İçeriğe Yönlendir

Fakir Detailingi İçin Tavsiye İstiyorum

Emrah Altun

Recommended Posts

Emrah Altun

Arkadaşlar merhaba;

Aracımdaki çizikleri gidermek -bilhassa kapı kollarındaki tırnak çizikleri- kil uygulaması ile boyayı temizlemek, birazcık parlaklık katmak ve plastik aksamı koyu gösterme niyetim var. Şu ürünler nasıldır? Araç beyaz renk olduğu için pasta-cila tercihinde kararsız kaldım. Uygun yollu cila tavsiyelerinizi ve aşağıdaki ürünler hakkındaki al/alma/yerine şunu al tavsiyelerinizi bekliyorum.

reRSwm.png

iPzHo1.png

tuR90u.png

Mf6WCr.png

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
7 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Farecla wax top alın, sanayide de mutlaka bulursunuz.

En basit ,ucuz ve hızlı çözüm...Arada bir hızlı cilada sürüldümü işlem tamamdır.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Fakir işi diyoruz ama detailing işi pahalı bir iş :)

Kil Valet Pro, cila olarak turtle wax kullandım. 

Siyah aksamlar için valet pro black to the future kullanıyorum çok memnunum. Parlak değil mat orjinal rengine getiriyor.

Hızlı cila olarak da Sonax BSD kullanıyorum. Canlılığı çok güzel.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Cifle silenler var beyazlar bembeyaz oluyormuş, farlara diş macunu, torpidoya da bimdeki silikonlu üründen tamamdır :D

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Bir saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Cifle silenler var beyazlar bembeyaz oluyormuş, farlara diş macunu, torpidoya da bimdeki silikonlu üründen tamamdır :D

Fakir işi budur, en sevdiğim :D

Yorum bağlantısı
Yigit Özdal
Fakir işi diyoruz ama detailing işi pahalı bir iş [emoji4]

Kil Valet Pro, cila olarak turtle wax kullandım. 

Siyah aksamlar için valet pro black to the future kullanıyorum çok memnunum. Parlak değil mat orjinal rengine getiriyor.

Hızlı cila olarak da Sonax BSD kullanıyorum. Canlılığı çok güzel.

BSD yapışkansı bi yüzey kalıyor sizdede oluyor mu ?soft99 fusso coat wax üzerine uyguluyordum parlaklığı güzel ama tozu çabuk çekiyor soft99 fukupikayı sipariş ettim sırf bu yüzden siyah arabada çok sıkıntı çekiyorum

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
6 dakika önce, Yigit Özdal yazdı:

BSD yapışkansı bi yüzey kalıyor sizdede oluyor mu ?soft99 fusso coat wax üzerine uyguluyordum parlaklığı güzel ama tozu çabuk çekiyor soft99 fukupikayı sipariş ettim sırf bu yüzden siyah arabada çok sıkıntı çekiyorum

Bezin ön yüzü ile yaydıktan sonra arka yüzü ile tekrar siliyor musun? Siyah araba hemen hemen ne kullansan toz çekecek kaçarık yok, bezle silerken statik elektrik oluyor, üstüne koyu renk de tozu gösteriyor. Ben hrv ye uyguladım bsd 1 haftalık toz var, 1 kova suyla akar gider, belli de olmuyor gride :)

Yorum bağlantısı
Yigit Özdal

Bezin ön yüzü ile yaydıktan sonra arka yüzü ile tekrar siliyor musun? Siyah araba hemen hemen ne kullansan toz çekecek kaçarık yok, bezle silerken statik elektrik oluyor, üstüne koyu renk de tozu gösteriyor. Ben hrv ye uyguladım bsd 1 haftalık toz var, 1 kova suyla akar gider, belli de olmuyor gride [emoji4]

Ikı ayrı bez ile yapıyorum biri ile cilayı yediriyorum ikinci mf bez ile üstünden geçiyorum waxı ilk sürdüğümdeki kaygan yüzeyi arıyorum işin açığı ama bsd parlaklığına laf demem [emoji4]
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
1 saat önce, Yigit Özdal yazdı:

Yok hocam olmuyor. Köksal hocamın da dediği gibi kuru bezle geçerim üzerinden. Elimi sürdüğümüzde pürüzsüz bir yüzey hissediyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Detailing virüsü vucüda bir girdi mi daha kurtuluşu zor oluyor.:)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Bir saat önce, Yigit Özdal yazdı:

Ikı ayrı bez ile yapıyorum biri ile cilayı yediriyorum ikinci mf bez ile üstünden geçiyorum waxı ilk sürdüğümdeki kaygan yüzeyi arıyorum işin açığı ama bsd parlaklığına laf demem emoji4.png

Yapışkan his olmuyor bende, kulak memesi kıvamında(tabi öncesinde polisaj yapılınca) :)

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
5 saat önce, Yigit Özdal yazdı:

Arkadaş siz nece konuşuyorsunuz?

fusso coat, soft99, fukupika, bsd, valet pro black to the future

Detailinge giriş 101 dersi istiyorum. Bu nedir kardeşim.

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

oto nalburdan g3 pasta ve üstüpü alırdım, nemli üstüpü ile gıcır gıcır tüm çizikler gider. aynı nalburdan o an kampnaylaı cila sorardım, büyük ihtimal oluyor. yıkamalardan sonra da 2 yıkamada bir mesela sonax ıslak hızlı cila ile silerdim.

10 numara gezersiniz.

1er kutu bu malzeme ile 3 ayda bir pastalı cila yapsanız 5 sene falan da gider.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
1 saat önce, Metin Mankal yazdı:

Kullandım..Oldukça başarılı...Tam fakir işi...

https://www.hepsiburada.com/autokit-gold-hizli-cila-500ml-p-OTFALFA1-227

Hocam, dumanını çıkardığım sağlığa zararlı şeyin 20 tanesinin bir arada satıldığının fiyatı bile bundan pahalıysa (bu arada betimlememe hayran oldum) kullanmamak gerekmez mi?

Yorum bağlantısı
Metin Mankal
9 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Hocam, dumanını çıkardığım sağlığa zararlı şeyin 20 tanesinin bir arada satıldığının fiyatı bile bundan pahalıysa (bu arada betimlememe hayran oldum) kullanmamak gerekmez mi?

Benim de dumanını çıkardığım (lanet olası) o şeyin neredeyse tamamı vergi...Cilaya gelirsek...Daha önce kullandığım zengin işi bazı ürünlerle neredeyse aynı sonucu aldım...(Psikolojik etki değildir umarım..)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Çbs teflonlu cila sürün yeter(yerli ürün olur en azından), elle pasta işine girip kendinizi kandırmayın.

Yorum bağlantısı
Bekir Memur
(düzenlendi)

https://www.cilamarket.com/

Çok güzel bölünmüş ürünler var pahalıya gelmiyor 

https://www.cilamarket.com/urun/auto-finesse-spritz-bolunmus-urun-400-ml  Plastikler için çok güzel malzeme zaten kalitesini anlatmama gerek yok

- Şampuan olarak sonax yeterlidir

- Cila olarakta herhangi dolgulu bir cila yeterlidir fakat etkisi kalıcı değil bir kaç yıkama sonra eski haline gelir baştan söyleyeyim ph derecesi bazik olan şampuanlardan uzak durmak lazım. Bana kalırsa fusso coat çok mantıklı olur 1 kez alıyosun uzun süre kullanıyosun. Detaycı sitelerini gezmek gerek çok güzel bölünmüş ucuz kaliteli ürünler var.

- Kil olayıda boya düzeltmeden önce yani pastadan önce yapılması gerek yüzey ne kadar temiz olursa olsun yıkamayla çıkmayan kalıntılar azda olsa hare yapar kil sadece pasta uygulamasından önce yapılmalı.

- Pasta - boya düzeltme ise profesyonel işidir mantığını bilen kişilerin yapması gerek o köşe başındaki yıkamacıdan bozma yerler ful dolgulu pastaları kullanıp cepten para alır. Yüzeydeki hareyi tamamen gidermedikten sonra hiç bir anlamı yok bu yüzden işi iyi bilen kişilerin yapması gerek.

Ucuz bölünmüş malzemeler bulduktan sonra fakir işi detay olur olmaz diye birşey yok.

tarihinde Bekir Memur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
On 19.04.2018 at 08:42, Köksal Yılmaz yazdı:

koksal bey bahsettiginiz su silikonlu urun zarar vermezmi? nedense bana cok masum bir urun gibi gelmiyor da ?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
koksal bey bahsettiginiz su silikonlu urun zarar vermezmi? nedense bana cok masum bir urun gibi gelmiyor da [emoji848]
Hepsi aklınıza yattı da o mu yatmadı sadece :D

O silikonlu ürünle silinmiş bir Focus tan örnek vereyim

309544e076e7fac54cb2c9280a8d9bcd.jpg
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...