İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Hankook Marka Lastik Seçimi

Serkan Ataman

Recommended Posts

Serkan Ataman

Merhaba,

bugün yazlık lastik taktırdım michelin bayinde hankook marka.toplamda 740tl tuttu.michelin energy saverlar 1080 tl tutunca bende hankook tercih ettim.yazlık model ve xl modeli.sizce yanakların xl olması aracı yorar mı?bayi müdürü fiestaların kemikli ve çok hafif olmayışından dolayı bu lastikleri rahatlıkla kaldıracağını belirtti.araç zaten çok az kö yapıyor o sebeple tercih ettim açıkçası.lastikler 175 65 14 ebatlarında bu arada.

saygılar

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

XL dediginiz olay yanak korumalı lastik oluyor.Aracı yormayla alakası yok. Orijinal ebatlarda hiç bir lastik aracı yormaz. :good1:

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

yanak 50 olunca biraz gerekli sanki, yinede neredeyse 5 senelik 195-50-15 lastiklerim yanaktan balon yapmadı, ama jant korumalı bu lastik, jant kısmı kalın, yanaklar yumuşak, sert şekilde çukurada girdim kaç kez, bu kadar zaman zarfında anca şimdi 1 tanesinde tabandan tel kopması oldu, kısaca dayanır, yalnız 4 kişi bagajda dolu ve birazda takır tukur yollarda kullanıyorsanız yanak destekli lastik iyi olur, bence destekli almanız iyi olmuş, nede olsa bir zararı yok :)

fiyat güzel ayrıca, benimkilerin 4 ü  1168 tl. gibi birşey tutuyor....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

lastik alırken şunlara bakarım önce,  ıslakta sürüş A, yuvarlanma dirence yakıt olayı en fazla C olacak, ses 68 db.  daha kötüsü direk elenir....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
16 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

lastik alırken şunlara bakarım önce,  ıslakta sürüş A, yuvarlanma dirence yakıt olayı en fazla C olacak, ses 68 db.  daha kötüsü direk elenir....

o testleri kim yapıyor?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

ona göre alıp en azından biraz daha iyi diyorum, sonrası kendim kullanıp derecelendiriyorum :) yanlışsa basıyorum kalayı :D

o testlerdede bariz Money Talk var, tıpkı başka testlerde hatta labratuvar testleride dahi....  kendin onaylayacaksın....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

o testlerdede bariz Money Talk var,

o testleri her marka kendi yapıp açıklıyor, money bile yok :)

kaç ps bu lastik aranan fiesta?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
3 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

o testleri her marka kendi yapıp açıklıyor, money bile yok :)

kaç ps bu lastik aranan fiesta?

90 yeterlimi :)

Yorum bağlantısı
Serkan Ataman
On 21.04.2018 at 20:39, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Bu lastiğin etiketinde de ıslak zemin A,yakıt C olarak belirtilmişti ama db olayına bakmadım açıkçası.bakalım hayırlısı artık,inşallah memnun kalırız.

On 21.04.2018 at 20:37, Mert Yeldan yazdı:

Yakıtı 1 litre kadar arttırır. Tel aksamı güçlendirilmiş lastik.

1 litreye kadar etki edermi gerçekten,eğer öyle ise kötü..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

hayırlı olsun, bende hala karar veremedim, egp çok pahalı, acaba diyorum senin gibimi yapsam, 700-800 liraya mı yoksa 1200 lirayamı, bu lastikler arasında düşündüğüm gibi çok fark yokmu yoksa....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...