İçeriğe Yönlendir

Focus Segment Liderliği İçin Geliyor!

Onur_Aydın

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Tipi sakat yeni focusun. Satmaz. Satmayacak.

Servis uzun dönem aracın arkasında durmuyor. 

Araçta en önemli şey tip. Vatandaşın ruh haline uygun olacak. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur_Aydın
2 saat önce, Ali Gök yazdı:

neden böyle söylüyorsunuz vw 2007 de çıkardı tsi yi o yıldan beri herkes severek kullanıyor. ecobostlar ne zaman çıktı tahminen  bundan 4 5 sene sonra çıktı ki onlardada hortum patlatma muabbetleri vs oldu az sayıda satıldı ve korkuttu insanları. tsi  güven verdi insanlara alan yine aldı yine almayada devam ediyor haksızlık etmeyin 

47 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bunları bizim ülkemin insanlarına anlatamazsın.

haklısınız aynı şekilde bunları da anlatamayız, ecoboost 9 yıllık bir teknoloji  Uluslararası Yılın Motoru ödülünü üst üste 6 yıl kazanmasında en önemli faktörler.

ama ben tsi yi kötülemiyorum bu şekilde algılanmasın sonuçta aynı marka fsi gibi sorunlu bir motor da üretti daha sonrasında tsi ile bu işi çözdü aynı şekilde ford markası içinde söyleyebiliriz .  

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Fsi kötü değildi, biz lpg ile kötü yaptık. Aynısını Ford, 115 bg t-vct motora yaptığımız gibi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
3 dakika önce, Onur_Aydın yazdı:

haklısınız aynı şekilde bunları da anlatamayız, ecoboost 9 yıllık bir teknoloji  Uluslararası Yılın Motoru ödülünü üst üste 6 yıl kazanmasında en önemli faktörler.

ama ben tsi yi kötülemiyorum bu şekilde algılanmasın sonuçta aynı marka fsi gibi sorunlu bir motor da üretti daha sonrasında tsi ile bu işi çözdü aynı şekilde ford markası içinde söyleyebiliriz .  

fsi da ne sorun var? özetler misiniz? gayet sorunsuz. Hatta en sorunsuz.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

İlk çıkan tsi'ler hiçte sorunsuz değillerdi. Özellilede ilk 180 hp olanların tamamı yağ yakardı.Sonradan motordaki sorunlar azaldı.Kuzenimde 1,6 fsi motorlu 2006 golf+var hala saat gibi çalışıyor ve uzun yolda 5 litre ile dolaşıyor. Kayınçoda 2006 passat 2,0 fsi var oda gayet stabil sorunsuz kullanıyor.Her iki araçta 6 ileri tiptronik klasik şanzımanlı onlardada hiç sorun çıkmamıştır.Eski mallar her zaman yenilerden daha iyi idiler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

2001 borayı satıp 2010 passat aldığımda "bu ne len" demiştim bazı yerlerine.

2010 passatı satıp 2017 Tiguanda da "bu ne len" dediğim yerler var

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Azminize hayranım. [emoji23]
Yine bir focus konusunda vw konuşuyoruz.
Nasıl isterseniz öyle olsun. :) :)

• Beğen 4
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
fsi gibi sorunlu bir motor da üretti daha sonrasında tsi ile bu işi çözdü.

Evet anlat bakalım. Neymiş fsi’ın sorunu ?
Onlar başlattı biz ihtiyar heyeti masumuz.

Tabi ki. Hep öyle oluyor. [emoji23]
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
10 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Mazda'nın Kodo tasarımı denen cümleden esinlenmiş

Nodo tasarımı? 

:D

17 saat önce, Onur_Aydın yazdı:

''insan temelli dizayn felsefesi'' insanların kullanıma ihtiyaç duydukları teknolojileri ergonomik açıdan daha kolay ulaşılabilir ve daha fonksiyonel olarak dizayn ettiklerini yerleştirdiklerini belirtiyor. :) bu ağdalı dili dört kelimelik cümleyi bu kadar uzun anlatmamak içindi.:good1::)

Sorun şu; bu araçları insanlardan başka canlılar için üretmedikleri sürece o tek ifadeye (insan temelli) de pek gerek yokmuş aslında, yorulmasalar iyiymiş... :)

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

İçindeki geliştirmeler güzel olmuş, audi sade ve kullanışlı kabin felsefesi ile daha başarılısını yıllar önce yapmıştı, ford gecikmelide olsa doğru yolu buluyor...

Dış tasarımda ise hep aynı şeyi söylüyorum Focus ilk iki nesilden sonra kendine özgü karakteristik çizgilerini yitirdi ve macera aramaya başladı, her kasada kimliğini kaybetmiş ve arayıştaki bir kore markası görünmeye başladı. Oysa ilk 2 kasada yakalanan sağlam karakter üzerine radikal değişimler yapmadan gitselerdi keşke bugün modelin fanatikleri ve beğenenleri çok daha fazla olurdu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

TV de bazen güzel bayan tv spikeri çıkıyor. Aradan aylar geçiyor mahvediyor kuaförler. Araçlar da ona benziyor.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Otomatik Focus'u beğendim. Tipi güzel, bana Mazda'yı çağrıştırıyor. Vites sisteminin tasarımını Range Rover'dan almışlar. Aslında Mercedes ya da Tesla gibi koldan vitesli olsa da güzel olabilirdi. Tablet gösterge olayı olmamış bence de...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tablet virüs gibi tasarımcılar hapşırdıkça birbine bulaştırıyor. sonradan biri taksa döverdik ama

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Otomatik Focus'u beğendim. Tipi güzel, bana Mazda'yı çağrıştırıyor. Vites sisteminin tasarımını Range Rover'dan almışlar. Aslında Mercedes ya da Tesla gibi koldan vitesli olsa da güzel olabilirdi. Tablet gösterge olayı olmamış bence de...
Mazda 3 neredeyse. Yakışmış. Birde ciğerli motor koysun tamam
Yorum bağlantısı
Onur_Aydın
4 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

fsi da ne sorun var? özetler misiniz? gayet sorunsuz. Hatta en sorunsuz.

4 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Evet anlat bakalım. Neymiş fsi’ın sorunu ?

Benim şahit olduğum fsi jetta lpg yok 80 bin civarı km de sabah ve uzun süre beklemeden sonra çalıştırdığında bir süre titreme problemi yaşıyan aynı araç kuzenimin sevisine trigel dişlisi yağlanması gerekiyormuş belli aralıklarla zincir koptu ve sente kaçırdı araç, başka fsi passat kullanan biride aracın çok cansız verimsiz bir motoru olduğunu ve gürültülü bir çalışma sorunu yaşşadığını hatta şuan çok hatırlamıyorum ama yakıtla ilgili bir problem yaşadığını biliyorum servisinde kabul ettiği garanti kapsamında değişim yaptıkları, 

Sorunlu dedik hata ettiysek gençliğimize verin  :) konuyu tekrardan yeni focusa çevirelim :) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Ben genel olarak beğendim. Ama çok Kore'msi gibi geldi. Ford logosunu çıkarsalar Hyundai-Kia filan derim. Kötü mü? Bence kesinlikle değil. Sevdiğim bir tarz.

Özellikle otomatik vites düğmesi çok güzel olmuş. Güzel bir detay. İç tasarım genel olarak bana hitap etmese de kötü değil bence. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Şu multimedyayı yama gibi koymasalar da ön cama vantuzla sabitleseler daha güzel duracak :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mutlu Kanter

Alaman  sitesinden   konfigüre  ettim üstüne  yüzde 10 koydum aman aman  araç oldu 175 bin tl  abartlı bir rakam bence :)

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

yavaş gelsin yeni corolla da geliyoe bu sefer corolla olmuş. çağa uygun teknolojik donanımlar vs de var artık 4 teker halojen far klasik corolla çağ atlamış.
Yine civic ve megane de güzel araçlar ve iddialı focus zor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
yavaş gelsin yeni corolla da geliyoe bu sefer corolla olmuş. çağa uygun teknolojik donanımlar vs de var artık 4 teker halojen far klasik corolla çağ atlamış.
Yine civic ve megane de güzel araçlar ve iddialı focus zor
Yeni Toyota'ın farlarını bir ay önceden bantta gördüm imalat anında. Muhteşem yapılıyor. %100 yerli yapılıyor olması da cabası
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
4 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Yeni Toyota'ın farlarını bir ay önceden bantta gördüm imalat anında. Muhteşem yapılıyor. %100 yerli yapılıyor olması da cabası

Renoyu ara da onlarda yerli yapsınlar megane farlarını.. Aynadan geldiğini görünce yol veriyorum, fazla görmeyim diye..

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
adamlar bixenon far getiremedi daha ayıp yahu yıl oldu 2018. İnşaAllah adam gibi farlar güzel donanımlar gelir. Yıl 2018 hala kumandadan cam açıp Kapanmaz aynalar düğme ile kapanır vs. Yerli olması sevindirici son kasanın da farları yeri galiba

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...