İçeriğe Yönlendir

Ağaç Motoru Tavsiyesi

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Selamlar abiler,

Köyde hafif siklet kullanmak için ağaç motoru ihtiyacı doğdu. Önereceğiniz fiyat/performans ürünlerine açığım. Bir de elektrikli çıkmış iş görür mü yoksa benzinliden şaşmamak mı lazım? Benzer performans veriyor ise elektrikli daha güvenli ve kullanışlı olur gibi geliyor, ne dersiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Elektrik olanların pili çabuk ölüyor. İyi olanlar deli para. Pil cihazdan pahalı ama sessiz olması büyük nimet

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Şimdi, Servet Aydın yazdı:

Elektrik olanların pili çabuk ölüyor. İyi olanlar deli para. Pil cihazdan pahalı ama sessiz olması büyük nimet

O zaman yaramaz abi, ses sorun değil köyde kullanılacak şeeerde ağaç yok ki :(

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Arıza anında benzinli olana müdahale kolay. İkinci el bakabilirsin. Sahibinden.comda olmalı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Ağaç motoru ? Ağaca çıkmak için mi[emoji41]
Elektrikli iş yerinde vardı iş yapmaz benzin pahalı ama en iyisi benzinli [emoji106] dizeli var mı bilmem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Bitane testere ayaklı bişi, Four çeker HRV nin arka tekerinden bir kayış yada başka bişi ile hareketi al testereye ilet, komple köyü kes..

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
(düzenlendi)

Testere alacaksan iyisini alacaksın paraya kiyip. Ucuz olanlar işe yaramıyor.stil veya husvarnadan bütçenin varsa şaşma.bur defalık alirsin torunların bile kullanır.benziliden de şaşma.

tarihinde Ersin Özkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
15 dakika önce, Adnan Çakır yazdı:

Ağaç motoru ? Ağaca çıkmak için miemoji41.png
Elektrikli iş yerinde vardı iş yapmaz benzin pahalı ama en iyisi benzinli emoji106.png dizeli var mı bilmem.

Hersey tüketime dayalı. Dünyayı bunlar yiyip bitirecek

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
59 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Bitane testere ayaklı bişi, Four çeker HRV nin arka tekerinden bir kayış yada başka bişi ile hareketi al testereye ilet, komple köyü kes..

Gebzeli bir portif ustasını örnek alıyor gibisin

50 dakika önce, Ersin Özkaya yazdı:

Testere alacaksan iyisini alacaksın paraya kiyip. Ucuz olanlar işe yaramıyor.stil veya husvarnadan bütçenin varsa şaşma.bur defalık alirsin torunların bile kullanır.benziliden de şaşma.

O kadar bütçe ayırmak istemiyoruz açıkçası torun torba kendi düşünsün :D

24 dakika önce, Tahir Ak yazdı:

bkz:flash tv derim

İşimiz Flash Tv ye kaldıysa :D

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

İşimiz Flash Tv ye kaldıysa [emoji3]
cidden alıp kullanıp memnun olan gördüm baya köyde :)
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Nasıl iç dünyan var senin
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
cidden alıp kullanıp memnun olan gördüm baya köyde [emoji4]
Makara yaptım ama gerçekten beğenerek kullanan varsa babama söyliyim baksın (Flash tv onun uzmanlık alanı)
Yorum bağlantısı
Ersel  Yıldız

Husqvarna veya stihl bu işin arabada mercedes ile bmw si gibidir. Fiyatlari diğer markalara göre tuzludur. Kaliteli ve hafif motorlarlardir. Bir de hyundai marka motor var. 500-600 tl fiyat bandinda. Gercekten kuvvetli ve kaliteli motorlar. Yalniz yukarida soyledigim markalara nazaran biraz daha ağır ve gürültülü. Yapacaginiz tercih ayirdiginiz butcenize ve kullanim sıklığıniza gore degisecektir. Ben sahsen hyundai tercih ederdim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
50 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
2 saat önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Hakkaten ya, bu kafaya ulaşmak için ne yapmak lazım. Kayış veya başka bişey demiş. Olmaaaaz, tahriği zincirle alacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
53 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
2 saat önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

30 bin litrelik benzin tankının üzerinde oturunca böyle fikirler çıkıyor arada :) 

Bir saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Gebzeli bir portif ustasını örnek alıyor gibisin

Zenaat idolümüz kendisi 

1 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Hakkaten ya, bu kafaya ulaşmak için ne yapmak lazım. Kayış veya başka bişey demiş. Olmaaaaz, tahriği zincirle alacak.

Valla fikir benden ar-ge si sizden, kayış mı olur,  zincir mi olur, şaft mı olur bilmem o güç oraya gider...

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben de yakın zamanda babam için bir tane araştırdım. 1400 liraya husqvarna 445 modelini aldım. Aynı özelliklerde stihl ms 251 var, ancak çin üretimi ve krank rulmanında sorun çıkıyormuş. 

Husqvarna 445, hafif bir ağaç motoru, hızar yani. Boş 4,7 kg idi sanırım. Kaması 45 cm. Biraz çalıştım, çok güzel kesiyor. Bütçe bu civarda ise tavsiye ederim. Daha ucuz markalar var ama sorunsuz olsun diyorsan bu civar bir şey almak lazım. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Bizde çin malı elektrikli testere var. Basit işler için işimizi fazlasıyla görüyor. Uzatma kablo ile elektrik götürebiliyosanız elektrikli işinizi fazlasıyla görür, hafif ve ucuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Babam bimden 160tlye aerton marka çin malı ağaç motoru aldı iş görmez dedik ama 1 kamyon odun kestik resmen :) motora sadece bi ayar çektirdik sıfır halindeyken ne ilginçtir odun kesemedik meğersem zincir ayarsızmış şimdi gayet güzel çalışıyor,yağınıda güzel ayarladıktan sonra sıkıntı yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

dedemin her yayla döneminde almaya kalktığı bi tarafını keser diye zorla engel olduğumuz alettir kendisi. 

son baharda bizim yaylada sessizlik içinde uzaktan duyulan efsane sesin sahibidir 

bir kepçe izlemeyi birde bunun sesini dinlemeye bayılırım :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
14 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Selamlar abiler,

Köyde hafif siklet kullanmak için ağaç motoru ihtiyacı doğdu. Önereceğiniz fiyat/performans ürünlerine açığım. Bir de elektrikli çıkmış iş görür mü yoksa benzinliden şaşmamak mı lazım? Benzer performans veriyor ise elektrikli daha güvenli ve kullanışlı olur gibi geliyor, ne dersiniz?

Bu işin uzmanı Husqvarna dır.Başka marka arama.İsveç malı olanlardan al alırsan.Ucuz alacağım diyorsan hyundai de olur.

Benzinliden şaşma 

11 saat önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Ben de yakın zamanda babam için bir tane araştırdım. 1400 liraya husqvarna 445 modelini aldım. Aynı özelliklerde stihl ms 251 var, ancak çin üretimi ve krank rulmanında sorun çıkıyormuş. 

Husqvarna 445, hafif bir ağaç motoru, hızar yani. Boş 4,7 kg idi sanırım. Kaması 45 cm. Biraz çalıştım, çok güzel kesiyor. Bütçe bu civarda ise tavsiye ederim. Daha ucuz markalar var ama sorunsuz olsun diyorsan bu civar bir şey almak lazım. 

Vay be 650tl almıştım zamanında husqvarna 445 i

Stihl eskisi gibi değil bulaşma.zincirin keskin olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
3 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Bizde çin malı elektrikli testere var. Basit işler için işimizi fazlasıyla görüyor. Uzatma kablo ile elektrik götürebiliyosanız elektrikli işinizi fazlasıyla görür, hafif ve ucuz.

Hiç kullanmadım hiç bilmem ama elektrikli- kablolu çok tehlikeli olmaz mı

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
30 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Hiç kullanmadım hiç bilmem ama elektrikli- kablolu çok tehlikeli olmaz mı

Elektrik çarpması gibi mi ?

Köksal eğer koca koca ağaçları kesmeyeceksen benzinli Hyundai al. Her yere götürebilirsin, palası küçük olduğundan yer kaplamaz, elini yormaz vs. Büyük testereler ciddi yorar adamı ve gereksiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
3 saat önce, Mustafa Yanar yazdı:

Bu işin uzmanı Husqvarna dır.Başka marka arama.İsveç malı olanlardan al alırsan.Ucuz alacağım diyorsan hyundai de olur.

Benzinliden şaşma 

Vay be 650tl almıştım zamanında husqvarna 445 i

Stihl eskisi gibi değil bulaşma.zincirin keskin olsun.

Stihl alt modellerinin neredeyse tamamını çinde ürettiriyor. Bu sebeple sıkıntılı. Eski stihller olsa onlar da güzel. Husqvarna ise canavar resmen. Yağını tam koy yeter. 

https://www.youtube.com/watch?v=FvkAODd50hI

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...