İçeriğe Yönlendir

Fiesta 2013 1.5 tdci yağ seçimi ?

Huseyin Yıldız-2

Recommended Posts

Huseyin Yıldız-2

fiesta 2013 1.5 tdci trend arabam 92 bin km de bakım yaptıracam filtreleri sipariş ettim ancak yağ konusunda çok kararsız kaldım

Castrol Magnatec STOP-START 5W-30 A5 4Litre  100liraya bu yağdan sipariş verdim ama kararsız kaldım iptal etmeyi düşünüyorum ve sizden yağ tavsiyesi istiyorum.şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Tam sentetik olmasını tavsiye ederim, marka olarak ben motul veya liqui moly öneririm, bunlar bulunamiyorsa mobil1 esp serisi 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Tam sentetik olsun, iyi markalardan birini seç yeter, Mobil_castrol_Liqui gibi.... zaten yazmış arkadaşta....

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Motul 5w30 eco clean alabileceğiniz en iyi yağdır, dikkat edin sahtesi coktur bayidrn almaya çalışın, bulamazsanız mobil 1 5w30 esp alip geçin fazlasiyla yeterli

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

aslında çok pahalı yağlara gerek yok, Çağatay beyin dediği gibi yapın, Mobil 1 ESP baba yağdır, onu alın geçin, benimde yaptığım gibi :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
11 dakika önce, Çağatay Özsoy yazdı:

Motul 5w30 eco clean alabileceğiniz en iyi yağdır, dikkat edin sahtesi coktur bayidrn almaya çalışın, bulamazsanız mobil 1 5w30 esp alip geçin fazlasiyla yeterli

Foruma daha önce de bir kaç kere yazdım bu sahte Motul olayını.

Özellikle disbritöre sordum. Piyasada sahte Motul yağ olduğundan bahsediliyor durum nedir diye. Biz şimdiye kadar öyle olayla karşılaşmadık. Kısaca şehir efsanesi dediler. Yabancı forumlarda geçmiş bu olay ama ülkemizde daha sahte Motul gören duyan yok. Çünkü sanayide usta bile bu yağı tanımıyor. Emin olun Castrol ve Mobil’in çok daha fazla sahtesi vardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
24 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Foruma daha önce de bir kaç kere yazdım bu sahte Motul olayını.

Özellikle disbritöre sordum. Piyasada sahte Motul yağ olduğundan bahsediliyor durum nedir diye. Biz şimdiye kadar öyle olayla karşılaşmadık. Kısaca şehir efsanesi dediler. Yabancı forumlarda geçmiş bu olay ama ülkemizde daha sahte Motul gören duyan yok. Çünkü sanayide usta bile bu yağı tanımıyor. Emin olun Castrol ve Mobil’in çok daha fazla sahtesi vardır.

çokta ucuzmuş, mobil ESP den ucuz :) hemde 4 lt. si

https://urun.n11.com/motor-yagi/motul-8100-x-clean-fe-5w30-4lt-100-sentetik-motor-yagi-P170629319?gclid=CjwKCAjwwuvWBRBZEiwALXqjw7ME124_Z_98HcfHXkMAXSOr0Y0VbPTApuW_Oa6GPzZlYtJyozEvqxoC8EgQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
26 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Piyasada sahte Motul yağ olduğundan bahsediliyor durum nedir diye. Biz şimdiye kadar öyle olayla karşılaşmadık. Kısaca şehir efsanesi dediler.

faturalı belgesi ile gösterdim, saha sorumlusu bir daha uğramadı, başka markada, inkar iyidir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Bu pahalı bile 105 liraya aldım aynı yağı. :) 

1 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

faturalı belgesi ile gösterdim, saha sorumlusu bir daha uğramadı, başka markada, inkar iyidir

Varsa belgesi ispatı paylaş abi bizde öğrenelim. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
9 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Bu pahalı bile 105 liraya aldım aynı yağı. :) 

Varsa belgesi ispatı paylaş abi bizde öğrenelim. 

her belgeyi paylaşamıoz maalesef açığa :mangal:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Valla arıyorum tarıyorum yurtdışı çekilmiş bir kaç fotodan öteye geçemiyor. Her yerde sahte motul adı geçiyor ama belge foto hiç bişe yok.

Gerçekten varsa belgesi ispatı öğrenmek istiyorum. 

Ha olmadı Liqui Moly alırız. Onunda var mı sahtesi abi? 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

takılma motul diye, çokmu iyi sanıyorsun, al Mobil 1 devam eeeet :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
15 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

başka markada,

marka başka idi, spesifik olarak motul değil onu yazayım.

Yağ da maalesef he zaman birşeyler döner, yayfın satılan pahalı bir ürün ve devamlı bir ihtiyaçtır.

1 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

takılma motul diye, çokmu iyi sanıyorsun, al Mobil 1 devam eeeet :)

facede kuvvetliler bu ara

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Onaylar, özellikler aynı olduktan sonra marka fark etme bence.

Yorum bağlantısı
Huseyin Yıldız-2

teşekkür ederim değerli yorumlarınız için

Yorum bağlantısı
Huseyin Yıldız-2

yanlız bu ford spefikasyonlarının bir önemi var mı ? bu yağlardan çoğunda ford spefikasyonunu geçtim açıklamalarında ford yazısı dahi geçmiyor o konu beni düşündürüyor. mobil1 espde de yazmıyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
11 dakika önce, Huseyin Yıldız-2 yazdı:

yanlız bu ford spefikasyonlarının bir önemi var mı ? bu yağlardan çoğunda ford spefikasyonunu geçtim açıklamalarında ford yazısı dahi geçmiyor o konu beni düşündürüyor. mobil1 espde de yazmıyor.

her marka kendi motoru için muhtelif yağ modellerine onay verir. Bir üst segment yağ kullanılabilir biraz pahalı olur ama önemli olan alt segment yağı kullanmamak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
17 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

marka başka idi, spesifik olarak motul değil onu yazayım.

Yağ da maalesef he zaman birşeyler döner, yayfın satılan pahalı bir ürün ve devamlı bir ihtiyaçtır.

facede kuvvetliler bu ara

biliyormusun face de bu tür şeylere hiç bakmam, hatta face pek bakmam,  Mobil, Castrol vs.  markalar sağlam olsun yeter, reklam gereksiz...

15 saat önce, Huseyin Yıldız-2 yazdı:

daha üst standartta Fordunkini aşıyor rahat ol :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
1 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Ben olsam üreticinin onayını ararım, markaya pek bakmam.

onayından daha üst segmentse üretici sana afferim der yalnız,  araca hakettiğinden daha iyi yağ koyup bakıyorsun diye :) marka başka konu....

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
onayından daha üst segmentse üretici sana afferim der yalnız,  araca hakettiğinden daha iyi yağ koyup bakıyorsun diye [emoji4] marka başka konu....
Fark hissedemeyiz bence.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

hemen değil, bunların motora etkisi uzun vadede ortaya çıkar zaten, çok yol yapanlarsa bunu çabuk farkeder ve iyi bilir kardeş, bende yılda 20 bin km falan yaparım, yani aracı çok az kullanıyorum gibi, bende faydasını pek hissedemem diyebiliriz ama şu var, 12 senedir aynı arabayı kullanıyorum, uyduruk yağ kullansaydım bugünki ayarda olmazdı bu motor, birşeyler giderdi, dediğim gibi kalite olacak faydasını uzun sürede görürsün,   zaten aman aman fiyat farkı yok normal yağla über yağ arasında, nesini tartışıyoruz, iyisini al geç...

az kullanan yada 3-5 senede araç değişen için önemsiz zaten, normal yağ kullan, sonra alan veya ondan sonra alan düşünsün, o düşünürken tamiri ben hala aynı ayarda kalan arabama binmeye devam ederim nasılsa :tongue:

Yorum bağlantısı
Huseyin Yıldız-2

kıymetli görüşleriniz için teşekkür ederim Mobil 1 Esp 5w-30 alıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...