İçeriğe Yönlendir

P21/5w Ampul

Hasan Yıldız

Recommended Posts

Hasan Yıldız

Ürunu malum cin seddi arkasi saticisindan aldim.Evde batarya da denedim Ampul kutupsuz +/- yon fark etmiyor her turlu yaniyor.5 w kismi kisik 21w kismina akim verince kuvvetleniyor.Ama araca taktigimda 5w yani parkta yanmiyor.Direnc yanigi kokusu geliyor.Fren modunda sikinti yok yaniyor.Park acik fren modunda fren gene yaniyor ama park yanmiyor.yuvalari kontrol ettim ampul kilitlendiginde ayaklar tam denk geliyor.Herturlu kombinasyonu yaptim sag-sol ve diger ampulu de denedim durum anlattigim gibi.Ben bu kisitli elektirik bilgimle anlam veremedim yardimci olacak arkadaslarin yorumlarini bekliyorum.

Servet Bey selamlar[emoji16]

dbc73f4c5477e28b14740c6583f4ab0b.jpg

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Klasik dert :)

Ampül duyu içinde polarize çakışması olmasın diye part hattında diod olmalı, bunda yok. Led sökülecek ve yanan 60 ohm direnç değişecek ilave diod konacak. Yarışmacı arkadaşlara başarılar [emoji879]️

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız
Klasik dert [emoji4]

Ampül duyu içinde polarize çakışması olmasın diye part hattında diod olmalı, bunda yok. Led sökülecek ve yanan 60 ohm direnç değişecek ilave diod konacak. Yarışmacı arkadaşlara başarılar [emoji879]️

Ama evde sarjli matkap akusunde sikintisiz bir sekilde calisiyor.Amper yuksekliginde boyle bir sorun oluyor anladigim kadari ile.Sokmek mi? Daha evvel sokecem diye bi tane mefta olmustu.Cekik gozlulerin saglamlikla arasi pek yoktur ama meret acilasi bisey degil.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sıkıntı araç tesisatında. Voltaj led içine girince dönüp fren hattına ulaşıyor. Tek tek denerken sıkıntı olmaması ondan.
Sökmesi evet zordur. Yada stop yuvasına gelen park ucunu bulup araya diod atacaksın. Ama led içindeki direnç kavruk. Yarın tamamen yanacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Şu çöplere para dökmekten ne zaman vazgeçiceksiniz :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

cıkardılar bu basımıza ledleri :) denedim birdaha dedim takmayacagım led hiçbir yere. benim frenlerde aracı azızaya düşürmüştü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Şu çöplere para dökmekten ne zaman vazgeçiceksiniz [emoji4] 

Ben de diyorum iyisini alın diye :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız

Servet Bey in klavuzlugun da bu is bende. Tekrar tesekkur ederim.
Selcuk ve Mehmet Bey e en derin saygilarimi sunuyorum.Ucuz urunleri ,bizi mesgul ettikleri icin hastasiyiz.Bak yine bir suru sey ogrendim.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...