İçeriğe Yönlendir

C-Max Mk1 - Alınır mı?

Mehmet Ali Yalçınkaya

Recommended Posts

Mehmet Ali Yalçınkaya

Artık cuk diye kafa oturmuş oldu sayenizde. İnşallah güzel bir araç denk gelir.. Beklemek lazım araba işi aceleye gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
3 saat önce, Mehmet Ali Yalçınkaya yazdı:

Artık cuk diye kafa oturmuş oldu sayenizde. İnşallah güzel bir araç denk gelir.. Beklemek lazım araba işi aceleye gelmiyor.

Modeli ne olursa olsun, bütçenize uygun derli toplu bir dizel C-Max alın. Keyifle binin. İyiki sebep olmuşlar diye bizlere de dua edersiniz, bizde sebepleniriz. Dizel sizi korkutmasın. Bakımı falan pahalı diye düşünmeyin. Pahalı falan değil. Japon değil ise Lpg nin muhtemel arızaları dizelden fazla üzer sizi. Parasal olmasa bile psikolojik olarak dert edinirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Yalçınkaya
17 saat önce, Bülent Tarakçı yazdı:

Modeli ne olursa olsun, bütçenize uygun derli toplu bir dizel C-Max alın. Keyifle binin. İyiki sebep olmuşlar diye bizlere de dua edersiniz, bizde sebepleniriz. Dizel sizi korkutmasın. Bakımı falan pahalı diye düşünmeyin. Pahalı falan değil. Japon değil ise Lpg nin muhtemel arızaları dizelden fazla üzer sizi. Parasal olmasa bile psikolojik olarak dert edinirsiniz. 

Eyvallah Bülent abim. Teşekkür ederim. Her daim dua ederim saygılarımla

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Kamuran CANAKLI

Sevgili arkadaşım 2004 trend dizel sahibiyim. 2. sahibiyim. 80 bin km de aldım. Şu anda 273.000 km de. 265.000 e kadar araçta hiç bir sıkıntı yaşamadım. Düzenli olarak tüm bakımlarını yaptırdım. Yağını suyunu eksik etmedim. 265.000 de araç giderken birden bire durmaya başladı. Sorunun bulunması 2 yıl sürdü. Masrafı 400 TL ama tesadüfen bu forumda yazılanları deneyerek buldum onuda. Araç gaz almamaya hızlanmamaya başladı. Turbo gitmiş 2400 TL ye turbo değişti. Sonrasında siyah duman atıyor ve çiğ mazot kokusu var diye servise götürdüm. Enjektörden dediler komple değişti 6500 TL. (Bu arada 4-5 ay ucuz mazot kullanmıştım) 1 sene sonra uzun yola gideceğim bir bakın diye servise bıraktım açtılar toplayamadılar. Pistonlar erimiş. Motoru açtılar 7500 TL motor + enjeksiyon sistemi (neyse ki garantisi devam ettiği için az ödedim). Derken vites elimde kaldı Sadece 2-4 ve geri vitese geçmeye başladı. 1500 e bunu hallettiler. Sonra debriyaj + volant değişti 3000 TL. Arabaya temiz baktığımızı düşünürken iki senede 21.300 TL para harcadım. Ha şimdi gidip değiştirmek için araç bakıyorum ancak bu konforda bu kalitede bu genişlikteki sıfır araçların fiyatları 120.000 TL nin üzerinde. Umarım sıkıntısız bir cmax denk gelir ve uzun yıllar severek kullanırsın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Cmax 1dizel motoru yakıta çok hassastır.

Cmax 2005 im varken Shell GTL den başka yakıt kullanmazdım.Hemen tıkanır, kara duman savururdu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Duzenli bakimi yapildiktan sonra her arac alinir zevk ve ihtiyac meselesi ve c max alinir kullanmaktan hosnut kaldigim bir arac bir de ghia ise degme keyfine.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...