İçeriğe Yönlendir

Fakir Detailingi İçin Tavsiye İstiyorum

Emrah Altun

Recommended Posts

Yigit Özdal
Benim lastikler kötü olmuş. Arap sabunuyla bi silmem gerek

Benimkide sararmış abi bekleye bekleye nasıl yapsak [emoji23]
koksal bey bahsettiginiz su silikonlu urun zarar vermezmi? nedense bana cok masum bir urun gibi gelmiyor da [emoji848]

Katılıyorum camlar için birebir ama torpidoya sıkıntı.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Memur
Bir saat önce, Alpay Sumer yazdı:

koksal bey bahsettiginiz su silikonlu urun zarar vermezmi? nedense bana cok masum bir urun gibi gelmiyor da ?

araba içine ev ürünlerini kullanmayın o silikonlu zımbırtıdan cama denemek için aldım pek bi etkisi yok sanırsam camdaki olan cilayı bozuyor kullandıktan sonra hep bi solvent izi oluştu eve götürdüm parkeleri siliyolar çok güzel parlıyor :D

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
53 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Hepsi aklınıza yattı da o mu yatmadı sadece :D

O silikonlu ürünle silinmiş bir Focus tan örnek vereyim

309544e076e7fac54cb2c9280a8d9bcd.jpg

valla dis macunu malum ilk detay urunu denilebilir? cif icinde jantlara belki diye dusundum ama silikonlu mavi renkli igrenc kokan urun i ihh! ? canlanmadi nedense?

ayrica fotograftan pek goremedim iyi mi kotumu ? 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
valla dis macunu malum ilk detay urunu denilebilir[emoji23] cif icinde jantlara belki diye dusundum ama silikonlu mavi renkli igrenc kokan urun i ihh! [emoji23] canlanmadi nedense[emoji41]
ayrica fotograftan pek goremedim iyi mi kotumu ? 
Boyayı bozmuş, sıvı airwick tarzı ürünler de bunu yapıyor arabadan uzak tutulmalı
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
1 saat önce, Bekir Memur yazdı:

araba içine ev ürünlerini kullanmayın o silikonlu zımbırtıdan cama denemek için aldım pek bi etkisi yok sanırsam camdaki olan cilayı bozuyor kullandıktan sonra hep bi solvent izi oluştu eve götürdüm parkeleri siliyolar çok güzel parlıyor :D

Parke de silmeyin bence çok kaygan oluyor yüzey. Biri düşüp sakatlanabilir. Allah korusun

Yorum bağlantısı
Bekir Memur
7 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Parke de silmeyin bence çok kaygan oluyor yüzey. Biri düşüp sakatlanabilir. Allah korusun

üstüne halı örtüyolar pek kaygan olmuyor :)

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Arabanın dışını hallettim. Şimdi içi için ürün arıyorum arkadaşlar.

Burada bi temizlemeciye vermiştim ön torpido ve kapı döşemelerini güzelce temizlemiş ama çok parlak olmuş. Orjinal matlığı gitmiş çok parlak ve yapay duruyor. Sanki üzerine vazelin sürmüşler :) Bunu nasıl halledebilirim. Fabrika çıkışı gibi mat olsun istiyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Apc denilen temizleyicilerden alıp güzelce temizlemeniz gerek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
15 dakika önce, Emrah Altun yazdı:

Arabanın dışını hallettim. Şimdi içi için ürün arıyorum arkadaşlar.

Burada bi temizlemeciye vermiştim ön torpido ve kapı döşemelerini güzelce temizlemiş ama çok parlak olmuş. Orjinal matlığı gitmiş çok parlak ve yapay duruyor. Sanki üzerine vazelin sürmüşler :) Bunu nasıl halledebilirim. Fabrika çıkışı gibi mat olsun istiyorum.

Biz niye göremiyoruz ;)

Bol silikonu basmışlardır, Mustafa örtmenimin dediği gibi yapmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
17 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Apc denilen temizleyicilerden alıp güzelce temizlemeniz gerek.

Link var mı acaba? 

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
  • Çizik giderme
  • Hare giderme
  • Kil
  • Pasta Cila
  • Boya Koruma
  • Rotüş

Arkadaşlar dış bakım için hangi sıralama takip edilmeli?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
25 dakika önce, Emrah Altun yazdı:
  • Çizik giderme
  • Hare giderme
  • Kil
  • Pasta Cila
  • Boya Koruma
  • Rotüş

Rötüş başlı başına ayrı bir iştir, kendi içinde de ayrılır, zımpara gereken/gerekmeyen, tek/çoklu doldurma gibi(boya kurudukça çöker),

Yıkama-demirtozu temizliği-zift/reçine temizliği-kil-pasta-hare giderme-koruma şeklinde sıralama diyebiliriz.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Yigit Özdal
  • Çizik giderme
  • Hare giderme
  • Kil
  • Pasta Cila
  • Boya Koruma
  • Rotüş

-İlk rutuş ve bi kaç ay bekle yoksa İsopropil alkol temizliğinde boyayı alır.

-Kil uygulaması araç durumuna göre sert veya yumuşak kil işlemi

-demir tozu temizliği.

-polish işlemi.

-İsopropil alkol ile pasta kalıntıları ve yağlarının temizliği

-wax ile boya koruma işlemi

Ben genellik bunları uyguluyorum memnunum.

Polish işlemi dikkat ve sabır gerektirir ilk defa yapıyorsanız polish makinasıyla polish makina devirini iyi ayarlamanız gerekir bölge bölge uygulama yapılmalı yumuşak keçe ile başlamanızı tavsiye ederim hatayı koyu renk araç affetmez sırıtır direk istenmeyen olaylar yaşanabilir.Polish makinadı kullanmayacaksanız hareler gitmez sadece dolgu malzemeleri ile geçici süre kapatırsınız kostikli köpükler benzinlikteki köpük makinaları ile iki yıkama sonrası hareler geri gelecektir ve kullandığınız boya koruma özelliğini kaybedecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...