İçeriğe Yönlendir

Vw Jetta Tavsiyesi

mustafa çetinkaya

Recommended Posts

mustafa çetinkaya

Hayırlı akşamlar forumun fikrini almak içimi rahatlatıyor :) Bi tavsiye isteyeceğim sizden;

corolla ile jetta bakıyordum toyotalar da bu fiyatlara o yüzden jetta tercih etmek istedim 

Jetta 1.2 Tsi Highline Sunroof, Xenon ve led far, içi Bej rengi, 30.000 bin Km 2015 model  manuel beyaz renkli 

fiyatta 82 bin tl sizce nasıl alınır mı? 

Yorum bağlantısı
mustafa çetinkaya
Bir saat önce, Emre Öğüt yazdı:

octavia diyorum ben daha donanımlı ve bence artısı çok daha fazla

octavia da güzel seviyorum da ama jetta alacağım büyük ihtimal o yüzden yukarıdaki özelliklerdeki arabayı sordum :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
34 dakika önce, mustafa çetinkaya yazdı:

Hayırlı akşamlar forumun fikrini almak içimi rahatlatıyor :) Bi tavsiye isteyeceğim sizden;

corolla ile jetta bakıyordum toyotalar da bu fiyatlara o yüzden jetta tercih etmek istedim 

Jetta 1.2 Tsi Highline Sunroof, Xenon ve led far, içi Bej rengi, 30.000 bin Km 2015 model  manuel beyaz renkli 

ikisi çok farklı araçlar.  sürün test edin hangisi hoşunuza gittiyse onu alın. Tipi rengi hangisi içinize siniyorsa.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

48 dakika önce, mustafa çetinkaya yazdı:

octavia da güzel seviyorum da ama jetta alacağım büyük ihtimal o yüzden yukarıdaki özelliklerdeki arabayı sordum :) 

sadece iki seçenek varsa jettanın ölüsünü corollaya tercih ederim

Yorum bağlantısı
Mustafa Karaaslan

2016 1.4 tsı bluemotion manuel comfortline yaklaşık 3 4 aydır kullanıyorum memnunum tavsiye ederim. 1.2 tsı kullanan bir abimiz vardı onun konusunda gayet detaylı incelemesi mevcut fikir vermesi açısından yardımcı olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
mustafa çetinkaya

2 seçenek vardı corollayı eledim tek seçenek jetta. 

Onda da yukarıda saydığım özelliklerde bi araç buldum içime sindi fiyat 82.000 TL olunca bi yandan sormak ta istedim verilir mi diye.

Yorum bağlantısı
mustafa çetinkaya
Bir saat önce, Mustafa Karaaslan yazdı:

2016 1.4 tsı bluemotion manuel comfortline yaklaşık 3 4 aydır kullanıyorum memnunum tavsiye ederim. 1.2 tsı kullanan bir abimiz vardı onun konusunda gayet detaylı incelemesi mevcut fikir vermesi açısından yardımcı olur.

yakıtı nasıl peki şehir içinde şu ana kadar nasıl deneyimleriniz.

59 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Bu piyasada hic bir araca para verilmez normalde ama el mahkum.

Malesef katılıyorum şu an hiç biri değerini haketmiyor ama dediğiniz gibi mecbur 0 km si 120.000 TL olunca piyasa da bu kadar pahalanmışken normal gelmeye başladı fiyatlar.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karaaslan

yakıtı nasıl peki şehir içinde şu ana kadar nasıl deneyimleriniz.

Yakıtı değişken motor çok esnek sakin kullanırsan şehiriçi tüketim 6 litre ama devir çevirerek kullanırsan tabiki her araba gibi yakıyor. Ama benzinli olmasına rağmen yakıtı korkutmasın 1.4 tsı için konuşuyorum gidişi rahatlığı yanında yakıt gözüne bile gelmez. En azından benim gelmiyor. e4904440e86d3562294a4a218f8ff28d.jpg
Bu attığım fotoğraf Ankara Karabük arası yol bilgisayarı verileridir. Karar sizin..
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
mustafa çetinkaya
Bir saat önce, Mustafa Karaaslan yazdı:

Yakıtı değişken motor çok esnek sakin kullanırsan şehiriçi tüketim 6 litre ama devir çevirerek kullanırsan tabiki her araba gibi yakıyor. Ama benzinli olmasına rağmen yakıtı korkutmasın 1.4 tsı için konuşuyorum gidişi rahatlığı yanında yakıt gözüne bile gelmez. En azından benim gelmiyor.
Bu attığım fotoğraf Ankara Karabük arası yol bilgisayarı verileridir. Karar sizin..

Çok teşekkürler sizide zahmete soktum bu kadar. ş içi 6 lt ise çok iyimiş zaten sakin kullanan biriyim. ş dışı daha da aşağıları görmek mumkun anlasılan

Yorum bağlantısı
mustafa çetinkaya
(düzenlendi)
Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Günlük güzergahınız nasıl? Kaç km? bir binişte kaç km gidiyorsunuz?

çok değil günlük güzargah 20 km seyrek trafik en fazla. uzun yolda aksaray izmir 700 km

tarihinde mustafa çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)

Salı günü bende 2012 1.2 jetta Highline aldım (sunroof hariç dolu) Aracı daha yeni aldığım için yakıt konusunda birşey diyemem ama şuanki gözlemlerime göre sakın ve dikkatli kullanınca gayet az yakıyor ama seri kullanıncada ciddi derecede fazla yakıyor.

Araca tam bir alışıyım önümüzdeki ay depoyu fulleyince sağlıklı sonuçlar elde ederim.
Banada toyota al diyen çok oluyordu ama dış taşarımı benim hoşuma gitmediğinden hiç kıyaslamadım bile.

4 Günlük kullanımda jettada sevmediğim ve gözüme batan 2 konu oldu. 1. kol dayama biraz açlak ve çok geride(hareketli olmaması kötü) 2. şaft tüneli biraz fazla ve arka havalandırma çok aşırı geride ortada oturacak için biraz sorun.

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
mustafa çetinkaya
Bir saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Salı günü bende 2012 1.2 jetta Highline aldım (sunroof hariç dolu) Aracı daha yeni aldığım için yakıt konusunda birşey diyemem ama şuanki gözlemlerime göre sakın ve dikkatli kullanınca gayet az yakıyor ama seri kullanıncada ciddi derecede fazla yakıyor.

Araca tam bir alışıyım önümüzdeki ay depoyu fulleyince sağlıklı sonuçlar elde ederim.
Banada toyota al diyen çok oluyordu ama dış taşarımı benim hoşuma gitmediğinden hiç kıyaslamadım bile.

4 Günlük kullanımda jettada sevmediğim ve gözüme batan 2 konu oldu. 1. kol dayama biraz açlak ve çok geride(hareketli olmaması kötü) 2. şaft tüneli biraz fazla ve arka havalandırma çok aşırı geride ortada oturacak için biraz sorun.

çekiş ile ilgili bir probleminiz var mı tatmin ediyor mu

Yorum bağlantısı
Mustafa Karaaslan
12 dakika önce, Uğur Kamil yazdı:

Bendeki üst kasa fark var mıdır bilmiyorum ama bendeki hem ileri geri hemde yükseklik ayarlı. Şaft tüneline bende katılıyorum.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
8 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Kol dayama kapak kısmi kalkıp ayarlı olmalı

2013 makyajlılarında öyle, ondan öncekilerde öyle değil. Yada bendeki değil tam çözemedim.

7 dakika önce, mustafa çetinkaya yazdı:

çekiş ile ilgili bir probleminiz var mı tatmin ediyor mu

Erzurumdan ovit üzerinden Rizeye geldim bir sorun yaşamadım. Araçta 3 kişiydik.
Sadece rampa çıkışında devir çok düşükse vites küçültmek gerekiyor ama devir yüksekse sorun yok yada vitesi küçültüp uygun vitese aldıktan sonra gaza yüklenince gitmem demiyor hızlanıp vites yükseltmene imkan veriyor.

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
(düzenlendi)
4 saat önce, mustafa çetinkaya yazdı:

Ben jetta kullanicisi olarak size de jettayi şiddetle tavsiye ediyorum.

Bir de bluemotion olaniysa(2015in ikinci yarisindan sonra uretilenler  bluemotion) yakit olarak eski nesil motora gore daha da avantajli olursunuz. 

Yakit olarak sizi memnun edecektir. Ben Bursa şartlarinda 2500 kmlik kullanimda 6.1lt ortalama ile geziyorum. 

Performans olarak da gunluk ihtiyaclari fazlasiyla karsilayabildigini soyleyebilirim. Ozellikle de ara hizlanmalarda cok basarili. Acayip esnek.

Corolla ile ilgili hic bir tecrubem olmadigi icin yorum yapamiyorum.

tarihinde Tevfik Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
31 dakika önce, Uğur Kamil yazdı:

2013 makyajlılarında öyle, ondan öncekilerde öyle değil. Yada bendeki değil tam çözemedim.

Erzurumdan ovit üzerinden Rizeye geldim bir sorun yaşamadım. Araçta 3 kişiydik.
Sadece rampa çıkışında devir çok düşükse vites küçültmek gerekiyor ama devir yüksekse sorun yok yada vitesi küçültüp uygun vitese aldıktan sonra gaza yüklenince gitmem demiyor hızlanıp vites yükseltmene imkan veriyor.

Hocam kaça aldınız 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
23 dakika önce, Nuri Güngör yazdı:

Hocam kaça aldınız 

2012 1.2 Highline 94binde kazasız boyasız 2. sahibinden(2. sahibi 5 ay kullandı) ilk sahibindeyken full servis bakımlıydı 64.000 tl aldım.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Araç piyasası tutturduğuna gidiyor gerçek fiyatımı gerçek değerimi belli olan yok..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin
21 saat önce, mustafa çetinkaya yazdı:

Bence alınır,ayrıca tavsiye ederim.Daha önce toyota corolla,auris 1.33 atmosferik kullanmış biri olarak kesinlikle jettayı öneririm.Biraz yüzü eskidi ama yakışıklı kerata:tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Şahsi fikrimdir,yoruma kapalıdır :) Daha önce 1.2 tsi ve dsg kombinasyonunu kullanmış biri olarak,asla bu motoru olan bir araç almam. 1.4 tsi bakmanızı tavsiye ederim. Böyle büyük bir parayı 1.2 tsi motorlu bir araca vermek pek mantıklı değil bence. Hakkınızda hayırlısı olsun,rabbim gönlünüze göre versin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...