İçeriğe Yönlendir

Tamir Önerisi Iphone 6S

Hüseyin Arık

Recommended Posts

Hüseyin Arık

Merhabalar elimde çok hor kullanılmış bir iphone 6s mevcut. Telefon kılıfsız kullanılmış ekranda çatlak ve kırıklar mevcut.

Cihazın garantisi 18 mayısta bitiyor.

Sizce garantisi bitmeden serviste mi tamir ettirmeliyim ( apple sitesinde fiyat 629 tl)

Yoksa herhangi bir tamircide mi ? ( ortalama 250-300 tl)

Şu an Hakkarideyim en yakın apple anlaşmalı bayi Van da. Kısa süreli tamir için telefonu nereye göndermemi tavsiye edersiniz ?

Son olarak üste bir miktar para ödeyip telefonu sıfır cihazla değiştirme gibi bir olay varmış onun şartlarını bilen var mı ?

IMG]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180422/b68ad269063b12e40e880d35fd9b2ff8.jpg[/img]

c4f2fd89d5759fc6fd2ca6a3b5a060c6.jpg

d0cee08ae1919bd4df8457c702d5a3ae.jpg

4355601ef819812cb23a4ade9f81649e.jpg

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Apple size alternatif sunar zaten tek problem ekransa ekran parası ister eğer iki üç yer veya kasada problem varsa değişim fiyatı ister 1500 2000 arası. En memnun kaldığım ofis iletişim fakat onlarda apple merkeze zorlu center a gönderiyorlar. Ups kargo ile İstanbul ofis iletişime gönderecem diyeceksin internet sitesinde anlaşma kodu mevcut ücretsiz gönderiyorsun. Telefonu uygun kutu ile problemli cihazlarını ve ad soyad adres telefon numarası telefon imei numarası ve problemlerin yazılı olduğu kağıt koyun gönderin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Arık
Apple size alternatif sunar zaten tek problem ekransa ekran parası ister eğer iki üç yer veya kasada problem varsa değişim fiyatı ister 1500 2000 arası. En memnun kaldığım ofis iletişim fakat onlarda apple merkeze zorlu center a gönderiyorlar. Ups kargo ile İstanbul ofis iletişime gönderecem diyeceksin internet sitesinde anlaşma kodu mevcut ücretsiz gönderiyorsun. Telefonu uygun kutu ile problemli cihazlarını ve ad soyad adres telefon numarası telefon imei numarası ve problemlerin yazılı olduğu kağıt koyun gönderin.

Şimdilik görünen sadece ekrandaki çatlaklar kırıklar onun harici bir problem yok.
Cihazı gönderirken orijinal kutu mu isteniyor ille ?
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Son gelen 11.3 güncellemesi ile, sonradan ekranı değişen cihazların dokunmatiğinin çalışmadığını okudum. Bunu da bir araştırın bence. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Arık
Son gelen 11.3 güncellemesi ile, sonradan ekranı değişen cihazların dokunmatiğinin çalışmadığını okudum. Bunu da bir araştırın bence. 

Siz söyleyince baktım iPhone 8 akıllı telefonlarında 3.parti servislerden değiştirilen dokunmatik ekranlar için sorun oluyor yazıyor çoğu yerde. En sağlamı apple servisinde ekran değiştirmek olacak anlaşılan.
Teşekkürler yanıtınız için.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
4 saat önce, Hüseyin Arık yazdı:

Şimdilik görünen sadece ekrandaki çatlaklar kırıklar onun harici bir problem yok.
Cihazı gönderirken orijinal kutu mu isteniyor ille ?

Hayır orjinal kutu değil telefona yolda zarar gelmeyecek bir kutu strafor ile etrafını destekleyebilirsin bir kutu bulup telefon sağlam kalmış olur. Ekran değişimini ofis iletişim yapmıyor direk apple zorlu center a gidiyor. Ben 4 kez ofis iletişime gönderdim hepsinde değişim oldu sonuncusunda 6 64 gb yerine 6s128 gb gönderdiler?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Arık
Hayır orjinal kutu değil telefona yolda zarar gelmeyecek bir kutu strafor ile etrafını destekleyebilirsin bir kutu bulup telefon sağlam kalmış olur. Ekran değişimini ofis iletişim yapmıyor direk apple zorlu center a gidiyor. Ben 4 kez ofis iletişime gönderdim hepsinde değişim oldu sonuncusunda 6 64 gb yerine 6s128 gb gönderdiler[emoji4]

Sitesini inceledim öğrendim teşekkür ederim. Yarın birde kendileriyle konuşacam. Siz şanslıymışsınız ben de memnun kalırım umarım. [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 23.04.2018 at 00:16, Arif Aykın yazdı:

Hayır orjinal kutu değil telefona yolda zarar gelmeyecek bir kutu strafor ile etrafını destekleyebilirsin bir kutu bulup telefon sağlam kalmış olur. Ekran değişimini ofis iletişim yapmıyor direk apple zorlu center a gidiyor. Ben 4 kez ofis iletişime gönderdim hepsinde değişim oldu sonuncusunda 6 64 gb yerine 6s128 gb gönderdiler?

ücretsiz mi yaptılar kırık ekranda değişimi?

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)
3 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

ücretsiz mi yaptılar kırık ekranda değişimi?

Yazdığım yazıyı tekrar okudum Hüseyin Arık da yanlış anlamamıştır umarım ? ekran kırıldı değişim oldu gibi. Bende ekran değişimi olmadı çok ama çok şükür hiç ekranım kırılmadı:nazar: anlatmak istediğim ekran kırıldığında servisler değil apple zorlu center da değişim yapıyor ve servise gidiyor. Ofis iletişim servis süresi max 1 hafta resmî tatil falan yoksa eğer zorlu center a giderse 2 hafta oluyor bu süre 

On 23.04.2018 at 00:21, Hüseyin Arık yazdı:

Sitesini inceledim öğrendim teşekkür ederim. Yarın birde kendileriyle konuşacam. Siz şanslıymışsınız ben de memnun kalırım umarım. emoji4.png

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Yan sanayi ekran problemi 11.3.1 ile çözüldü. Dışarıda yaptırırsanız bu konuda sıkıntı yaşamazsınız artık.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Arık
Yan sanayi ekran problemi 11.3.1 ile çözüldü. Dışarıda yaptırırsanız bu konuda sıkıntı yaşamazsınız artık.

Dün güncelleme geldi orda okudum bende.
Ofis iletişim ekran onarımına 740 tl , telefonun sıfırıyla değişimine ise 1700 civarı fiyat söyledi.
Benim için en makulu dışarda yaptırmak oldu bu durumda.
Yan sanayi + Spigen kılıf ile işi çözecem [emoji2]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
On 22.04.2018 at 23:19, Erkan Işık yazdı:

garantiye yolla yenisi gelir

Apple markasının Garantiye yolla, store'a götür, genpa'ya ver yenisi gelir algısını bir yıkamadık gitti. Sırf bu iyi niyet suistimal edildiği için Apple Türkiye'de cihaz değiştirme olayını resmen kısıtladı. Ekranı kırılan bir cihazı bedelsiz dünyada hiç bir store değiştirmez. Cihazda gözle görülür bir problem varsa değişim yoluna gidiyorlar. Store'a götürdüğünüzde İpad ile bağlanıyorlar ve bizim obd cihazı gibi ne sorunu varsa görüyorlar. Orada sizin iyi niyetinize istinaden çalışan değişim opsiyonu sunabiliyor ama store'a giderken ya da servise %100 değişiceği aklınıza gelmesin. Yan sanayi ekran hususuna gelirsek takmayın, taktırtmayın. İmkan varsa store'da orijinal ekran yoksa, lcd sağlamsa dış cam değiştirme yoluna gidilmeli (garantiniz varsa garanti dışı kalır) Geçmiş olsun arkadaşa tekrar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Arık
Orijinal ekran 629 TL ofis neden fazla fiyat vermiş

http://www.escservis.com/fiyat-listesi/ 

Konunun ilk mesajında bende 629 tl dedim apple sitesinde yazan fiyat o. Ama bana ordaki yetkili bu fiyatı söyledi sanıyorum cihazı plus model olarak algıladı şahsen yanlış bilgi verdiğini düşünüyorum.
Yorum bağlantısı
Hüseyin Arık
Apple markasının Garantiye yolla, store'a götür, genpa'ya ver yenisi gelir algısını bir yıkamadık gitti. Sırf bu iyi niyet suistimal edildiği için Apple Türkiye'de cihaz değiştirme olayını resmen kısıtladı. Ekranı kırılan bir cihazı bedelsiz dünyada hiç bir store değiştirmez. Cihazda gözle görülür bir problem varsa değişim yoluna gidiyorlar. Store'a götürdüğünüzde İpad ile bağlanıyorlar ve bizim obd cihazı gibi ne sorunu varsa görüyorlar. Orada sizin iyi niyetinize istinaden çalışan değişim opsiyonu sunabiliyor ama store'a giderken ya da servise %100 değişiceği aklınıza gelmesin. Yan sanayi ekran hususuna gelirsek takmayın, taktırtmayın. İmkan varsa store'da orijinal ekran yoksa, lcd sağlamsa dış cam değiştirme yoluna gidilmeli (garantiniz varsa garanti dışı kalır) Geçmiş olsun arkadaşa tekrar.

Ben apple ile bir ay önce iphone 8 plus alarak tanıştım. Elimde arızalı iphone 5s vardı. İphone kullanan tüm tanıdıklarıma sordum neredeyse hepsi servise telefonu nasıl göndereceklerini bile bilmezken telefonun sıfırı ile değişeceğini söylüyordu. Aynı sizin dediğiniz gibi bir algı. Benim 6s cihazın garantisi 18 mayısta bitiyor aklımdaki çelişki bu yüzden garantisi 12-14 ay olsa appleda yaptırırıdım. Zaten 20 gün kalmış garanti için 600 küsür lira vermek mantıklı mı buna karar veremiyorum.
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
2 saat önce, Hüseyin Arık yazdı:

Konunun ilk mesajında bende 629 tl dedim apple sitesinde yazan fiyat o. Ama bana ordaki yetkili bu fiyatı söyledi sanıyorum cihazı plus model olarak algıladı şahsen yanlış bilgi verdiğini düşünüyorum.

Bence bazı servislerde olduğu gibi buradan da ekstra bir kar elde etmek amacıyla bu fiyatı verdiler. Cihazda başka sıkıntı yok ise ekranı dışarıda değiştirilebilir ama parmak iziniz değişim sonrası çalışmayacak, imkan var çıkma orijinal bulunabilir ama ona da ne kadar güvenilir ayrı. 2018 itibari ile Apple cihaz değişimini minimize etti, ekran değişimleri de tek merkez üzerinden Apple sadece kendisi yaparak tamirat düzeltme yoluna gidiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
11 saat önce, Hüseyin Arık yazdı:

Ben apple ile bir ay önce iphone 8 plus alarak tanıştım. Elimde arızalı iphone 5s vardı. İphone kullanan tüm tanıdıklarıma sordum neredeyse hepsi servise telefonu nasıl göndereceklerini bile bilmezken telefonun sıfırı ile değişeceğini söylüyordu. Aynı sizin dediğiniz gibi bir algı. Benim 6s cihazın garantisi 18 mayısta bitiyor aklımdaki çelişki bu yüzden garantisi 12-14 ay olsa appleda yaptırırıdım. Zaten 20 gün kalmış garanti için 600 küsür lira vermek mantıklı mı buna karar veremiyorum.

Apple store'da yaptırın. Cihazınızın garantisi yakın zamanda biteceği için ve ihtimal dahilinde parça değişince sorun yaşama durumunuz olabileceği düşünülerek apple ekran değişim ücretini talep ederek yeni cihazda verebilir. Kesinlikle bir randevu ayarlayıp store'a götürün.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hüseyin Arık

Güncelleme
-Sn. Kullanicimiz , Servisimizdeki cihaziniza Yapilan incelemede Cihazda fiziksel hasar tespit edilmistir..Bu sebepten urun garanti disi islem gorecektir. Standart uygulama urunun yenisi ile degisimidir.Degisim ucreti : 1906,00 KDV dahildir.Odeme yaptiginiz takdirde urunun islemleri devam edecektir.

Maalesef beklediğimden çok fazla fiyat çıktı. Sadece ekran onarımı da kasadaki hasarlar sebebiyle yapılamıyormuş. Bu nedenle telefonu normal bir telefoncuda yaptıracam :)
Cevap veren ilgilenen herkese teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
17 dakika önce, Hüseyin Arık yazdı:

Güncelleme
-Sn. Kullanicimiz , Servisimizdeki cihaziniza Yapilan incelemede Cihazda fiziksel hasar tespit edilmistir..Bu sebepten urun garanti disi islem gorecektir. Standart uygulama urunun yenisi ile degisimidir.Degisim ucreti : 1906,00 KDV dahildir.Odeme yaptiginiz takdirde urunun islemleri devam edecektir.

Maalesef beklediğimden çok fazla fiyat çıktı. Sadece ekran onarımı da kasadaki hasarlar sebebiyle yapılamıyormuş. Bu nedenle telefonu normal bir telefoncuda yaptıracam :)
Cevap veren ilgilenen herkese teşekkürler.

Yine fazla fiyat vermişler, değişim ücreti 6s için 1849,00 TL KDV dahil. kasadaki hasar çok değilse aslında sadace ekran değişimi ile kurtarırlardı ama işlerine gelmemiş olabilir:

Hayırlısı olur inşallah.

Bu arada dışarıda ekran değiştirdikten sonra parmak izi çalışmayacak bilginiz olsun.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Bu arada dışarıda ekran değiştirdikten sonra parmak izi çalışmayacak bilginiz olsun.

Niye? Değiştiren arkadaşlarımda bu sorun olmadı.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
1 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Emin olmamakla birlikte karıştırmış olabilirim. Ekran değilde parmak izi sensörü yan sanayi olunca bu durum ortaya çıkıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
4 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Emin olmamakla birlikte karıştırmış olabilirim. Ekran değilde parmak izi sensörü yan sanayi olunca bu durum ortaya çıkıyor olabilir.

Eski yazılımda ekran dokunmatiği problem çıkartıyordu ama apple giderdi o sorunu. Onun haricinde sıkıntı yok bildiğim kadarı ile.

Malum, apple kullanıcıları sürekli kırıyor ekranı, sürekli görüyorum etrafımda :D

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
7 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Eski yazılımda ekran dokunmatiği problem çıkartıyordu ama apple giderdi o sorunu. Onun haricinde sıkıntı yok bildiğim kadarı ile.

Malum, apple kullanıcıları sürekli kırıyor ekranı, sürekli görüyorum etrafımda :D

Tamir eden arkadaşıma sordum oda çalışmaz diyor ama el elden üstündür :D  Apple bu ne yapsa yeridir. :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sıfır ürünün rakamında daha fazla sadece ekran değişimi için talep etmeleri ne kadar yasaldır?

49 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

söküp takarken içerde işçilik sorunu oluşuyor, %80 ni bir süre sonra çalışmıyor. basmalı ise home tuşu

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...