimanı metrosuna binerseniz zaten bahçelievlere geçmiş olursunuz, biraz in bin yürü durumu var ama çok zorlamaz, taksimden o otobüse binip sıkış tepiş gideceğinizi göz önünde bulundurursak belki çok iş ama az zahmet durumu ortaya çıkıyor.

şahsen iki durak için bile metroyu tercih ediyorum çünkü istanbulda iki durak arası bazen bir saat sürebiliyor otobüsle :shok:

2-) Ya da direk taksime o araç ile geçilebilir ki giderken rahat gidersiniz kanaatindeyim ama taksimden mutlaka metro ile devam edin derim.

taksimden metroyla direk bahçelievlere varmı peki? veya hangisi müsait olur....

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
(düzenlendi)

Sabiha gökçen'e kaçta ineceğinize göre değişir. :biggrin:

Elinizde bavul falan olacaksa metroyu ve de marmaray'ı tavsiye etmem. Çünkü çok yürürsünüz hem merdiven inmesiydi çıkmasıydı zor gelir. 

Sabiha Gökçen'den 16 S'ye ya da E-11'e binin. Uzunçayır metrobüste inin.

Uzunçayır'dan metrobüse binin. Bahçelievler'de inin.

http://www.iett.istanbul/tr/main/hatlar/16S/SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI - UZUNÇAYIR METROBÜS-İETT-Otobüs-Sefer-Saatleri-ve-Durakları

http://www.iett.istanbul/tr/main/hatlar/34AS/AVCILAR - SÖĞÜTLÜÇEŞME-İETT-Otobüs-Sefer-Saatleri-ve-Durakları

34AS saatleri tutmazsa 34Z'ye binip zincirlikuyu'da ufak bir aktarım yapmanız gerekecek.

tarihinde Harun Kocaçalışkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
3 saat önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Sabiha gökçen'e kaçta ineceğinize göre değişir. :biggrin:

Elinizde bavul falan olacaksa metroyu ve de marmaray'ı tavsiye etmem. Çünkü çok yürürsünüz hem merdiven inmesiydi çıkmasıydı zor gelir. 

Sabiha Gökçen'den 16 S'ye ya da E-11'e binin. Uzunçayır metrobüste inin.

Uzunçayır'dan metrobüse binin. Bahçelievler'de inin.

http://www.iett.istanbul/tr/main/hatlar/16S/SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI - UZUNÇAYIR METROBÜS-İETT-Otobüs-Sefer-Saatleri-ve-Durakları

http://www.iett.istanbul/tr/main/hatlar/34AS/AVCILAR - SÖĞÜTLÜÇEŞME-İETT-Otobüs-Sefer-Saatleri-ve-Durakları

34AS saatleri tutmazsa 34Z'ye binip zincirlikuyu'da ufak bir aktarım yapmanız gerekecek.

Harun bey metrobüsü sık kullanır mısınız?

Bavulla metrobüse binene küfür edeni bile gördüm şahsen, metro daha medeni, merdiven yerine asansör de kullanılabilir metroda.

Tabii benim fikrim ben rahatıma düşkünümdür :)

3 saat önce, Erdem Bozkurt yazdı:

taksimden metroyla direk bahçelievlere varmı peki? veya hangisi müsait olur....

sık kullandığım bir hat değil ancak yukarıda Önder abi demiş ki havaş ile levente geçip orda metroya binilebilir demiş, öylesi daha mantıklı geldi taksime kadar gitmeye gerek yok.

levente kadar havaş ya da iett nin havalimanından kalkan hatlarına bakabilirsiniz, leventten metroya binip yenikapıda iner yenikapıda atatürk havalimanı yönüne giden metroya binerseniz bahçelievler metro durağından çıkarsınız sanıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
2 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Şehirdışından gelmek ve eşyalarla metrobüs :i-ih:

Önder abi fikirlerden özetle : S.Gökçenden E-3 otobüs hattı ile 4. levent, oradan metro ile yenikapı, son durak yenikapıdan aktarma metro ile bahçelievler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Önden valizinizi eşyalarınızı kargo ile gideceğiniz yere gönderin. Elinizi cebinizde gideceğiniz yere rahat rahat gidin. EŞya ile toplu taşıma dert. 

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
Şimdi, Ersen Tapan yazdı:

Önden valizinizi eşyalarınızı kargo ile gideceğiniz yere gönderin. Elinizi cebinizde gideceğiniz yere rahat rahat gidin. EŞya ile toplu taşıma dert. 

valizler en fazla 2 tane olur biri kızın biri hanımın :) idare edicez artık....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Erdem Bozkurt

5 yıl sonra istanbulu ailecek gezmek nasip oldu,aradan geçen zamana göre malesef daha yaşanmaz hale gelmiş,özellikle inşaatlar artmış,trafik zaten konuşmaya gerek yok,diğer konu nereye gittiysem araplara denk geldim sanırım 1 milyon arap var istanbulda hepsininde cebi dolu bir mekanın tuvaletinden çıkarken tuvaletteki personele bahşiş verirken gördüm :) özetle allah yardımcısı olsun istanbulda yaşayanlara...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...